WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Оновлене законодавство про акцизний збір - Реферат

Оновлене законодавство про акцизний збір - Реферат

ст. 1 Закону № 313 на бензини моторні (А-72, А-76, А-80; А-90, А-91, А-92, АІ-93, А-95, А-96, А-98 та бензини моторні інших марок) ставку акцизу встановлено на рівні 40 євро за 1000 кг, а у ст. 6 - 60 євро за 1000 кг і діє ця ставка з 01.01.2001 р. Закон № 195 вніс зміну до ст. 1 Закону № 313 і встановив ставку акцизу на ці види бензину на нині діючому рівні - 60 євро за 1000 кг. Отже, ця зміна - не більше, ніж усунення колізії в Законі № 313, а ціни на бензини моторні за інших рівних умов підвищитися не повинні.
Те ж саме стосується і дизельного палива - незважаючи на встановлену в ст. 1 Закону № 313 ставку 10 євро за 1000 кг, з 01.01.2001 р. реально діє ставка 30 євро за 1000 кг (ст. 6 Закону № 313). Оскільки Закон № 195 передбачає таку ж ставку, ціни на дизельне паливо підвищитися не повинні.
А ось бензинам сумішевим із вмістом не менше 5 відсотків високооктанових кисневмісних добавок марок А-76Ек, А-80Ек, А-92Ек, АІ-93Ек, А-95Ек, А-98Ек (так звані екологічні бензини) пощастило менше: ставку акцизу на них підвищено з 20 до 30 євро за 1000 кг.
Що стосується акцизу на ювелірні вироби, то новини просто надихають - з 01.01.2003 р. він скасовуєтсья. На думку фахівців, таке скасування дозволить "пом'якшити" різкий стрибок світових цін на дорогоцінні метали, враховуючи залежність України від імпортних поставок. І все-таки забудькуватість законодавців не дозволить обійтися без колізій. Річ у тому, що із Закону № 313 виключаються код ювелірних виробів за Гармонізованою системою, сама назва "Ювелірні вироби" та ставка акцизного збору - 55 %. А ставка специфічного мита залишається! Але до чого вона може застосовуватися, без коду та назви товару?
Маркування та зовнішній вигляд
Деяких змін зазнають форма та дизайн акцизної марки. Із 01.07.2003 р. вона відрізнятиметься за дизайном для окремих видів продукції. При цьому на кожній марці має бути найменування виду продукції. Крім того, акцизні марки будуть відрізнятися і за об'ємом тари, на яку вони будуть наклеюватися. Такі складнощі мають на меті насамперед навести порядок у галузі маркування підакцизної продукції.
Зовнішній вигляд маркиакцизного збору зазнає змін.
А оскільки на марках акцизного збору буде зазначено об'єм пляшки, то логічно, що горілка та лікеро-горілчані напої мають розливатися тільки у пляшки передбаченої місткості (0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше). Те ж саме стосується і виноробної продукції - її може бути розлито тільки в посуд передбаченої місткості, причому об'єм 0,37 л у цьому випадку не передбачено. Однак для вин виноградних сухих передбачено більший об'єм - від 100 до 500 л, причому в таких випадках інформацію про продукцію, обов'язкова наявність якої на тарі передбачена п. 2 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.95 р. № 481/95-BP, можна не зазначати. Важко уявити собі тару такої великої місткості, зроблену не з дерева (звичайно, є металеві бочки, але ж для вина якнайбільше підходить дерево). Логічно, що законодавці дозволили використовувати цей матеріал для розливу виноробної продукції, причому незалежно від об'єму (нагадаємо, що для розливу вина можна тепер використовувати тару, виготовлену тільки зі скла, кераміки, а також упаковки типу "Tetra-Pak").
Що стосується вартості однієї акцизної марки, то вона не зміниться. Але тепер її закріплено на законодавчому рівні (зараз вартість акцизних марок установлено постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.95 р. № 919).
Більшість виробників якісної продукції вже зрозуміли, що її захист від підробок - справа, скоріше, не правоохоронних органів, а їх самих. Тому такі виробники вже давно, крім акцизних марок та інших установлених законодавством атрибутів, використовують власні захисні засоби (найпоширеніші з них - голограми). Тепер можливість "самооборони" закріплено на законодавчому рівні - такі виробники можуть самостійно вигадувати різні захисні пристосування. Крім того, вони матимуть право ініціативи контролю щодо фальсифікації власної продукції суб'єктами підприємницької діяльності та фізичними особами.
Не можна не вітати внесення змін до ст. 17 Закону № 481, що регламентує порядок накладення штрафів на суб'єктів підприємництва, які порушили норми цього Закону. Формальне прочитання її нинішньої редакції дозволяє застосовувати штрафи в розмірі 200 відсотків вартості отриманої для реалізації партії товарів, але не менше 1700 гривень, до тих торговців, які мають лише копію сертифіката відповідності або сертифіката про визнання, нехай навіть завірену печаткою та підписом постачальника. Тепер за наявності такої копії штрафувати не зможуть.
Замість висновку
У цілому Закон № 195, незважаючи на деяке підвищення ставок акцизу, для легальних виробників повинен внести позитивні новації. Зрозуміло, що про будь-яке зниження цін на розглядувані в цій публікації товари говорити важко. Виняток можуть становити хіба що ювелірні вироби, та і то з незначною часткою імовірності. Але чи може Закон № 195 принести істотні бюджетні поповнення? Депутати очікують уже в 2003 році додаткового бюджетного поповнення в розмірі 300 млн. грн. Якщо цей розрахунок робився на підставі діючої бази, то він може й не виправдитися, оскільки загальновідомо, що в ринковій економіці підвищення цін неминуче призводить до скорочення обсягу продажів і як наслідок - скорочення обсягу виробництва, а отже, і скорочення надходжень до бюджету, в тому числі і щодо акцизного збору.
Як противага збільшенню ставок акцизу та підвищенню цін первісно законопроектом передбачалося скасувати збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Однак в остаточному варіанті цю норму вилучили.
Чи будуть збільшуватися бюджетні надходження?

 
 

Цікаве

Загрузка...