WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Управління державної охорони України - Реферат

Управління державної охорони України - Реферат

Реферат

на тему:

Управління державної охорони України

План

Вступ

Історія

Забезпечення охороною

Забезпечення безпеки посадових осіб

Охорона Президента України

Завдання Управління державної охорони України

Структура

Права військовослужбовців УДО

Взаємодія з іншими органами

Контроль за діяльністю УДО

Символіка

Емблема

Прапор

Штандарт Начальника Управління державної охорони України

Джерела

Будівля Управління державної охорони України. Київ, вул. Богомольця, 8

Вступ

Управлі́ння держа́вної охоро́ни Украї́ни — державний правоохоронний органспеціального призначення, що підпорядкований Президенту України та підконтрольнийВерховній Раді України.

Історія

Охоронець Гетьмана, 1917

В період Гетьманщини завдання з особистої охорони Гетьманів, Гетьманської резиденції, Генеральної старшини, Генеральної артилерії, військової канцелярії, Генерального суду виконували спеціально створені наймані піхотні підрозділи (сердюцькі полки). За службу вони отримували від Гетьмана грошову оплату з Гетьманської скарбниці, знаходились на повному забезпеченні матеріально-технічними ресурсами та особисто підпорядковувались Гетьману.

Пізніше було виділено окрему роту для охорони Гетьмана, що дістала назву жолдацька рота. Але після ліквідації Січі перестало існувати і саме поняття і саме питання української охоронної діяльності.

Відродження інституту державної охорони припадає на період Гетьманату Павла Петровича Скоропадського. Захистом родини П. Скоропадського займалися спеціальні підрозділи, які входили до структури Штабу Гетьмана. Забезпечення безпеки глави держави покладалося на гетьманського коменданта, під загальним керівництвом Начальника Штабу Гетьмана.

З радянських часів охоронною справою спочатку займався відділ охорони Міністерства державної безпеки УРСР, а з1975 року — 9-та Служба КДБ при Раді Міністрів УРСР.

З набуттям Україною незалежності постало питання реформування і вдосконалення системи органів безпеки. Відповідно до Указом Президента України від 15 січня 1992 року було створено Управління охорони вищих посадових осіб. Та вже за пів року його було перейменовано в Управління державної охорони України. До прийняття Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" від 1998 року, підрозділи Управління державної охорони України діяли на основі Положення про Управління державної охорони України, що було введено відповідним Указом Президента України.

Забезпечення охороною

Державна охорона органів державної влади України здійснюється щодо: Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України,Верховного Суду України.

Державна охорона здійснюється щодо будинків, де працюють Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, споруд і спеціальних транспортних засобів, що перебувають в їх користуванні, а також інших місць де перебувають особи, які охороняються відповідно до українського законодавства.

Забезпечення безпеки посадових осіб

Державна охорона забезпечується щодо Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, Першого заступника Голови Верховної Ради України, Першого віце-прем'єр-міністра України, Міністра закордонних справ України, Генерального прокурора України.

Сергій Кіслов та Леонід Кучма

Забезпечення безпеки інших осіб визначаються Законом України та рішеннями Президента України.

Охорона Президента України

Президентові України забезпечується безпека в місцях його постійного і тимчасового перебування шляхом здійснення державної охорони. Протягом строку повноважень Президента України також забезпечується безпека членів його родини, які проживають разом з ним або супроводжують його. Після припинення повноважень Президент України забезпечується державною охороною довічно, якщо тільки він не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Охорона Президента України може бути забезпечена також і Службою безпеки України але лише в межах своєї компетенції та у взаємодії з Управлінням державної охорони.

Завдання Управління державної охорони України

Завдання Управління державної охорони України законодавством України визначені наступні:

здійснення державної охорони щодо органів державної влади України;

забезпечення безпеки посадових осіб, визначених Законом, за місцем їх перебування як на території України, так і за її межами;

забезпечення безпеки членів сімей посадових осіб, визначених Законом, які проживають разом з ними або супроводжують їх;

запобігання протиправним посяганням на посадових осіб і членів їхніх сімей та об'єкти, щодо яких здійснюється державна охорона, їх виявлення та припинення;

охорони об'єктів, визначених Законом;

забезпечення безпечної експлуатації транспортних засобів, призначених для визначених Законом посадових осіб.

Структура

Загальна структура і чисельність Управління державної охорони України затверджуються Верховною Радою України за поданням Президента України.

Керівництво діяльністю Управління державної охорони України здійснює Начальник Управління державної охорони України, який призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України. Начальник Управління державної охорони України має заступників, які за його поданням призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України. Інші посадові особи Управління державної охорони України призначаються на посаду та звільняються з посади Начальником Управління державної охорони України. Кадри Управління державної охорони України складаються з військовослужбовців, прийнятих на військову службу в Управління державної охорони України за контрактом, військовослужбовців строкової служби та працівників, які уклали з Управлінням державної охорони України трудовий договір.

Вимоги до військовослужбовців, як кандидатів на різноманітні посади в Управління державної охорони, права та обов'язки працівників Управління та забезпечення цих прав визначаються законами та Конституцією України.

Права військовослужбовців УДО

Військовослужбовці Управління державної охорони України під час здійснення державної охорони мають право: вимагати від громадян додержання режиму, встановленого на об'єктах, щодо яких здійснюється державна охорона. Затримувати осіб, які незаконно проникли або намагаються проникнути на об'єкти, щодо яких здійснюється державна охорона, перевіряти у них документи, що посвідчують особу, здійснювати особистий огляд затриманих та огляд їхніх речей і передавати їх іншим правоохоронним органам. Тимчасово обмежувати або забороняти під час здійснення охоронних заходів рух транспортних засобів та пішоходів на вулицях і дорогах відповідно, не допускати громадян на окремі ділянки місцевості та об'єкти, вимагати від них залишатися на конкретних місцях або залишити їх. Використовувати транспортні засоби, що належать органам державної влади України, підприємствам, установам, організаціям і громадянам для запобігання злочинам, переслідування і затримання осіб, що підозрюються у вчиненні злочину, доставлення осіб, які потребують невідкладної медичної допомоги, в лікувальні заклади, а також для проїзду до місця події з наступним відшкодуванням збитків, завданих власникам цих транспортних засобів. У невідкладних випадках, пов'язаних із рятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, заходити в житлові та інші приміщення, що належать громадянам, на територію і в приміщення державних органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності з наступним повідомленням про це прокурора протягом 24 годин. Зберігати, носити і застосовувати вогнепальну зброю та спеціальні засоби на підставі і в порядку, передбачених Законом України "Про міліцію", військовими статутами та прийнятими відповідно до них нормативними актами. Позачергового придбання квитків на всі види транспорту незалежно від наявності місць та поселення в готелях при пред'явленні посвідчення про відрядження.


 
 

Цікаве

Загрузка...