WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Відповідальність платників податків і зборів (обов'язкових платежів) за порушення податкового законодавства - Реферат

Відповідальність платників податків і зборів (обов'язкових платежів) за порушення податкового законодавства - Реферат

громадян Ст. 17 Закону № 481/95-ВР
17 Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності сертифіката відповідності або сертифіката про визнання Двісті відсотків вартості отриманої для реалізації партії товарів, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Ст. 17 Закону № 481/95-ВР
Прибутковий податок з громадян
18 Приховування (заниження) громадянами доходів У розмірі суми прибуткового податку, обчисленої з фактично одержаного доходу (з урахуванням заниженого i прихованого доходу) П. 6 ст. 21 Декрету № 13-92
19 Прострочення встановлених термінів сплати (перерахування) прибуткового податку, в тому числі не утриманого у джерела виплати або утриманого неповністю Пеня у розмірі подвійної облікової ставки Нацбанку України від суми недоплати П. 6 ст. 21 Декрету № 13-92
Плата за землю
20 Несвоєчасна сплата земельного податку Пеня у розмірі 0,3 відсотка суми недоїмки за кожний день прострочення; розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати передбачається у договорі оренди, проте він не може перевищувати ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку Ст. 25 Закону України від 03.07.92 р. № 2535-XII "Про плату за землю"
Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
21 Несвоєчасне перерахування збору Штраф у розмірі 0,5 відсотка за кожний день прострочки платежу Ст. 4 Закону України від 09.04.99 р.№ 587-XIV "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства"
Податок з власників транспортних засобів
22 Відсутність обліку об'єктів оподаткування або ведення цього обліку з порушенням встановленого порядку, а також неподання, несвоєчасне подання податковим органам розрахунків й інших документів, необхідних для нарахування та сплати податку Додатково десять відсотків належних сум податку до відповідного бюджету з юридичних осіб Ст. 7 Закону України від 11.12.91 р. № 1963-XII "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів"
23 Несвоєчасна сплата податку з власників транспортних засобів Пеня у розмірі ста двадцати відсотків річних від облікової ставки Нацбанку України, що діє на день складання акта (довідки) документальної перевірки платника податку, від суми недоплати за кожний день прострочення платежу, включаючи день сплати Ст. 7 Закону № 1963-XII
Ринковий збір
24 Торгівля без касових чеків, що засвідчують сплату ринкового збору, виявлена на ринку під час проведення контрольної перевірки працівниками органів державної податкової служби З торгівців - штраф у сумі, еквівалентній п'яти розмірам ринкового збору, з адміністрації ринку - у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян П. 5 Указу Президента від 28.06.99 р.№ 761/99 "Про впорядкування механізму сплати ринкового збору"
25 Неналежним чином оформлені з вини адміністрації ринку касові чеки у торгівців Адміністрація ринку за кожний випадок сплачує штраф у сумі, еквівалентній двадцяти неоподатковуваним мінімумам доходів громадян П. 5 Указу Президента № 761/99
Примітка. До дня сплати визначених штрафів, а також до придбання торгового патенту або оформлення пільгового торгового патенту діяльність відповідних суб'єктів підприємницької діяльності зупиняється. Передбачені штрафи підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства. Посадові особи та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності у разі порушення вимог цього Закону притягаються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством.
Застосування фінансових санкцій передбачено i Указом Президента України від 07.08.98 р. № 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні".
У разі коли особа, зобов'язана зареєструватися як платник податку, не здійснює таку реєстрацію протягом термінів, визначених законодавством, орган державної податкової служби застосовує такі санкції:
якщо така особа не здійснила оподатковуваних операцій після закінчення граничного терміну, встановленого для реєстрації особи як платника ПДВ, - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
у разі здійснення такою особою після закінчення граничного строку, встановленого для реєстрації її як платника ПДВ, оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) без нарахування ПДВ, - штраф у розмірі ПДВ, нарахованого на загальну суму такого продажу, але не менш як двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без права включення до податкового кредиту ПДВ, сплаченого у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких включається до складу валових витрат такого платника податку або підлягає амортизації, а в разі здійснення продажу таких товарів (робіт, послуг) з оплатою готівкою або кредитними дебетовими картками - додатково фінансові санкції, передбачені законодавством за порушення правил здійснення та обліку результатів такого готівкового продажу;
у разі здійснення такою особою після закінчення граничного терміну, встановленого для реєстрації особи як платника ПДВ, оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) з нарахуванням ПДВ з видачею фіктивної податкової накладної, чека або іншого товаросупроводжувального документа, в якому виділяється сума ПДВ, або без такої видачі, без внесеннясуми податку до бюджету - штраф у розмірі подвійної суми отриманого ПДВ, але не менш як одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без права включення до податкового кредиту ПДВ, сплаченого у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких включається до складу валових витрат такого платника податку або підлягає амортизації. Крім того, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до прокурора з поданням про порушення кримінальної справи стосовно посадових осіб такого платника податку у зв'язку з їх ухиленням від оподаткування.
Факти порушень податкового законодавства службова особа органу державної податкової служби оформляє актом документальної перевірки, в якому чітко викладається зміст порушення з обгрунтуванням порушених норм законодавчими актами й зазначенням конкретних їх пунктів i статей.
Керівники й відповідні службові особи підприємств, установ, організацій i громадяни під час перевірки, що провадиться органами державної податкової служби, зобов'язані надати письмові пояснення з усіх питань, що виникають, підписати акт про проведення перевірки i виконувати вимоги органів державної податкової служби щодо усунення виявлених порушень законодавства про податки та інші обов'язкові платежі до бюджетів i внески до державних цільових фондів.
Рішення про застосування та стягнення фінансових санкцій за наслідками розгляду матеріалів перевірки приймає керівник органу державної податкової служби або його заступник (керівник, який розглядав матеріали перевірки) за встановленою формою у двох примірниках не пізніше ніж через десять днів з дня складання акта перевірки.
Оскарження рішень органів державної податкової служби здійснюються у встановленому законом порядку.
Джерела:
1. Закон України від 24.12.93 р. № 3813-XII "Про державну податкову службу в Україні" (із змінами і доповненнями).
2. Ольга НІДЗЕЛЬСЬКА, Наталія КИРІЄНКО. Відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства. // Вісник ПСУ №3, 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...