WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Характеристика інвестиційного законодавства України - Реферат

Характеристика інвестиційного законодавства України - Реферат

грошові вимоги або вимоги стосовно будь-якого виконання зобов'язань, що мають економічну цінність і пов'язані з інвестицією;
г) права інтелектуальної власності, включаючи авторські права, патенти, промислові зразки, технологічні процеси, ноу-хау, комерційні таємниці та goodwill (goodwill- "вартість фірми" - репутація та ділові зв'язки фірми, нематеріальні елементи фірми, включаючи найменування фірми, товарні знаки, клієнтуру (прим. автора);
д) будь-які права на здійснення господарської діяльності, що надаються законодавством або контрактом чи ліцензією відповідно до законодавства, включаючи права на розвідку, видобування, розвиток та експлуатацію природних ресурсів (концесії).
Будь-яка зміна форми, в якій здійснюється інвестиція, не впливатиме на Ті характер як інвестиції.
2. Термін "інвестор" означає будь-яку фізичну або юридичну особу, яка здійснює інвестування на території іншої Договірної Сторони:
а) термін "фізична особа" означає будь-яку фізичну особу, яка має громадянство однієї із Договірних Сторін відповідно до її законодавства;
б) термін "юридична особа" означає у відношенні до кожної Договірної Сторони будь-яке підприємство, установу, організацію, створені відповідно до законодавства кожної із Договірних Сторін і які мають право здійснювати інвестиції на території іншої Договірної Сторони.
3. Термін "доходи" означає грошові суми, одержані внаслідок інвестиції і включає, зокрема, але не виключно, прибутки, відсотки, приріст капіталу, акції, дивіденди, авторські гонорари або винагороди.
4. Термін "територія" означає відносно кожної Договірної Сторони територію, що знаходиться під її суверенітетом, включаючи територію суші, внутрішні води та континентальний шельф, над якими ця Договірна Сторона, відповідно до міжнародного права, суверенітет, суверенні права або юрисдикцію.
Стаття 2. Застосування цієї Угоди
Умови цієї Угоди застосовуватимуться до всіх інвестицій, здійснених інвесторами однієї Договірної Сторони як до, так і після набуття чинності цією Угодою.
Стаття 3. Заохочення та захист інвестицій
1. Кожна Договірна Сторона заохочуватиме та створюватиме сприятливі умови для інвесторів іншої Договірної Сторони для здійснення інвестицій на своїй території та допускатиме такі інвестиції відповідно до її законодавства та правил.
2. Інвестиції інвесторів кожної із Договірних Сторін користуватимуться справедливим і рівним ставленням та повним захистом і безпекою на території іншої Договірної Сторони.
Стаття 4. Національний режим та режим найбільшого сприяння
1. Кожна Договірна Сторона на своїй території надаватиме інвестиціям інвесторів іншої Договірної Сторони режим, який є справедливим та рівним, та не менш сприятливим ніж той, який вона надає інвестиціям своїх власних інвесторів або інвестиціям інвесторів будь-якої третьої Держави, якщо це буде більш вигідним відповідно до законодавства Договірної Сторони, на території якої здійснюються інвестиції.
2. Кожна Договірна Сторона надаватиме на своїй території інвесторам іншої Договірної Сторони по відношенню до володіння, управління, використання, отримання прибутків та розпорядження своїми інвестиціями режим, що є справедливим і рівним та не менш сприятливим, ніж той, який вона надає своїм власним інвесторам або інвесторам будь-якої третьої Держави.
3. Положення пунктів 1 і 2 цієї статті не тлумачитимуться з метою зобов'язати одну Договірну Сторону поширювати на інвесторів іншої Договірної Сторони вигоду від будь - якого режиму, привілеї та пільги, які можуть поширюватися останньою Договірною Стороною, виходячи із її участі в:
а) будь-яких існуючих або майбутніх митних союзах, зонах вільної торгівлі, монетарних союзах або подібних міжнародних угодах, що ведуть до таких союзів, які впливають на режим інвестиційного співробітництва, або інших формах регіонального співробітництва, учасником яких будь-яка Договірна Сторона є або може стати;
б) будь-яких міжнародних угодах або домовленостях, які стосуються повністю або в основному оподаткування.
С т а т т я 5. Компенсація збитків
1. Коли інвестиції інвесторів будь-якої Договірної Сторони зазнають збитків через війну, збройний конфлікт, національний надзвичайний стан, переворот, повстання, заколот або інші подібні події на території іншої Договірної Сторони, їм надаватиметься останньою Договірною Стороною режим по відношенню до відшкодування, відновлення, компенсації або інших розрахунків з приводу понесення вищезгаданих збитків, не менш сприятливий, ніж той, який остання Договірна Сторона надає своїм власним інвесторам або інвесторам будь-якої третьої Держави.
2. Не перешкоджаючи умовам пункту 1 цієї статті, інвесторам однієї Договірної Сторони, які під час будь-яких подій, згаданих у цьому пункті, зазнають збитків на території іншої Договірної Сторони, які виникають внаслідок:
а) реквізиції їх власності її силами або владами;
б) руйнування їх власності її силами або владами, яке не було викликане воєнними діями, або не вимагалось необхідною ситуацією,- буде надано швидку, адекватну і ефективну компенсацію за збитки, яких вони зазнали під час періоду реквізиції або як результат руйнування влас-ності. Платежі, що виникають, будуть вільно переводитись у вільноконвертованій валюті без затримки.
Стаття 6. Експропріація
1. Інвестиції інвесторів будь-якої Договірної Сторони не будуть націоналізовані, експропрійовані або піддані заходам, що мають ефект, еквівалентний націоналізації або експропріації (надалі іменується "експропріація") на території іншої Договірної Сторони, за виключенням того, коли ці заходи здійснюються в суспільних інтересах або в інтересах держави. Експропріація має проводитися в рамках законодавства, на недискримінаційній основі та супроводжуватиметься умовами про виплату негайної, адекватної та ефективної компенсації. Сума компенсації повинна бути виплачена у валюті, в якій були здійснені інвестиції, або в іншій валюті, прийнятній для інвестора, згідно з діючим законодавством Договірної Сторони і буде рівна ринковій ціні інвестиції на момент здійснення експропріації, буде включати відсоток з моменту експропріації, встановлений на комерційній основі, та буде такою, що ефективно реалізується і вільно переказується.
2. Потерпілий інвестор матиме право на негайний перегляд судовою або іншою незалежною владою цієї Договірної Сторони його випадку, оцінку його інвестицій відповідно до принципів, викладених в цій Статті,
3. Положення пункту 1 цієї Статті також застосовуватиметься тоді, коли Договірна Сторона експропріює активи компанії, яка була зареєстрована або заснована згідно з діючим законодавством на будь-якій частині її власної території, та в якій інвестори іншої Договірної Сторони мають частки (паї, акції і т. д.).
Стаття 7.Перекази
1. Договірні Сторони гарантуватимуть переказ платежів, які стосуються інвестицій та доходів по них відповідно до чинного законодавства Договірних Сторін. Перекази робитимуться у вільноконвертованій валюті без будь-яких обмежень та затримки. Такі перекази включатимуть

 
 

Цікаве

Загрузка...