WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Адвокатура Франції - Реферат

Адвокатура Франції - Реферат

діяльності своїх членів.
5. АДВОКАТСЬКІ ОБ`ЄДНАННЯ.
Адвокати Франції об'єднані по судових округах, в сфері діяльності кожного трибуналу вищої інстанції. Незалежне професійне самоврядоване об`єднання адвокатів зветься орденом адвокатів. На його чолі стоїть обраний таємним голосуванням на два роки голова, який репрезентує орден (колегію) у відносинах з судовими та державними органами, громадськістю. Він має дисциплінарні й арбітражні (спори між адвокатами) повноваження, керує службами ордену, стежить за професійною підготовкою і перепідготовкою адвокатів і головує в раді, яка обирається таємним голосуванням членами колегії на три роки.
Члени ради здійснюють щоденне керівництво різнобічними справами ордену. Так, паризький орден має такі комісії: з деонтології, з розвитку, коштів, по зв`язкам із засобами масової інформації, а також комісії в кримінальних справах, з прав людини, міжнародну, економічну і соціальну по Спільному ринку.
Близько 19 тис. французьких адвокатів об'єднано в 180 колегій, різних за кількістю членів. Закон охороняє незалежність колегій, створює умови для успішного функціонування, оскільки інститут адвокатури в цілому та її колегії розглядаються у Французькій республіці, як один із важливих елементів правової держави. Наприклад, паризький орден, заснований в XVII столітті, складається з 7 тис. професіоналів, без яких немислимими є суспільне і економічне життя великого регіону. Це бюджет, який обчислюється приблизно в 100 млн. франків, 27 тисяч безплатних консультацій на рік для населення, це 9,5 тис. кримінальних справ, у яких адвокати беруть участь за призначенням, це 12 допоміжних служб, які перебувають в розпорядженні адвокатів, це центри підготовки та дослідні центри, які їх обслуговують, та багато іншого, що в цілому складає імідж шанованого суспільного інституту, який служить законним інтересам людини.
Система самоврядування адвокатів Франції доповнюється на загальнонаціональному рівні національною Радою колегій адвокатів, яка користується правами юридичної особи та представляє професію адвоката в державних органах і стежить за додержанням норм та звичаїв у адвокатській діяльності.
Рада обирається за двоступеневою системою адвокатами Франції. Вона займається узгодженням навчальних програм, координує роботу центрів по підготовці адвокатів, встановлює загальні умови визначення їх спеціалізації, розподіляє кошти, виділені на зазначені цілі.
6. ОПЛАТА ПРАЦІ АДВОКАТА.
Оскільки професія адвоката віднесена законом до "незалежних і ліберальних", втручання у фінансові відносини адвоката та його клієнта значно обмежені. В їх основу покладений принцип двосторонньої добровільної угоди. Стаття 10 закону про статус адвокатів в редакції від 10 липня 1991 р. передбачає, що тарифи на складання цивільно-процесуальних документів та участь в процесуальних діях встановлюється цивільно-процесуальним законодавством. Гонорари за консультації, допомогу в суді, надання порад, складання правових документів, що не потребують посвідчення, та за виступ в дебатах, встановлюється за домовленістю з клієнтом.
При відсутності згоди з останнім гонорар визначається за звичаєм, з урахуванням матеріальної забезпеченності клієнта, складності справи, витрат адвоката тощо. Заборонено встановлювати розмір гонорару залежно від результатів судової справи. Проте не забороняється до основного гонорару доплачувати додатковий в разі позитивного для клієнта рішення суду.
Наведемо приклад визначення розміру гонорару за внутрішнім регламентом колегії адвокатів судового округу Верхньої Сени: це час, відданий справі, характер, складність, громадське значення інтересів, що захищяються, витрати в справі, зроблені конторою, де працює адвокат, характер спеціалізації адвоката, і нарешті виграш, одержаний клієнтом. Рада ордену адвокатів може щороку встановлювати орієнтовні критерії винагороди.
Проте іноді виникають спори щодо гонорарів між адвокатом та клієнтом. У цьому випадку питання розв'язується керівництвом ордену адвокатів.
Багато часу та енергії віддають французькі адвокати наданню безплатної юридичної допомоги населенню. Так, наприклад, в Парижі приблизно 27 тисяч жителів щороку одержує такі консультації. Виникає чимало проблем й у наданні безоплатної або пільгової правової допомоги. Так, число осіб, які користуються нею у цивільних справах, постійно зростає. Однак, винагорода в цих випадках є досить скромною і виплачується з чималим проміжком у часі. У деяких департаментах Франції, де допомога надається на пільгових засадах, вона складає 50% усіх цивільних справ.
Сьогодні адвокати ставлять питання про перегляд ставок винагороди і створення таких механізмів, які виключали б затримку оплати і неузгодженість дій колегій та держави. Пропонується також створити спеціальний фонд оплати праці адвокатів, які допомагають тим, хто має право на пільги. Такий фонд при розумному управлінні може дати прибуток.
?
7. КАРПА - ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ ФРАНЦУЗЬКОЇ АДВОКАТУРИ.
У перекладі з французької абревіатура КАРПА означає касу грошових розрахунків, що здійснюються адвокатами. У Парижі така каса була створена невеликою групою адвокатів. Вона діє як уповноважений орган голови колегії адвокатів Парижу. До неї надходять гроші третіх осіб і нею ж здійснюються фінансові розрахунки. Через касу обов`язково проходять грошові кошти, цінні папери і коштовності, що одержують адвокати від клієнтів, доручення яких вони виконують. Таких випадків багато, і їх зміст різний, наприклад, коли сторони доручають адвокату зберігання спільного майна, коли через нього страхова компанія передає страховку, коли квартиронаймач депонує плату за житло та ін. Через касу клієнти розраховуються й з адвокатами.
15 службовців і три члени Ради ордену забезпечують повний контроль за операціями каси. Остання гарантує клієнтам, що вони будуть достовірно поінформовані про перебіг коштів, і повну надійність операцій, які до того ж піддаються страхуванню.
За часів існування каси обсяг її операцій збільшився настільки, що тепер постійний грошовий залишок у ній становить понад 1100 млн. франків. Цим постійним фондом керують справжні професіонали і дбайливі господарі. У Франції існує 179 КАРПА. Згідно з законом кожна колегія зобов'язана мати таку касу.
КАРПА сприяє здійсненню ряду програм. Наприклад, КОНТАВОКА - це завершена система бухгалтерського обліку для адвокатської контори, яка забезпечує підготовку щомісячних, квартальних та річних балансів. Система надає можливість зменшити витрати адвокатських контор, 4,5 тис. яких користується ії послугами. Існує і додаткова послуга по розрахунках та обчисленню заробітної плати персоналу, що наймаються адвокатом чи конторою. Ця система вивільнює адвоката-практика від складної бухгалтерської роботи, пов'язаної з розрахунками заробітної плати.
КАРПА запропонувала своїм клієнтамнову систему послуг, яка працює за принципом "виходити з контори тільки для того, щоб взяти участь в дебатах". Електронна система АВОКАТЕЛЬ дає можливість з допомогою електронної пошти листуватися з

 
 

Цікаве

Загрузка...