WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - Реферат

Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - Реферат

компенсуються в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету з наступним стягненням цієї суми з винних осіб.
Стаття 26. Відносини Держстандарту України та його територіальних органів з правоохоронними органами
Працівники правоохоронних органів подають допомогу державним інспекторам у виконанні ними службових обов'язків та припиняють незаконні дії громадян, які перешкоджають виконанню обов'язків, покладених на державних інспекторів.
Стаття 27. Права і обов'язки державних повірників
1. Державні повірники атестуються в порядку, встановленому Держстандартом України.
2. Державні повірники, виконуючи свої обов'язки, мають право:
безперешкодно, з пред'явленням службового посвідчення, відвідувати підприємства і організації здодержанням встановлених у них порядку і режиму роботи для виконання повірочних робіт;
брати участь у здійсненні державного метрологічного контролю і нагляду;
використовувати технічні засоби і залучати до проведення повірки засобів вимірювальної техніки працівників підприємств і організацій, на яких вона здійснюється.
3. У разі, якщо за результатами повірки засоби вимірювальної техніки не відповідають вимогам нормативних документів із метрології, державні повірники мають право:
забороняти використання або випуск з виробництва та ремонту засобів вимірювальної техніки;
анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;
вносити пропозиції щодо скорочення міжповірочного інтервалу у разі, коли засоби вимірювальної техніки не відповідають встановленим метрологічним нормам за діючим міжповірочним інтервалом.
4. Державні повірники зобов'язані проводити повірку з додержанням вимог відповідних нормативних документів із метрології.
Стаття 28. Розгляд скарг на рішення Держстандарту України, його метрологічних центрів і територіальних органів
1. Скарги на рішення Держстандарту України, його метрологічних центрів і територіальних органів, їх службових осіб, а також на дії цих осіб розглядаються в порядку, встановленому законодавством.
2. Подання скарги не зупиняє виконання рішень Держстандарту України, його метрологічних центрів і територіальних органів, їх службових осіб, а також дії цих осіб.
Р о з д і л V
МЕТРОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ
МЕТРОЛОГІЧНІ СЛУЖБИ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ,
ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ
Стаття 29. Види метрологічного контролю і нагляду, що здійснюють метрологічні служби центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій
Метрологічний контроль і нагляд здійснюються метрологічними службами центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій у сферах своєї діяльності.
Метрологічний нагляд здійснюється за забезпеченням єдності вимірювань.
До метрологічного контролю належать:
метрологічна атестація та калібрування засобів вимірювальної техніки;
акредитація калібрувальних і вимірювальних лабораторій;
метрологічна експертиза документації та звітів про науково-дослідні роботи та атестація методик виконання вимірювань.
Стаття 30. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки
Засоби вимірювальної техніки, які не підлягають державним приймальним випробуванням згідно із статтею 18 цього Закону і на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають метрологічній атестації.
Метрологічна атестація та оформлення її результатів проводяться в порядку, встановленому Держстандартом України.
Стаття 31. Калібрування засобів вимірювальної техніки
1. Засоби вимірювальної техніки, які підлягають державним випробуванням згідно із статтею 18 цього Закону і на які не поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають калібруванню під час випуску з виробництва.
Необхідність проведення калібрування в експлуатації засобів вимірювальної техніки, на які не поширюється державний метрологічний нагляд, визначається їх користувачем.
2. Калібрувальні лабораторії, які проводять калібрування засобів вимірювальної техніки для інших підприємств, організацій і для громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, повинні бути акредитовані згідно з вимогами статті 21 цього Закону.
3. Калібрування та оформлення їх результатів проводяться в порядку, встановленому Держстандартом України.
Стаття 32. Акредитація калібрувальних і вимірювальних лабораторій
1. Метрологічні служби центральних органів виконавчої влади і уповноважених ними підприємств і організацій здійснюють акредитацію калібрувальних і вимірювальних лабораторій підприємств і організацій, що належать до сфери їх управління.
Ці служби здійснюють акредитацію:
калібрувальних лабораторій підприємств і організацій - на право проведення калібрування засобів вимірювальної техніки для власних потреб цих підприємств і організацій;
вимірювальних лабораторій підприємств і організацій (за винятком лабораторій, передбачених статтею 21 цього Закону) - на право проведення вимірювань.
2. Акредитація вимірювальних лабораторій, які виконують вимірювання у сфері поширення державного метрологічного нагляду, здійснюється за обов'язкової участі територіальних органів Держстандарту України.
3. Акредитація лабораторій здійснюється відповідно до вимог, що встановлюються центральними органами виконавчої влади та об'єднаннями підприємств за погодженням з Держстандартом України.
Стаття 33. Метрологічна експертиза документації та звітів про науково-дослідні роботи, атестація методик виконання вимірювань
1. Метрологічна експертиза документації (технічних завдань, нормативних документів, конструкторської, проектної і технологічної документації) та звітів про науково-дослідні роботи і геологічне вивчення надр, атестація методик виконання вимірювань здійснюються відповідно до вимог нормативних документів Держстандарту України.
2. Атестація методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду, може проводитися метрологічними службами центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій за умови їх акредитації згідно із статтею 21 цього Закону.
Стаття 34. Метрологічний нагляд за забезпеченням єдності вимірювань
1. Під час метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань проводиться перевірка:
стану і застосування засобів вимірювальної техніки;
застосування методик виконання вимірювань;
правильності виконання

 
 

Цікаве

Загрузка...