WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Шлюбний контракт - Курсова робота

Шлюбний контракт - Курсова робота

подружжя може домовитись і про розмір аліментів.
Спільні та особисті борги подружжя.
Це питання регулюється імперативними нормами цивільного та сімейного права, але подружжя може включити до шлюбного контракту умову про те, що по боргам одного з подружжя, які виникли до або під час шлюбу, подружжя буде відповідати спільно, також подружжя може включати в контракт й інші умови, але такі, що не суперечать законодавству.
Роздільне мешкання подружжя.
Подружжя може в шлюбному контракті визначити майбутнє місце мешкання кожного з них, а також своїх дітей. Подружжя може визначити долю майна, придбаного ними під час роздільного мешкання: домовитись, що таке майно буде належати тому з подружжя, хто його придбав. Сторони також можуть домовитись про порядок користування спільним майном при роздільному мешканні, при цьому можна обговорити питання утримання і ремонту такого майна.
Розподіл майна
Подружжя може включати такі умови до шлюбного контракту щодо розподілу спільного майна (як під час шлюбу, так і в процесі його розірвання):
розподіл речей між собою з врахуванням їх вартості та долею кожного з них в спільному майні визначеного законом або контрактом;
передати майно в натурі одному з подружжя з покладанням на нього обов'язку компенсувати іншому його долю майном;
розділити майно в натурі, якщо це можливо без шкоди для його господарського призначення;
продати майно і розділити між подружжям отриману суму.
Подружжя може застосовувати і комбінований спосіб розподілу майна.
Немайнові питання життя подружжя.
До немайнових питань, які закріплюються в шлюбному контракті можна віднести такі:
- вибір подружжям прізвища при реєстрації шлюбу, але при цьому потрібно дотримуватись норм діючого законодавства.
- визначення ім'я, по-батькові та прізвища дітей.
- питання про місце проживання подружжя.
- місце проживання дітей.
- угода між подружжям про умови та способи здійснення виховання неповнолітніх дітей.
- інші питання за домовленістю сторін.
Порядок та умови укладання, зміни, припинення шлюбного контракту. Відповідальність за невиконання або за неналежне виконання, визнання недійсним шлюбного контракту.
Порядок укладання шлюбного контракту, згідно діючого законодавства, полягає в наступному:
- шлюбний контракт повинен укладатись до реєстрації шлюбу
- шлюбний контракт вступає в силу з моменту реєстрації шлюбу.
- шлюбний контракт повинен обов'язково реєструватись у нотаріуса
- шлюбний контракт за участю неповнолітніх укладається тільки за згодою їх законних представників.
- шлюбний контракт укладається за місцем проживання однієї з сторін або за місцем реєстрації шлюбу.
Припинення шлюбного контракту в багатьох випадках залежить від його змісту. Зобов'язання, передбачені шлюбним контрактом, втрачають силу у випадку смерті одного з подружжя. Шлюбний контракт може припинити свою дію і у випадку його розірвання за згодою сторін, але таке рішення підлягає обов'язковій нотаріальній реєстрації. Шлюбний контракт можна розірвати шляхом подачі позовної заяви до суду. Так само вирішуються питання, пов'язані з припиненням дії не всього контракту, а тільки окремих його положень. У випадку розірвання шлюбу шлюбний контракт припиняє свою дію.
Під час дії шлюбного контракту подружжя може вносити до нього зміни. Вони вносяться в тому ж порядку, що й при укладанні шлюбного контракту.
Діюче сімейне законодавство не визначає умов, видів та розмірів відповідальності подружжя за невиконання або неналежне виконання шлюбного контракту, в зв'язку з чим при вирішенні таких питань необхідно виходити із загальних положень сімейного та цивільного законодавства, а також конкретних умов шлюбного контракту.
За захистом своїх прав подружжя може звертатись до суду. Суд може своїм рішенням зобов'язати одного з подружжя виконати взяті ним зобов'язання в натурі. Окрім цього, суд може винести рішення про припинення дій, порушуючих права одного з подружжя, а також інші рішення направлені на захист порушених прав та законних інтересів. Оскільки шлюбний контракт є договором, то на нього розповсюджуються й інші положення договірного права про відповідальність, які виникли у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов шлюбного контракту.
Шлюбний контракт, у разі визнання його недійсним, анулюється з моменту його укладання і може бути визнаний недійсним як частково так і повністю.
Обставини, за якими шлюбний контракт може бути визнаний недійсним:
- порушення порядку його укладання. Порушення нотаріальної форми укладання шлюбного контракту
- укладання шлюбного контракту після укладання шлюбу
- якщо до шлюбного контракту внесені умови які погіршують становище будь-кого з подружжя (або протирічать законодавству)
- укладання шлюбного контракту в результаті неправомірних дій одного з подружжя (шляхом обману, насильства, погроз та ін.)
Законодавством не передбачено типової форми шлюбного контракту, тому форма та зміст шлюбного контракту залежить від домовленостей сторін.
Заключення.
Аналізуючи законодавство що стосується шлюбного контракту, я зробив наступні висновки:
По-перше, в п.1 "Порядку..." зазначено, що шлюбний контракт укладається до реєстрації шлюбу. Таким чином, подружжя-бізнесмени, що прийшли до висновку про необхідність укласти між собою шлюбний контракт, повинні розірвати шлюб, укласти шлюбний контракт, а потім знову зареєструвати шлюб. І тому, на мою думку, потрібно змінити зміст п.1 "Порядку...", надавши можливість подружжю укладати шлюбний контракт, як до одруження, так i в процесі шлюбного життя.
По-друге, ч.2 ст.27-1 КШС та п.З "Порядку..." встановлюють, що умови шлюбного контракту не можуть погіршувати становища подружжя порівняно із законодавством України а розглядаючи п.1 Зразка шлюбного контракту, ми можем побачити, що одному iз подружжя буде належати 2/3 майна яке нажите за час шлюбу, а іншому 1/3 майна. Тобто, зразу ж порушується ч.2 ст.27-1 КШС України, адже стаття 21 КШС України чітко говорить, що все майно, яке нажите за час шлюбу, є спільною сумісною власністю, а отже, ділиться порівну. Звідси випливає, що такий шлюбний контракт буде визнаний судом незаконним i недійсним.
Далі, пункт 2 цього ж Зразка шлюбного

 
 

Цікаве

Загрузка...