WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адвокатура Франції - Реферат

Адвокатура Франції - Реферат

секретарями судів, одержувати інформацію про зміст справи, яку вони ведуть, про її рух, про призначення такої до розгляду. З своєї контори адвокат може подати клопотання про перенесення розгляду справи чи одержати копію постановленого вироку. За допомогою особового коду адвокат одержує доступ до даних тих справ, котрі ведуться в судах. Абонемент коштує 500 франків на рік. Дві тисячі адвокатських контор вже підключилися до цієї системи.
Система КАСА фінансових розрахунків адвокатів настільки виправдала себе, що орден адвокатів і КАРПА замислюються над тим, щоб створити фінансову організацію. Це має бути "Адвокатський банк", який виконуватиме функцію управління коштами адвокатських контор - членів колегій. Доходи від вмілого вкладення коштів нададуть можливість адвокатам та їх об`єднанням одержувати пільгові кредити та позики.
8.ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ АДВОКАТА.
Адвокат відповідає за дії, пов`язані з виконанням професійного обов`язку. Йдеться насамперед про цивільно-правову відповідальність, підстави для якої виникають за межами процесу, так і у його рамках. У першому випадку це неналежне виконання обов'язків як правового радника при наданні консультації, підготовці документа, виконанні будь-яких спеціальних дій, дозволених законом. У рамках процесу відповідальність може виникнути у разі помилкової оцінки суті справи, при порушенні провадження в справі, неналежне виконання зобов'язань, що випливають з мовчазної згоди в процесі, який розпочався, чи неналежного виконання обов`язків по наданню допомоги під час процесу. Відповідальність адвоката виникає й при порушенні ним "Професійних правил", викладених у статтях 154-164 Декрету від 27 листопада 1991 р. про організацію адвокатської професії, а також в інших актах.
На думку французьких юристів, підставою, у самому загальному вигляді, відповідальності адвоката при виконанні ним різнобічних професійних обов`язків є вимога "додержуватися правил обережності та обачності, які є необхідними для захисту інтересів, довірених йому клієнтом". Відповідальність адвоката гарантується законом у вигляді обов'язкового спеціального страхування, яке має два види. Перший вид становить страхування професійної цивільно-правової відповідальності. Договір страхування (мінімальна страхова гарантія складає 2 млн. франків на рік) укладається із страховою організацією індивідуально адвокатом або групою адвокатів, або колегією, або спільно адвокатом (адвокатами) та колегією. Якщо адвокат працює у іншого адвоката чи в адвокатській конторі за договором найму або за угодою про співробітництво, то договір страхування професійної цивільно-правової відповідальності клудується наймачем. Проте, якщо адвокат, котрий працює за угодою про співробітництво, обслуговує свою власну клієнтуру (а не клієнтуру свого наймача), то він сам забезпечує страховку клієнтів.
Друге обов'язкове страхування провадиться для відшкодування грошових сум та цінних паперів, одержаних адвокатом для виконання передбаченої законом професійної діяльності. Договір страхування адвокатів у цьому випадку укладається колегією, членами якої вони є.
Страхова сума виплачується, якщо адвокат є неплатіжоспроможним, а зацікавлена особа доведе, що його вимога є безумовною, ліквідною, і повинна бути оплачена.
Для страхувальника доказом неплатежоспроможності адвоката є невиконання останнім вимоги про оплату боргу чи відшкодування цінностей протягом місяця від дня повідомлення. Автор вимоги і адвокат негайно сповіщають про це голову колегії адвокатів.
Закон забороняє адвокатові приймати гроші або цінні папери на суму, що перевищує розмір страхового відшкодування.
Варто сказати ще про одну тенденцію зміни правового регулювання французької адвокатури. Вона стосується дисциплінарного провадження щодо адвокатів, які вчинили порушення правил адвокатської етики або інші дисциплінарні проступки.
Розпочинається дисциплінарне провадження на підставі власної ініціативи президента колегії адвокатів або на вимогу прокурора відповідного рівня, або за скаргою будь-якої зацікавленої сторони. Президент колегії може провести власне попереднє розслідування обставин справи чи призначити для цього доповідача - члена правління колегії або члена правління попереднього скликання, який після завершення своєї місії складає доповідь на ім'я президента колегії.
Президент самостійно розглядає справи про дрібні порушення, які є недостатніми для накладення дисциплінарних стягнень і заслуговують лише на його особисте зауваження.
У всіх інших випадках він передає справу на розгляд колегіального органу - правління колегії або дисциплінарної комісії, що може формуватися правлінням. Правління, своєю чергою, розпочинає власну процедуру розслідування, яка здійснюється одним (або кількома) спеціально призначеним членом правління. Він повідомляє про зміст скарги адвоката, котрого вона стосується, запитує його пояснення, повідомляє адвоката про його право бути представленим іншим адвокатом у ході розслідування дисциплінарної справи та її розгляду, знайомить адвоката-"порушника" (та адвоката що його представляє) з доповіддю щодо попереднього розслідування, з усіма наступними матеріалами дисциплінарного провадження і кінцевою доповіддю (що завершує дисциплінарне розслідування), яка виноситься на слухання.
У ході розслідування дисциплінарної справи адвокат (його представник) вправі подавати докази на свою користь, зокрема письмові покази свідків, знайомитися з доказами, зібраними доповідачем, зустрічатися в присутності доповідача з особами, що свідчать проти адвоката (тобто брати участь у чомусь на зразок очної ставки). Всі матеріали дисциплінарного розслідування письмово фіксуються, нумеруються і зберігаються в дисциплінарній справі.
Під час розгляду дисциплінарної справи адвокат, притягнутий ло відповідальності, має право давати пояснення, а адвокат, що його представляє - здійснювати всі повноваження захисника. Вони можуть ставити запитання доповідачу, свідкам, якщо вони допитуються на засіданні дисциплінарного органу, виступати у своєрідних дебатах.
Рішення приймається за результатами таємного обговорення шляхом голосування.
ВИСНОВОК
Треба сказати, що, як вже відзначалося вище, адвокатура Франції дійсно повинна стати прикладом для адвокатури нашої держави.
При цьому не треба приводити багато прикладів, варто сказати тільки про сам рівень престижу професії адвоката у французькому суспільстві, і навіть його вражаюче суто зовнішнє вираження. Адвокати мають постійні робочі місця в Палаці правосуддя - грандіозному за масштабами і ахітектурно-історичною цінністю, однієї з перлин старовинного містобудування.
Лишається сподіватися, що і зовнішня атрибутика наших українських судів, місце в них адвокатів, стане подібною. Але для цього треба докласти багато зусильадвокатам і державі.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Святоцький О.Д., Медведчук В.В. Адвокатура: історія і сучасність. - К.: Ін Юре. - 1997. - 320 с.
2. Адвокатура Франції очима українських адвокатів / Адвокат № 3, 1998.

 
 

Цікаве

Загрузка...