WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звіт про виробничу практику в Коломийському районному відділі управління внутрішніх справ - Реферат

Звіт про виробничу практику в Коломийському районному відділі управління внутрішніх справ - Реферат

Sна проведення огляду багажу й огляду пасажирів цивільних повітряних, морських і річкових суден, залізничного та автомобільного транспорту відповідно до чинного законодавства;

Sна вхід у житлові приміщення осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, з метою перевірки;

Sна повідомлення відповідним державним органам, громадським об'єднанням трудовим колективам і громадськості за місцем проживання особи про факти скоєння нею адміністративного правопорушення;

Sна тимчасове обмеження доступу громадян на окремі ділянки чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки та охорони життя і здоров'я людей та інших прав.

До другої групи належать такі права міліції:

Sправо вимагати припинення протиправних дій;

Sвиносити усне попередження особам, які вчинюють чи вже вчинили незначне адміністративне правопорушення;

Sвходити безперешкодно в будь-який час на територію та у приміщення підприємств, установ, організацій і оглядати їх з метою припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у здійсненні злочину, при стихійному лихові та інших надзвичайних випадках;

Sпровадити адміністративне затримування особи;

Sзастосовувати спеціальні засоби і зброю;

S затримувати і доставляти транспортні засоби на тимчасове збереження на спеціальні майданчики чи стоянки;

Sорганізовувати при необхідності медичний огляд водіїв;

Sзупиняти транспортні засоби у випадках порушення правил дорожнього руху тощо.

До третьої групи прав міліції слід віднести такі права:

Sвикликати громадян і посадових осіб по кримінальних справах у зв'язку з матеріалами, що перебувають у провадженні міліції;

Sскладати протоколи про адміністративні правопорушення, здійснювати особистий огляд і огляд речей, вилучати речі і документи у провадженні по справах про адміністративні правопорушення;

Sнакладати адміністративні стягнення;

Sпроводити дізнання і за дорученням органів слідства в кримінальних справах проводити обшуки, допити та інші слідчі дії, передбачені кримінально-процесуальним законодавством;

Sздійснювати оперативно-розшукові заходи;

S одержувати на письмовий запит від підприємств, установ і організацій відомості, необхідні по кримінальних справах, що перебувають у провадженні міліції, і т.д.

Закріплені за співробітниками ОВС суб'єктивні права у сфері їх професійної діяльності мають певні обмеження.

Межі здійснення прав міліції обумовлені предметом цього права, і суб'єктивне право на здійснення одних дій не може поширюватися на інші дії. Так, працівники міліції мають право вилучати в громадян і посадових осіб предмети і речі, заборонені чи обмежені в обігу, а також документи з ознаками підробки, але не вправі вилучати предмети і речі, незаборонені і необмежені в обігу, а також документи, що не мають ознак підробки.

По-друге, здійснення прав міліції обмежено компетенцією суб'єкта. Це означає, що нрава належать конкретній особі (працівнику міліції) і тільки вона може ними користуватися. Наприклад, за адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 2, 3 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (перевищення водіями транспортних засобів швидкості руху, невиконання сигналів регулювання дорожнього руху, порушення правил перевезення людей та інших правил дорожнього руху), складати протокол про адміністративні правопорушення мають право працівники Державної автомобільної інспекції. Слідчі дії мають право вчинювати лише слідчі органів внутрішніх справ.

По-третє, межі здійснення права можуть мати тимчасові межі. Так, співробітники міліції мають право здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи, складати протокол про адміністративне правопорушення для розгляду справи по суті. Таке затримання здійснюється на термін до трьох годин, а у випадках необхідності встановлення особи та з'ясування обставин справи — до трьох діб, але обов'язково з письмовим повідомленням про це прокурора протягом 24 годин з моменту затримання.

По-четверте, межі здійснення прав міліції іноді обумовлені способами і формами здійснення суб'єктивних прав. Наприклад, при здійсненні того ж права на адміністративне затримання особи працівники міліції зобов'язані скласти протокол про адміністративне затримання відповідно до вимог ст. 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто даний примусовий захід оформляється відповідним процесуальним документом.

По-п'яте, здійснювати свої права міліція повинна тільки відповідно до їх призначення.

Будь-яке порушення перерахованих вище меж здійснення прав міліції може привести до порушення чинного законодавства, а також до зловживання правом.

Розділ 5. Індивідуальне завдання.

При провадженні досудового слідства всі рішення про спрямування слідства і про провадження слідчих дій слідчий приймає самостійно, за винятком випадків, коли законом передбачено одержання згоди від суду (судді) або прокурора, і несе повну відповідальність за їх законне і своєчасне проведення.

В разі незгоди слідчого з вказівками прокурора про притягнення як обвинуваченого, про кваліфікацію злочину, і обсяг обвинувачення, про направлення справи для відання обвинуваченого до суду або про закриття справи слідчий вправі подати справу вищестоящому прокуророві з письмовим викладом своїх заперечень. В цьому разі прокурор або скасовує вказівки нижчестоящого прокурора, або доручає провадження сідства в цій справі іншому слідчому.

Слідчий по розслідуваних ним справах вправі давати органам дізнання доручення і вказівки про провадження розшукних та слідчих дій і вимагати від органів дізнання допомоги при провадженні окремих слідчих дій . Такі доручення і вказівки слідчого є для органів дізнання обовязковими.

В справах, в яких досудове слідство є обовязковим, слідчий вправі в будь-який момент приступити до провадження досудового слідства, не чекаючи виконання органами дізнання дій, передбачених ст. 104 КПК України.

Постанови слідчого, винесені відповідно до закону в кримінальній справі, яка перебуває в його провадженні, є обовзковими для виконання всіма підприємствами, установами і організаціями, посадовими особами і громадянами.

При проведенні різних слідчих дій вправі використовувати машинопис, звукозапис, стенографування та кінозйомку і відеозйомку.

Про рішення, прийнаті слідчим під час провадження досудового слідства у випадках, зазначених у КПК, а також у випадках, коли це визнає за необхідне слідчий, складається мотивована постанова.

У постанові зазначається місце і час її складання, посадова особа , що виносить постанову, її прізвище, справа, в якій провадиться слідство і обгрунтування прийнятого рішення, а також стаття кримінально-процесуального кодексу, на підставі якої прийнато рішення.

Висновок.

Під час проходження виробничої практики в Коломийському Районному Відділі Управління Міністерства Внутрішніх Справ України я мала можливість ознайомитися з:

 даною установою і її структурою управління,

 з законодавчою базою діяльності міліції,

 з завданнями та обовязками, які покладені на працівників міліції,

 з роботою слідчого районного відділу міліції,

 з роботою та обліком матеріалів групи обліково-реєстраційної та оперативної роботи,

 з практичним виконанням робіт по кодуванню та направленню статистичних карток про рух кримінальних справ,

 з складанням постанов про кримінальні та адміністративні правопорушення.

Отже, за час перебування на практиці я побачила багато цікавого, дізналась як працюють працівники міліції, які завдання та обовязки покладені на них. І хоча робота в міліції тяжка та мені дуже подобається і я хотіла б там працювати. Я не жалію що перебувала на практиці саме в органах внутрішніх справ.

Список використаної літератури:

1.Закон україни "Про міліцію" від 20 грудня 1990року.

2. Кримінально-процесуальний кодекс України.

3. Маляренко В.  К.: Юрінком Інтер, 2004. 376 с.

4.Тимченко С.М. Судові та правоохоронні органи Укр. Навчальний посібник. К.: "Центр навчальної літератури", 2004.304 с.

2


 
 

Цікаве

Загрузка...