WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Закони Хамурапі - Реферат

Закони Хамурапі - Реферат

зненавиділа свого чоловіка і сказала: "Не бери мене", то справа її повинна бути розглянута в її кварталі, і, якщо вона гріху не учинила, а її чоловік гуляв і дуже її принижував, то ця жінка не має провини: вона може забрати своє придане і піти в будинок свого батька.
(§ 143) Якщо вона була гулящої, будинок свій розоряла й принижувала свого чоловіка, цю жінку повинні кинути у воду.
(§ 144) Якщо людина взяла в дружини марну жінку, і ця марна жінкадала своєму чоловіку рабиню і дала йому мати синів, а ця людина захоче взяти собі наложницю, то цій людині не повинні розв'язати, він не може взяти собі наложницю.
(§ 145) Якщо людина взяла в дружини марну жінку, а вона не дала йому мати сина і він захоче взяти собі наложницю, то ця людина може взяти собі наложницю і ввести її у свій будинок, але ця наложниця не повинна рівнятися з марною дружиною.
(§ 146) Якщо людина взяла в дружини марну жінку, а вона дала своєму чоловіку рабиню і та родила синів, а потім ця рабиня стала рівняти себе зі своєю пані, те, тому що вона родила синів, її пані не повинні продавати її за срібло, вона може накласти на її рабський знак і прирахувати її до рабинь.
(§ 147) Якщо вона синів не родила, її пані може продати її за срібло.
(§ 148) Якщо людина взяла дружину, а її осягнула проказа (?), і він захоче взяти іншу, то він може взяти, але свою дружину, що осягнула проказа (?), він не повинний покинути, вона може жити в його будинку, що він побудував, і, поки вона жива, він повинний її містити.
(§ 149) Якщо ця жінка не згодна жити в будинку свого чоловіка, то він повинний відшкодувати їй її придане, що вона принесла з будинку свого батька, і вона може піти.
(§ 150) Якщо людина подарувала своїй дружині поле, сад, будинок або майно і дала їй документ із пресою, то після смерті її чоловіка її сини не можуть пред'являти їй позову, а мати те, що залишиться після її, може віддати своєму сину, що вона любить; брату вона не повинна віддавати.
(§ 151) Якщо жінка, що живе в будинку людини, зобов'язала свого чоловіка і змусила його видати документ про те, що кредитор її чоловіка не схопить її, те, якщо ця людина мала на собі процентний борг до того, як він взяв у дружини цю жінку, його кредитор не може схопити його дружину; а якщо ця жінка мала на собі процентний борг до того, як вона вступила в будинок людини, її кредитор не може схопити її чоловіка.
(§ 152) Якщо після того, як ця жінка вступила в будинок людини, на них з'явився відсотоковий борг, то обидва вони повинні відповідати тамкару.
(§ 153) Якщо дружина людини дозволила убити свого чоловіка заради іншого чоловіка, то цю жінку повинні посадити на кіл.
(§ 154) Якщо людина пізнала свою дочку, то його повинні вигнати з його общини.
(§ 155) Якщо людина вибрала своєму сину наречену, і його син пізнав її, а потім він самий возлежав на її лоні, і його схопили, то цієї людини повинні зв'язати і кинути його у воду.
(§ 156) Якщо людина вибрала своєму сину наречену, і його син ще не пізнав її, а він самий возлежав на її лоні, то він повинний відважити їй 1/2 міни срібла і відшкодувати усе, що вона принесла з будинку свого батька, а потім її може взяти в дружини чоловік, що їй по серцю.
(§ 157) Якщо людина возлежав на лоні своєї матері після смерті батька, то їх обох повинна спалити.
(§ 158) Якщо людина після смерті свого батька була схоплена на лоні своєї мачухи, що родила дітей, то ця людина повинна бути вигнана з будинку батька.
(§ 159) Якщо людина, що послав у будинок свого тестя шлюбне пожертвування і віддала викуп, задивився на іншу жінку і сказав своєму тесту: "Я не візьму в дружини твою дочку", то батько дочка може забрати усе, що йому було принесено.
(§ 160) Якщо людина послала в будинок тестя шлюбне пожертвування і віддала викуп, а потім батько дочка сказала: "Я не віддам тобі свою дочку", то усе, скільки йому було принесено, він повинний подвоїти і повернути.
(§ 161) Якщо людина послала в будинок свого тестя шлюбне пожертвування і віддала викуп, а потім рівний йому по положенню перевершив його дарунками, і тест сказав хазяїну дружини: "Ти не бери мою дочку", то усе, скільки йому було принесено, він повинний подвоїти і повернути хазяїну дружини, а рівний йому не повинний взяти в дружини його дружину.
(§ 162) Якщо людина взяла дружину і вона родила йому синів, а потім ця жінка померла, то з приводу її приданого її батько не може пред'являти позову; її придане належить тільки її синам.
(§ 163) Якщо людина взяла дружину, а вона не дала йому мати синів і ця жінка померла, то якщо викуп, що ця людина принесла в будинок свого тестя, його тест йому повернув, її чоловік не може пред'являти позову з приводу приданого цієї жінки; її придане належить тільки будинку її батька.
(§ 164) Якщо його тест не повернув йому викупу, то з її приданого він може відняти стільки, скільки складав її викуп, а потім він повинний повернути її придане в будинок її батька.
(§ 165) Якщо людина подарувала своєму спадкоємцю, що він любить, поле, сад і будинок і написав йому документ із пресою, то коли брати будуть ділитися після того як батько помре, подарунок, котрий батько дав йому, він може забрати, а поверх того, вони повинні поділитися порівну майном, що в будинку їхнього батька.
(§ 166) Якщо людина взяла дружин для синів, яких він мав, а малолітньому сину він дружину не взяла, то коли брати будуть ділитися після того як батько помре, із майна, що в будинку їхнього батька, вони повинні визначити своєму малолітньому брату, що не взяв собі дружину, срібло для викупу, понад його частку, і дати йому можливість узяти собі дружину.
(§ 167) Якщо людина взяла дружину, і вона родила йому сина, а потім ця жінка померла, і після її він взяв у дружини іншу жінку, і вона родила синів, то після того як батько помре, сини не повинні ділитися по своїх матерях, вони можуть забрати тільки придане своїх матерів, а майно, що в будинку їхнього батька, вони повинні поділяти порівну.
(§ 168) Якщо людина захотіла відкинути свого сина і сказала суддям: "Я відкину свого сина", то судді повинні роздивитися його справу, і якщо син не завдав батьку ніякої образи, за яким покладається відкинути від спадщини, батько не може відкинути свого сина від спадщини.
(§ 169) Якщо він завдав своєму батьку тяжку образу, за яким покладається відкинути від спадщини, то в перший разом вони судді повинні відвести його наміру; якщо ж він дворазово завдав тяжку образу, то батько може відкинути свого сина від спадщини.
(§ 170) Якщо людині його чоловіка родила синів і його рабиня родила йому синів і батько при житті своєї сказав синам, яких йому родила рабиня: "Мої сини", і він їх зарахував до синів чоловіка, то після того, як батько помре, сини чоловіки і сини рабині повинні порівну поділитися майном у будинку їхнього батька; при поділі спадкоємець, син чоловіки, може вибрати свою частку і взяти.
(§ 171) А

 
 

Цікаве

Загрузка...