WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Трудова дисципліна та її похідні - Реферат

Трудова дисципліна та її похідні - Реферат

дисциплінарного правопорушення.
Відповідно до ст. 147 КЗпП за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосований тільки один із заходів стягнення:
Попередження;
Догана;
Сувора догана;
Звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
На працівників, які несуть дисциплінарну відповідальність за статутами, положеннями та іншими актами законодавства про дисципліну, дисциплінарні стягнення можуть накладатися також органами, вищестоящими щодо органів, які згадувалися вище.
Працівники, які звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав і лише з підстав передбачених законодавством.
Слід мати на увазі, що не належать до заходів дисциплінарного стягнення відсторонення працівника від роботи, депреміювання, зниження зниження кваліфікаційного наряду робітникові на один розряд за грубе порушення технічної дисципліни та інші серйозні порушення трудової дисципліни існують додаткові заходи впливу на порушників позбавлення безкоштовної путівки, перенесення черги на житло, тощо.
Дисциплінарне стягнення накладається не пізніше одного місця з дня виявлення проступку, на рахунок часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням його у відпустці. До застосування стягнення керівник повинензажадати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення, розібратися в причинах його проступку.
Власний або уповноважений ним орган має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд трудового колективу або його органу.
Саме до порушення трудової дисципліни відносять:
1) відсутність працівника без поважних причин на робочому місці в межах 3-х годин на протязі робочого дня;
2) не виконання працівником без поважних причин своїх трудових зобов'язань у зв'язку із зміненням в установленому порядку норми праці;
3) відказ або відхилення без поважних причин від медичного обстеження працівників, а також відказ або ухилення від проходження в робочий час спеціального обучення і здачі екзаменів по техніці безпеки і правилам експлуатації, якщо це являється обов'язковою умовою допуску до роботи;
4) судова практика відносить до порушення трудової дисципліни також відказ працівника без поважних причин заключити договір про повну матеріальну відповідальність;
5) та інші умови передбачені законодавством;
5. Таким чином роблять висновок, що трудова дисципліна являє собою внутрішній трудовий розпорядок, який регулюють правові норми і встановлюють трудові обов'язки працівників і власника. Вона забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної роботи на підприємствах. За правомірне виконання, тобто отримання трудової дисципліни застосовуються заходи заохочення, за її порушення - дисциплінарні стягнення, що злагоджує і змушує працівника до виконання більш продуктивної ефективної праці при виконанні своїх обов'язків.
Задача 1
Відповідно до ст. 44 Кодексу законів про працю України, при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку. Виплата вихідної допомоги працівникові, якого звільнено за п.5 ст.40 Кодексів законів про працю України законодавством не передбачена, а тому вимога зубного техніка, звільненого по вищевказаній статті - безпідставна.
Що стосується медсестри Копиленко О.А., яка була звільнена з роботи у зв'язку із скороченням штату, тобто за п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України, то виплата їй вихідної допомоги, згідно ст.44 цього Кодексу, повинна бути виплачена їй в обов'язковому порядку.
В першому випадку задачі працівник може звернутися у встановленому законодавством порядку до медкомісії для встановлення йому відповідної групи інвалідності.
Задача 2
Відповідно до ст.10 Закону України "Про відпустки" щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються, зокрема жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї. Отже, прохання громадянки Жукової О.П. про надання їй щорічної відпустки слід задовольнити. Крім того, слід відмітити, що, відповідно до Закону України "Про відпустки" право працівника на щорічну основну та додаткову відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
Що стосується тривалостівідпусток у зв'язку із вагітністю і пологами, то згідно ст.17 Закону України "Про відпустки", на підставі медичного висновку, жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю:
1) до пологів - 70 календарних днів;
2) після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.
Жінкам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей).

 
 

Цікаве

Загрузка...