WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Які завдання покладено на Прокуратуру України? - Реферат

Які завдання покладено на Прокуратуру України? - Реферат

Які завдання покладено на Прокуратуру України?
Прокуратура України (від лат. "procuro" - піклуюся, забезпечую, попереджую) - єдина, суворо централізована система державних органів, на які Конституцією покладені важливі державні завдання, а саме: підтримання державного обвинувачення у суді; представництво інтересів держави або громадянина в суді у випадках, передбачених законом; нагляд за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян (ст. 121).
Поряд із цим на період до введення у дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за дотриманням законів, та до сформування системи досудового слідства Прокуратура продовжує виконувати(відповідно до чинного законодавства) нагляд за дотриманням і застосуванням законів усіма органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами (так званий загальний нагляд) та попереднє слідство у кримінальних справах (п. 9 розділу ХV "Перехідні положення").
Прокуратуру України очолює Генеральний прокурор України, якого за згодою з Верховною Радою України призначає Президент України. Строк повноважень Генерального прокурора України - 5 років. Генерального прокурора України звільняє з посади Президент України. Верховна Рада України може висловити недовіру Генеральному прокуророві. У такому разі неминуча його відставка з посади.
СИСТЕМА ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ
(станом на 1.09.1996 р.)

 
 

Цікаве

Загрузка...