WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок реєстрації актів громадянського стану - Контрольна робота

Порядок реєстрації актів громадянського стану - Контрольна робота

чинного законодавства органи РАГСу керуються правилами: перебіг місячного строку починається наступного після подачі до органу реєстрації актів громадянського стану заяви дня і закінчується відповідного числа третього місяця. Якщо це число припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається найближчий наступний за ним робочий день.
Перед прийняттям заяви про розірвання шлюбу керівник відділу реєстрації актів громадянського стану зобов'язаний провести бесіду з особами, які подають заяву про розірвання шлюбу.
Якщо один з подружжя через поважну причину не має можливості з'явитись до органу реєстрації актів громадянського стану для подання заяви про розірвання шлюбу наприклад,у зв'язку з тяжкою хворобою, тривалим відрядженням, проживанням у віддаленій місцевості, той з подружжя, що з'явився, повинен подати від імені подружжя спільну заяву.
Підпис на заяві того з подружжя, що відсутній, повинен бути належним чином засвідчений (органом реєстрації актів громадянського стану, командуванням військової частини, капітаном судна, консулом, адміністрацією місця позбавлення волі, виконкомом селищної, сільської Ради народних депутатів).
Якщо один з подружжя, незважаючи на відсутність у нього заперечень проти розлучення, ухиляється від явки для реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів громадянського стану ,або коли місце проживання другого з подружжя невідоме, питання про розірвання шлюбу розглядається судом.
До заяви про розірвання шлюбу повинно бути додане свідоцтво про одруження. Якщо у подружжя такого свідоцтва немає і запис акта про одруження в органі реєстрації актів громадянського стану не зберігся, за наявності в документах, що посвідчують особу заявника, відмітки про одруження, вимагати поновлення запису акта не треба. Про відсутність свідоцтва робиться відмітка на заяві про реєстрацію розірвання шлюбу.
Якщо кожний з подружжя з поважних причин не може з'явитися до відділу реєстрації актів громадянського стану для реєстрації розірвання шлюбу в установлений для них день, строк реєстрації на їх прохання може бути перенесений на інший день. Про це робиться відмітка на заяві та в журналі обліку заяв. У цих випадках строк перенесення реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.
Питання про визнання причин неявки поважними вирішується керівником відділу реєстрації актів громадянського стану.
Якщо той з подружжя, що буде відсутній при реєстрації розірвання шлюбу, бажає після розлучення іменуватися своїм дошлюбним прізвищем, він повинен вказати про це в заяві про розлучення.
Якщо розірвання шлюбу реєструється одним з подружжя, при складанні актового запису в нього вносяться всі необхідні відомості, що стосуються цієї особи. Щодо другого з подружжя зазначаються лише прізвище до розірвання шлюбу, ім'я, по батькові, дата народження і сума державного мита, яку він має сплатити відповідно до рішення суду. У цьому разі в свідоцтві про розірвання шлюбу зазначається прізвище, присвоєне після розірвання шлюбу лише тому з подружжя, що зареєстрував розлучення.
Якщо один з подружжя визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім, недієздатним внаслідок душевної хвороби чи недоумства, засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менше трьох років, розірвання шлюбу провадиться за місцем проживання другого з подружжя.
До заяви про розірвання шлюбу додаються копія або виписка з рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним внаслідок душевної хвороби чи недоумства, копія або виписка з вироку про засудження його до позбавлення волі на строк не менше трьох років. Про подання заяви відділ реєстрації актів громадянського стану повідомляє другого з подружжя, що перебуває у місцях позбавлення волі, або опікуна недієздатного і встановлює у повідомленні строк, протягом якого слід сповістити, чи є спір про дітей, про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, або сплату аліментів тому з подружжя, що потребує матеріальної допомоги. Встановлений для відповіді строк не повинен перевищувати одного місяця.
Якщо до закінчення призначеного строку не надійде відповідь, яка підтверджує, що засуджений перебуває в місцях позбавлення волі, реєстрація розірвання шлюбу відкладається, а до виправно-трудової установи надсилається нагадування.
Якщо за повідомленням адміністрації місць позбавлення волі засуджений звільнений або умовно звільнений з обов'язковим залученням до праці , реєстрація розірвання шлюбу провадиться на загальних підставах.
При одержанні відповіді про відсутність спору або неодержанні її у встановлений в повідомленні повторний строк відділ реєстрації актів громадянського стану реєструє розірвання шлюбу.
У документах, що посвідчують особу розлученого подружжя, проставляється штамп про реєстрацію розірвання шлюбу, де зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, з якою припинено шлюб, місце і час реєстрації розірвання шлюбу.
Коли особа, в паспорті якої робиться відмітка про розірвання шлюбу, перемінила прізвище на дошлюбне, одночасно вказується, що у зв'язку зі зміною прізвища паспорт підлягає обміну в місячний строк. Якщо реєстрація розірвання шлюбу проведена за відсутності одного з подружжя, відмітка про це в його документах робиться при врученні йому свідоцтва про розірвання шлюбу відділом реєстрації актів громадянського стану за місцем прописки (тимчасової або постійної) або за місцем проживання цієї особи.
Орган реєстрації актів громадянського стану, який зареєстрував розірвання шлюбу, повинен у десятиденний строк надіслати повідомлення про розлучення відділу реєстрації актів громадянського стану за місцем знаходження актового запису про одруження. Одержавши таке повідомлення, відділ реєстрації актів громадянського стану повинен у десятиденний строк зробити в графі "Для відміток" запису акта про одруження відмітку про розірвання шлюбу, зазначивши, коли і яким органом реєстрації актів громадянського стану зареєстровано розірвання шлюбу, номер актового запису. Одночасно на лицьовій стороні запису акта про одруження зверху вказується: "Шлюб розірвано", щоб не допустити в подальшому помилкової видачі свідоцтва про одруження. Після цього орган реєстрації актів громадянського стану надсилає повідомлення про розірвання шлюбу до архіву органу реєстрації актів громадянського стану, в якому знаходиться другий примірник запису акта про одруження, для відповідної відмітки.
У разі з'явлення того з подружжя, що у встановленому законом порядку був оголошений померлим, і скасування рішення суду про це, шлюб вважається поновленим, якщо другий з подружжя не уклав новий шлюб. Коли ж він вступив у новий шлюб, той, що з'явився, вправі одержати у відділі

 
 

Цікаве

Загрузка...