WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Регіональний круглий стіл з проблем кримінального та кримінально-процесуального законодавства - Реферат

Регіональний круглий стіл з проблем кримінального та кримінально-процесуального законодавства - Реферат

Регіональний круглий стілз проблем кримінального такримінально-процесуального законодавства

21-22 лютого 2003 року у Хмельницькому інституті регіонального управління та права відбувся регіональний круглий стіл на тему "Актуальні проблеми кримінального і кримінально-процесуального законодавства та практики його застосування".

Керівництво навчального закладу в особі Голови наглядової ради інституту, кандидата наук з державного управління, доцента, народного депутата України В.М. Олуйка, виконуючого обов'язки ректора, кандидата історичних наук Л.І. Чорного та проректора з наукової роботи, доктора юридичних наук, професора Р.І. Кондратьева приділили значну увагу організації та проведенню наукового зібрання.

Важливу роль в ініціюванні та проведенні круглого столу відіграли кафедра кримінального права та процесу на чолі з кандидатом юридичних наук В.М. Яріним та науково-дослідний сектор інституту, очолюваний кандидатом юридичних наук P.O. Стефанчуком.

Організація наукового зібрання викликала зацікавленість представників провідних правових шкіл, які зробили вагомий внесок у становлення і розвиток Української кримінально-правової науки. Зокрема представили свої доповіді д.ю.н., професор В.К. Грищук, д.ю.н., професор В.О. Навроцький, д.ю.н., професор О.М. Костенко та інші відомі вітчизняні науковці.

Доповідь професора В.О. Навроцького, якою відкривалось наукове зібрання, стосувалася проблем і перспектив застосування Кримінального кодексу України 2001 року. Зокрема, В'ячеслав Олександрович підкреслив необхідність подальшого розвитку кримінально-процесуального законодавства для належної реалізації норм кримінального права. Велике заці-кавлення учасників конференції викликали наведені доповідачем приклади з правозастосовної практики.

Професор В.К. Грищук присвятив свій виступ висвітленню проблем запровадження в Україні кримінальної відповідальності юридичних осіб, зокрема проаналізував положення міжнародно-правових актів і законодавство ряду зарубіжних країн з цього питання. Гостру дискусію викликали окремі положення щодо можливості покладення на юридичних осіб засобів кримінального впливу.

Методологічним проблемам розвитку Української правової доктрини була присвячена доповідь професора О.М. Костенка, який підкреслив роль принципу соціального натуралізму та його значення для юриспруденції. Зокрема, автор наголосив на необхідності створенні концепції кримінальної юстиції, основу якої б складало природне право.

Незаперечним позитивом у проведені круглого столу стала активна участь в ньому працівників правоохоронних органів Хмельниччини, які були представлені співробітниками органів прокуратури та внутрішніх справ. У своїх виступах вони ознайомили учасників конференції з реальним станом боротьби зі злочинністю. Завдяки їм присутні мали змогу з'ясувати, які саме проблеми турбують правоохоронців, що безпосередньо на практиці застосовують положення кримінального та кримінально-процесуального законодавства. Особливе зацікавлення аудиторії викликали доповіді С.Г Власюка та В.І. Дуди, які на підставі власного досвіду висловили ретельно обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення законодавства про боротьбу з організованою злочинністю та проведення судових експертиз.

Жваве обговорення викликали доповіді членів кафедри кримінального права та процесу Хмельницького інституту регіонального управління та права: В.М. Яріна,К.А. Голдзіцького, О.М. Омельчука, О.О. Пунди, В.П. Колгана, С.Г Волкотруба, Е.Р. Шафікова, Н.О. Стьопіної, більшість з яких мають великий досвід роботи в правоохоронних органах.

Високим науковим рівнем відзначалися також доповіді представників наукових шкіл з Києва, Запоріжжя, Донецька, АР Крим, Луганська, Львова, Одеси, Чернівців та інших міст України. Така широка географія учасників свідчить, що Регіональний круглий стіл вийшов за межі регіонального зібрання та зацікавив представників правових шкіл усієї України.

У своїх доповідях учасники круглого столу висловили конкретні пропозиції щодо вдосконалення кримінального та кримінально-процесуального законодавства. Особливо приємно відмітити, що активну участь в обговореннях дискусійних питань брали молоді вчені. Усі пропозиції, які були висловлені учасниками круглого столу, будуть ретельно вивчені і узагальнені оргкомітетом. Тези доповідей учасників круглого столу будуть надруковані у Віснику Хмельницького інституту регіонального управління та права.

Хмельницький інститут регіонального управління та права знову підтвердив свій статус осередку правничої думки Поділля. Адже загальновідомо, що запорукою ефективного функціонування кожного вищого навчального закладу є його плідна наукова робота. І в зв'язку з цим приємно відзначити, що за одне десятиріччя діяльності Хмельницького інституту регіонального управління та права у ньому сформувався потужний науковий колектив, який в черговий раз підтверджує свою високу наукову спроможність.

Література

ВІСНИК. Хмельницького інституту регіонального управління та право.


 
 

Цікаве

Загрузка...