WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Концепція податкової реформи - Курсова робота

Концепція податкової реформи - Курсова робота

надприбуткових або шкідливих груп товарів, причому розподіл на групи дозволить спростити систему нарахування. Крім того виділення цих груп є відображенням традицій, що склалися на світовому ринку та сприятиме інтеграції в нього України.
В якості платників акцизного податку передбачається визначити юридичних особи та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які реалізують вироблені ними або імпортують підакцизні товари. Платниками акцизного податку також будуть фізичні особи, несуб'єкти підприємницької діяльності, які визнаються платниками податку в результаті переміщення підакцизних товарів через митний кордон відповідно до Митного кодексу України.
До переліку підакцизних товарів відноситимуться:
1) алкогольні напої;
2) бензин;
3) дизельне пальне;
4) пиво;
5) спирт етиловий неденатурований;
6) транспортні засоби;
7) тютюнові вироби;
8) ювелірні вироби.
Об'єктом оподаткування буде визнано обороти з реалізації вироблених платником податку підакцизних товарів та імпорту (ввезення, пересилання) підакцизних товарів на митну територію України.
З метою спрощення порядку застосування акцизного податку та контролю за його стягненням, ставки цього податку встановлюватимуться у фіксованих величинах в євро. Причому будуть уніфіковані ставки акцизного податку при імпортуванні підакцизних товарів та при реалізації підакцизних товарів, вироблених на території України. Буде встановлено, що ставок акцизного податку можуть переглядатися та змінюватися за поданням Кабінету Міністрів України.
При оподаткуванні акцизним податком оборотів з реалізації підакцизної продукції, яка направляється на виготовлення іншої підакцизної продукції, пропонується запровадження системи заліку сплаченого акцизного податку за такими оборотами.
Збір до Державного соціального фонду
Збір до Державного соціального фонду об'єднує відрахування в державні позабюджетні фонди: Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування, Фонд обов'язкового соціального страхування на випадок безробіття. Замість трьох відрахувань вводиться один збір, який сплачується за єдиними правилами та у єдині терміни.
Об'єктами справляння збору до Державного соціального фонду визначаються:
1) для платників збору - юридичних осіб - винагороди у грошовій та (або) натуральній формі, які нараховані на користь працівників незалежно від джерел фінансування, у тому числі винагороди за договорами цивільно-правового характеру, предметом яких є виконання робіт, надання послуг;
2) для платників збору - фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності - сума оподатковуваного прибутку;
3) для платників збору - фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності - сукупний оподатковуваний дохід, визначений відповідно до положень про податок на доходи фізичних осіб.
Відрахування здійснюватимуться за наступними ставками: для юридичних осіб - за ставкою 30 відсотків, для фізичних осіб - 1,5 відсотка від об'єкту справляння збору.
Державне мито
Платниками Державного мита визначатимуться фізичні та юридичні особи. Мито справляється за вчинення дій в інтересах осіб на території України та за видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами та особами.
Порядок справляння Державного мита не зазнає змін в порівнянні з існуючим порядком стягнення державного мита. Встановлюються диференційовані ставки державного мита, розмір яких повинен бути переглянутий у відповідності з розміром витрат на проведення відповідних юридично значимих дій.
Передбачається, що Державне мито буде справлятися за здійснення судових та нотаріальних дій, за реєстрацію актів громадянського стану, видачу документів на право виїзду за кордон і про запрошення в Україну осіб з інших країн, за реєстрацію емісії цінних паперів та видачу приватизаційних паперів, здійснення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та проведення інших видів державної реєстрації, а також за вчинення інших цивільно-правових дій.
Збір за використання Державної символіки
Цей збір в основному виконує регулюючу функцію - взагалі його введення направлено на забезпечення захисту Державної символіки України та попередження зловживань з її використанням. Сплата цього податку не буде залежати від фінансових можливостей виробників продукції та інших суб'єктів господарювання.
Платниками збору за використання Державної символіки повинні бути названі юридичні та фізичні особи, які виробляють та реалізують товари із зображенням Державної символіки, за винятком випадків, коли такі товари вироблені на замовлення органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи органів, що фінансуються за рахунок Державного бюджету України або місцевих бюджетів, для забезпечення їх функцій, коли придбання вказаних товарів фінансується за рахунок бюджетних коштів.
Збір за використання Державної символіки стягуватиметься з юридичних осіб - платників збору в розмірі 0,5 відсотка вартості реалізованої продукції з використання Державної символіки.
Ліцензійний збір
Цей збір виконує відразу дві функції: регулювання здійснення надто прибуткових видів діяльності та забезпечення функціонування органів, які виконують контроль за цими видами діяльності. Виходячи з того, що певні види діяльності є небезпечними або створюють несприятливі умови для оточуючого середовища, існує об'єктивна необхідність проведення постійного контролю за здійсненням цих видів діяльності та додержанням ліцензійних вимог в інтересах суспільства.
Платники ліцензійного збору - це юридичні та фізичні особи, які отримують в уповноважених державних органах спеціальний дозвіл (ліцензію) на право здійснення встановленого переліку видів діяльності.
Об'єктом справляння збору визначається придбання права на здійснення певних видів діяльності, що ліцензуються.
Ставки ліцензійного збору необхідно встановлювати окремо щодо кожного виду діяльності, який ліцензується, та повинні затверджуватись Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.
Податок на нерухомість
Ефективність застосування податку на нерухомість засвідчує світовий досвід. Нерухоме майно являється зручним об'єктом для оподаткування та контролю за ним навіть в умовах, які склалися в теперішній час в Україні, адже існують вимоги щодо документального затвердження права власності на таке майно.
Платниками податку на нерухомість будуть названі фізичні та юридичні особи:
1) власники земельних ділянок, а також землекористувачі, крім орендарів;
2) власники будівель та споруд, крім будівель і споруд, переданих у фінансовий лізинг;
3) орендарі нерухомого майна, переданого у фінансовий лізинг.
Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, будівлі та споруди.
Необхідно встановити диференційовані ставки податку на нерухомість від 0,5 відсотка до 1 відсотка

 
 

Цікаве

Загрузка...