WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Характер дитячої та підліткової злочинності у м. Хмельницькому - Реферат

Характер дитячої та підліткової злочинності у м. Хмельницькому - Реферат

Характер дитячої та підліткової злочинності у м. Хмельницькому

Докорінні зміни політичної, соціально-економічної ситуації в Україні кардинально змінюють і молоде покоління. За умов переходу до ринку, підвищення цін, падіння рівня промислового виробництва, інфляції молодь опинилась серед найбільш незахищених категорій населення.

Становище, в якому знаходиться молодь, сприяє зростанню в її середовищі соціальної апатії, зневіри, алкоголізму наркоманії, проституції. Перетворення, що проходять в нашій державі, поряд з позитивними змінами активізували також і негативні процеси.

Ось тому особливу актуальність набуває юридично-правова робота з дітьми та молоддю, профілактика злочинів та правопорушень, що вчиняються неповнолітніми.

Злочини, вчинення яких характерно для неповнолітніх, мають свої певні особливості. Це пояснюється рядом причин:

а) важливістю і масштабністю завдань по охоронні життя і здоров'я підростаючого покоління і формуванням у зв'язку з цим державної політики по захисту прав і законних інтересів дітей і підлітків як самостійного напрямку діяльності державних органів і суспільства в цілому;

б) особливостями в генезисі і мотивації злочинів, які вчиняються неповнолітніми, що пов'язані з специфікою їх виховання і життєдіяльності (відносно обмежений період формування особистості, мінливість соціальних позицій, обмежена дієздатність та ін.), особливостями соціально-групових, психологічних та інших характеристик;

в) тісно пов'язаних з цими особливостями специфікою рівня і структури злочинності, її причин і динаміки, високої злочинної активності підлітків.1

Складність аналізу злочинності неповнолітніх пов'язана з високою латентністю низки найбільш розповсюджених в їхньому середовищі злочинів.2

Структура злочинності неповнолітніх в Україні має зараз такий вигляд: частка неповнолітніх у загальній злочинності становить 8-9 відсотків, серед них:

а) злочини проти особи - 2,1%;

б) грабежі і розбої- 9,0%;

в) крадіжки державного майна - 20,5%;

г) крадіжки індивідуального майна - 50%;

д) хуліганство - 6,2%.3

За вибірковими даними, до 70-80% злочинів учиняється поблизу місця проживання, навчання, безпосередньо у навчальних закладах і гуртожитках:

а) майже 50% злочинів вчиняється внаслідок відсутності батьківського контролю;

б) злочини неповнолітніх носять, як правило, в більшості випадків груповий характер (у трьох випадках з п'яти);

в) більшість груп є нечисленними за своїм складом (дві-три особи нестійкі (тобто існують менше трьох місяців)) іноді групи змішані - в їхньому складі є дорослі і неповнолітні злочинці.

Що цікаво - спостерігається невелике зниження рівня злочинності неповнолітніх в Хмельницькій області.

Так, за даними Відділу кримінальної міліції в справах неповнолітніх міського відділу УМВС України в Хмельницькій області за 2 місяці (січень-лютий) 2002 року на території Хмельницької області зафіксовано 96 злочинів, скоєних неповнолітніми. За цей же період часу в 2001р. було зареєстровано 135 злочинів. Відповідно рівень дитячої і підліткової злочинності знизився на 28,9%. На облік було поставлено 211 підлітків. Найбільш поширеними злочинами залишаються: хуліганство, злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотиків, розбій і вимагательство, крадіжки.

Найбільший ріст злочинності неповнолітніх спостерігається в Білогірському Кам'янець-Подільському Городоцькому районах.

Зниження рівня підліткової злочинності на терені Хмельницької області можна пояснити активізацією роботи служб і організацій, які займаються проблемами злочинності неповнолітніх - Відділу кримінальної міліції в справах неповнолітніх, Служби в справах неповнолітніх, Управління в справах сім"ї та молоді.

Ґрунтуючись на вищевказаному, підсумовуємо: ситуація у м. Хмельницькому з підлітковою і дитячою злочинністю складна, але в цілому вона краща, ніж у загальному по Україні. І те, що вона неухильно знижується в цілому - безумовно позитивна тенденція.

Література

ВІСНИК. Хмельницького інституту регіонального управління та права


 
 

Цікаве

Загрузка...