WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Професор, наставник, колега: ювілей Ярославни Миколаївни Шевченко - Реферат

Професор, наставник, колега: ювілей Ярославни Миколаївни Шевченко - Реферат

Професор, наставник, колега: ювілей Ярославни Миколаївни Шевченко

Редакційна колегія наукового часопису "Вісник Хмельницького інституту регіонального управління та права", професорсько-викладацький склад і студенти інституту а також увесь правничий загал вітають із славним 70-річним ювілеєм одного з фундаторів цивілістичної думки України - академіка Академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача відділу проблем цивільного, трудового та підприємницького права Інституту держави і права НАН України імені В.М.Корецького, професора кафедри цивільно-правових дисциплін Хмельницького інституту регіонального управління та права, а також члена редакційної колегії нашого наукового часопису - Ярославну Миколаївну Шевченко.

На теренах правової науки Ярославна Миколаївна присвятила своє життя розвитку фундаментальних галузей приватного права - цивільному та сімейному праву. Підтвердженням плідної праці на науковій ниві став захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук, а згодом - доктора юридичних наук та присвоєння вченого звання професора.

На сьогодні науковий доробок вченого вражає. Автор близько 200 публікацій, серед яких понад 25 індивідуальних і колективних монографічних досліджень та навчальних посібників, найбільш вагомими серед яких є: "Власник і право власності", "Право собственности в Украине", "Становлення та розвиток цивільних і трудових відносин в сучасній Україні" та інші. Під керівництвом Ярославни Миколаївни іде підготовка фундаментального наукового видання "Академічний курс цивільного права України". Активну участь професор бере і в нормотворчій діяльності. Так, зокрема Ярославна Миколаївна працювала в складі постійної комісії по розробці нового Цивільного кодексу України, була заступником голови постійної комісії по розробці проекту Сімейного кодексу, брала участь в розробці та експертизі переважної більшості законопроектів цивільно-правового спрямування. Під безпосереднім керівництвом професора Я.М.Шевченко здобули вищий науковий ступінь близько 10 молодих науковців, які сьогодні плідно працюють на ниві української правничої науки.

За активну участь у науковому нормотворчому та громадському житті України Ярославна Миколаївна була відзначена цілою низкою державних премій, нагород та інших відзнак, до яких, зокрема, відносяться: медаль "До 1500-річчя Києва" (1982), медаль "Ветеран труда" (1985), почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України" (1993), лауреат премії НАН України ім. Василенка за цикл наукових праць (1999), обрана академіком Академії правових наук України (2000), відзнака спілки юристів України за найкращу колективну монографію (2001), орден княгині Ольги III ступеня (2002) та ряд інших.

Вельмишановна Ярославно Миколаївно, Ваш неоціненний внесок у розвиток юридичної науки, вміння поєднувати у собі не лише показового вченого, а й наставника для докторантів та аспірантів інституту, став зразком для наслідування молодими вченими і ректоратом інституту. Наукова школа, яка створена Вами, завжди була, є та буде флагманом вітчизняної цивілістичної думки. Ваші учні, деякі з яких сьогодні разом з Вами працюють на благо ствердження Хмельницького інституту регіонального управління та права, завжди пам'ятатимуть та будуть намагатись виправдати почесне звання "Учня Ярославни Миколаївни Шевченко". Ви є і завжди будете для нас не лише генератором ідей, спрямованих на розбудову української правової думки, а й натхненником на подальші наукові звершення професорсько-викладацьким складом Хмельницького інституту регіонального управління та права.

Бажаємо Вам довгих років життя, міцного здоров'я, творчого натхнення, нових наукових здобутків, щастя в особистому житті та усіляких гараздів. Нехай лише удача та успіх будуть постійними супутниками у Вашому житті.


 
 

Цікаве

Загрузка...