WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність за порушення податкового законодавства - Реферат

Відповідальність за порушення податкового законодавства - Реферат

або закритті рахунків у банках, суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний направити державному податковому органу, в якому він обліковується як платник податків і зборів (обов'язкових платежів), повідомлення за встановленою ДПАУ формою. Таке повідомлення протягом 3-х робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку (включаючи день відкриття або закриття) подається особисто або направляється на адресу відповідного державного податкового органу з повідомленням про вручення.
Відповідно до ЗУ " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІП та п, 7 ст. 11 ЗУ "Про державну податкову службу в Україні" №509 - XII від 04.12.90 із змінами та доповненнями, органи податкової служби мають право-застосовувати до юридичних осіб, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які у встановлений законом строк не повідомили про відкриття або закриття рахунків у банках, а також до установ банків, що не подали відповідним органам державної податкової служби в установлений законом строк повідомлень про закриття рахунків платників податків або розпочали здійснення видаткових операцій за рахунком платника податків до отримання документально підтвердженого повідомлення відповідного органу державної податкової служби про взяття рахунку на облік в органах державної податкової служби, штрафні санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сплата (стягнення) штрафних санкцій прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Відповідальність платників податку за недотримання податкового законодавства та дії, що приводять до цього передбачені Кримінальним кодексом України.
Аналіз деяких статей старого і нового Кримінального кодексу наведений у таблиці 3:
Порівняльний аналіз деяких статей старого і нового Кримінального кодексу України
Статті старого КК України Статті нового КК України
Стаття 172
Посадовий підлог (витяг)
Посадовий підлог, тобто внесення посадовою особою до офіційних документів за відомо неправдивих відомостей, інша підробка документів, а також складання і видача за відомо неправдивих документів, - карається позбавленням волі на строк до трьох років або штрафом від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років. Стаття 366
Службове підроблення (витяг)
1 .Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів за відомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача за відомо неправдивих документів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 148-2
Ухилення від сплати податків, зборів,
інших обов'язкових платежів (витяг)
Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, вчинене посадовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, або фізичною особою, якщо ці діяння призвели до ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (1700 грн.), - карається виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або штрафом у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Стаття 212
Ухилення від сплати податків, зборів,
інших обов'язкових платежів (витяг)
1.Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, чи будь-якою іншою особою, яка зобов'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах (17 000 грн.), - карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 165
Зловживання владою або посадовим
становищем (витяг)
Зловживання владою або посадовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів, іншої особистої заінтересованості або в інтересах третіх осіб, використання посадовою особою влади чи посадового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди (85 грн.), державним чи громадським інтересу або охоронюваним законом правам та інтересам окремих фізичних чи юридичних осіб, - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років Стаття 364
Зловживання владою або службовим
становищем (витяг)
1. Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи з інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду (1700 грн.) охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, ізпозбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 167 Халатність (витяг)
Халатність, тобто невиконання або неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди (85 грн.) державним чи громадським інтересам окремих фізичних та юридичних осіб, - карається позбавленням волі на строк до трьох років, або виправними роботами на строк до двох років, або штрафом від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Стаття 367
Службова недбалість (витяг).
Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду (1700 грн., охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих ; громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років
Основними нововведеннями в законодавстві, є збільшення межі кримінальної відповідальності за вказані в пункті 2-4 порушення, та деякі пом'якшення відповідальності у вигляді позбавлення волі (при підвищенні розміру штрафних санкцій по п. 1)
Згідно п. 16 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" надміру внесені до бюджету суми податку на прибуток, що нараховані за звітний період наростаючим підсумком з початку року, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платнику податку не пізніше десяти робочих днів з дня одержання письмової заяви такого платника податку.
Відшкодування зайво сплачених податків платникам базується на Законі України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом і державними цільовими фондами" від 21.12.00 р. № 2181 підпункт 15.3.1 пункту 15.3 статті 15. Заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути надані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати чи отримання права на таке відшкодування.

 
 

Цікаве

Загрузка...