WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - Реферат

Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" - Реферат

його територіальні органи здійснюють акредитацію метрологічних служб центральних органів виконавчої влади, підприємств і організацій на право проведення атестації методик виконання вимірювань, що використовуються у сфері поширення державного метрологічного нагляду.
5. У разі позитивного рішення про акредитацію видається у встановленому порядку атестат акредитації.
Спори з питань акредитації розглядаються Держстандартом України, судом або арбітражним судом.
Стаття 22. Державний метрологічний нагляд за забезпечення єдності вимірювань
1. Державний метрологічний нагляд за забезпеченням єдностівимірювань поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.
2. У центральних та місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування та в органах управління об'єднань підприємств проводиться перевірка додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.
На підприємствах, в організаціях і у громадян - суб'єктів підприємницької діяльності крім того проводиться перевірка:
стану і застосування засобів вимірювальної техніки;
застосування атестованих методик виконання вимірювань і правильності виконання вимірювань;
додержання умов проведення державних випробувань, повірки, калібрування, ввезення, випуску з виробництва, ремонту та у продаж і видачі напрокат засобів вимірювальної техніки, проведення вимірювань та атестації методик виконання вимірювань.
Стаття 23. Державний метрологічний нагляд за кількістю фасованого товару в упаковках
1. Державному метрологічному нагляду за кількістю фасованого товару в упаковках підлягають готові упаковки будь-якого виду під час фасування і продажу товару у разі, коли вміст цих упаковок не може бути змінений без їх розкривання чи деформування, а кількість товару подана через масу, об'єм чи іншу фізичну величину.
2. На упаковці мають бути зазначені номінальна кількість товару в одиницях маси, об'єму або іншої фізичної величини, а також гранично допустимі відхилення від номінальної кількості або зроблено посилання на нормативний документ, за яким їх встановлено.
Стаття 24. Права і обов'язки державних інспекторів з метрологічного нагляду
1. Державний метрологічний нагляд здійснюють службові особи Держстандарту України та його територіальних органів - державні інспектори з метрологічного нагляду (далі - державні інспектори).
Державні інспектори повинні бути атестовані в порядку, встановленому Держстандартом України.
2. Державні інспектори, виконуючи свої обов'язки, мають право:
безперешкодно, з пред'явленням службового посвідчення, відвідувати центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, організації і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності з додержанням встановлених у них порядку і режиму роботи;
перевіряти діяльність центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності щодо додержання вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології, а також використовувати при цьому їх технічні засоби та залучати до перевірок їх працівників;
одержувати необхідні відомості та матеріали з метрології;
направляти на інспекційну повірку засоби вимірювальної техніки;
перевіряти правильність віднесення засобів вимірювальної техніки до таких, що підлягають повірці;
перевіряти кількість фасованого товару в упаковках під час його фасування і продажу;
користуватися проїзними квитками для проїзду в міському пасажирському транспорті (крім таксі), які можуть закуповуватися за рахунок асигнувань, передбачених у кошторисі на утримання організації, в штаті якої ці інспектори перебувають.
3. У разі виявлення порушень метрологічних норм і правил державні інспектори в установленому законом порядку мають право:
забороняти застосування, випуск з виробництва, ремонту та у продаж і видачу напрокат засобів вимірювальної техніки;
анульовувати результати повірки засобів вимірювальної техніки;
давати приписи і встановлювати терміни усунення порушень метрологічних норм і правил;
забороняти реалізацію партій фасованого товару;
забороняти виконання робіт, пов'язаних з вимірюваннями, якщо ці вимірювання не забезпечують достовірних результатів;
складати протоколи про адміністративні правопорушення в галузі метрології;
вносити пропозиції щодо анулювання документів з акредитації на право проведення державних випробувань, повірки і калібрування засобів вимірювальної техніки, проведення вимірювань та атестації методик виконання вимірювань.
4. Справи про адміністративні правопорушення в галузі метрології розглядаються Держстандартом України та його територіальними органами за місцем їх розташування.
5. Державні інспектори зобов'язані проводити державний метрологічний нагляд з додержанням вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів України і нормативних документів із метрології.
Стаття 25. Правовий захист державних інспекторів
1. Державні інспектори під час виконання своїх обов'язків перебувають під захистом закону.
Держава гарантує захист життя, здоров'я, честі, гідності та майна державних інспекторів і членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків.
2. Державні інспектори підлягають обов'язковому державному страхуванню.
Порядок та умови страхування державних інспекторів визначаються Кабінетом Міністрів України.
3. За образу державного інспектора, а також опір, погрозу, насильство та за інші дії, які перешкоджають виконанню покладених на нього обов'язків, винні особи притягаються до відповідальності згідно із законодавством.
4. У разі каліцтва, інвалідності чи іншого ушкодження здоров'я, що сталися у зв'язку з виконанням службових обов'язків, державному інспектору виплачується компенсація в розмірі від річного до п'ятирічного грошового утримання залежно від ступеня
втрати працездатності, а у разі його загибелі - сім'ї загиблого виплачується одноразова допомога в розмірі десятирічного грошового утримання за останньою посадою, яку він займав.
Збитки, завдані майну державного інспектора або членів його сім'ї у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків,

 
 

Цікаве

Загрузка...