WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Управління державної охорони України - Реферат

Управління державної охорони України - Реферат

Дії військовослужбовців Управління державної охорони України можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Взаємодія з іншими органами

Управління державної охорони України взаємодіє з іншими органами державної влади України, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, які сприяють виконанню покладених на нього завдань. До таких органів зокрема належать:Міністерство внутрішніх справ та його підрозділи, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України. Громадяни або їх об'єднання сприяють діяльності Управління державної охорони України на добровільних засадах. Управління державної охорони України для здійснення покладених на нього завдань може взаємодіяти з органами безпеки іноземних держав відповідно до міжнародних договорів України та для забезпечення безпеки офіційних візитів іноземних делегацій до України.

Контроль за діяльністю УДО

Законом України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" визначено, що контроль за діяльністю Управління державної охорони України здійснюють Президент України, Верховна Рада України, Рахункова палата України у межах своїх повноважень. Нагляд за додержанням і застосуванням законів Управлінням державної охорони України здійснюється в порядку, визначеному Конституцією і законами України.

Верховна Рада України здійснює контроль за додержанням Управлінням державної охорони України чинного законодавства у сфері державної охорони, забезпечення прав і свобод людини.

Начальник Управління державної охорони України щорічно, до 1 лютого наступного за звітним року, подає Верховній Раді України письмовий звіт про діяльність Управління державної охорони України. Також начальник УДО зобов'язаний систематично інформувати Верховну Раду України про стан державної охорони, забезпечення прав і свобод людини та додержання чинного законодавства.

Контроль за діяльністю Управління державної охорони України здійснює Президент України. Начальник Управління державної охорони України систематично інформує Президента України з основних питань діяльності Управління. Порядок подання інформації встановлює Президент України. Начальник Управління державної охорони України щорічно подає Президенту України письмовий звіт про діяльність Управління державної охорони України.

Рахункова палата України відповідно до її повноважень, встановлених законодавством України, здійснює контроль за використанням Управлінням державної охорони України коштів Державного бюджету України. Контроль за фінансовою та адміністративно-господарською діяльністю Управління державної охорони України здійснюється в порядку, визначеному Президентом України.

Символіка

Символіку Управління державної охорони України офіційно визначено та затверджено відповідним указом Президента України. Емблема і прапор Управління державної охорони України є офіційними відмітними символами, що вказують на належність до Управління державної охорони України. Порядок використання символів державної служби охорони визначаються указом Президента Укарїни та Законами України.

Емблема

В основі емблеми Управління державної охорони України лежить чотирикінцева, дев'ятипроменева золота "зоря" — емблема гвардійських військових частин та конвою (охорони) гетьманаП. П. Скоропадського — перших охоронних частин в Україні. На діагоналях "зорі" зображено мечі з білого металу вістрям догори, що символізують постійну бойову готовність підрозділів охорони. По вертикальній осі "зорі" вміщено золоту булаву — символ державності України і принцип єдиновладдя. На середину "зорі" покладено синій щит з золотим Тризубом у центрі — зображення Малого герба України. Навколо щитка на малиновому тлі вміщено напис срібними літерами "Державна охорона. Україна".

Прапор

Прапор Управління державної охорони України являє собою малинове квадратне полотнище розміром 130 х 130 см. На лицьовій стороні прапора Управління державної охорони України в центрі вміщено зображення емблеми Управління державної охорони України. На зворотній —- напис золотими літерами "УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ". Кути полотнища з обох боків прикрашено зображеннями стилізованої гілки калини, вільні сторони прапора — золотою бахромою. Древко прапора світло-коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу. У центрі — емблема Управління державної охорони України. До основи верхівки древка прикріплено подвійну малинову стрічку з бантом. Краї стрічки обрамлено срібною лиштвою. На стрічці срібними літерами відтворено девіз: "ДЕРЖАВІ, НАРОДОВІ, ЗАКОНУ" та орнамент із зображенням срібного лаврового і дубового листя. Один кінець стрічки прикрашений золотим Тризубом (Знаком Княжої Держави Володимира Великого) на синьому полі, інший — емблемою Управління державної охорони України на малиновому тлі. Кінці стрічок оздоблено срібною бахромою.

Штандарт Начальника Управління державної охорони України

Штандарт — малинове квадратне полотнище розміром 90 х 90 см. У центрі штандарта розміщено зображення емблеми Управління державної охорони України. По периметру полотнища штандарт декоративно гаптований вінком із дубового листя з жолудями. Зворотна сторона штандарта тотожна лицьовій. З вільних країв штандарт оздоблено золотою бахромою. Древко штандарта дерев'яне, світло-коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу. У центрі — емблема Управління державної охорони України.

Джерела:

  1. Управління державної охорони України. Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. http://uk.wikipedia.org/wiki/Управління_державної_охорони_України

  2. Офіційний сайт Управління державної охорони України. http://do.gov.ua/udo/control/uk/publish/article?art_id=3784&cat_id=3738

  3. Урядовий портал. http://www.kmu.gov.ua

  4. Закон України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб"

  5. Закон України "Про загальну структуру і чисельність Управління державної охорони України"

  6. Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу"


 
 

Цікаве

Загрузка...