WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Шпаргалка - Реферат

Шпаргалка - Реферат

Повна матеріальна відповідальність настає: з 14 років. ( в таких випадках: за наявності між працівником і підприємством, установою, організацією письмового договору про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності; коли майно та інші цінності були одержані працівником під звіт за разовою довіреністю або за іншими разовими документами; якщо шкоди завдано діями працівника, які мають ознаки злочину; якщо шкоди завдано працівником, який був у нетверезому стані; коли шкоди завдано недостачею, умисним знищенням або умисним зіпсуттям матеріалів, інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих підприємством, установою, організацією працівникові в користування; якщо на працівника законодавством покладено повну матеріальну відповідальність; у разі завдання шкоди не під час виконання трудових обовязків; якщо службова особа є винною в незаконному звільненні або переведені працівника на іншу роботу).

Кримінальну відповідальність за вчинення тяжкого злочину настає з: момента набрання чинності вироку суду щодо винної особи.

Обставинами, що виключають притягнення до кримінальної відповідальності є: необхідна оборона; крайня необхідність; затримання злочинця.

Не є видом кримінального покарання: Види кримінального покарання: 1)Основні: позбавлення волі на строк від 3 місяців до 10 (15) років; виправні роботи без позбавлення волі на строк від 2 місяців до 2 років; позбавлення права обіймати певні посади або на якийсь вид діяльності на строк до 5 років; штраф; громадська догана; 2)Додаткові: конфіскація майна; позбавлення військового або спеціального звання; позбавлення батьківських прав; 3)Виняткова міра покарання – смертна кара.

Вину особи, яка підозрюється у скоєнні злочину вирішують: у судовому порядку, за встановленим законодавством. ...умисел та необережність.

Який з перелічених злочинів належить до посадових: зловживання владою або посадовим становищем, перевищення влади або посадових повноважень, халатність, одержання хабаран, посередництво в хабарництві, хабарництво, посадовий підлог.

Який з перелічених злочинів є господарським: випуск або реалізація недоброякісної продукції, заняття забороненими видами підпр.діял-ті, ухилення від сплати податків, зборів, фіктивне підприємництво, шахрайство з фін.ресурсами, порушення порядку випуску та обігу цін.паперів, підробка знаків поштовної оплати, спекуляція, обман покупців, фіктивне банкрутство, незаконна порубка лісу, полювання....

До ознак злочину не належить: Ознаки злочину: суспільна небезпека; кримінальна протиправність; винність і караність діяння.

Методом регулювання фінансового права є: владний метод впливу держави на суб'єктів фінансово-правових відносин.

Які права мають платники податків: подавати державним податковим органам документи, що підтверджують право на пільги з оподаткування в порядку, встановленому законами України; одержувати та ознайомлюватися з актами перевірок, проведених державними податковими органами; оскаржувати в установленому законом порядку рішення державних податкових органів та дії посадових осіб.

Суб'єктом оподаткування є: платниками податків є юридичні та фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки.

Правом встановлювати місцеві податки наділені: сільські, селищні, міські ради.

Непрямим податком є: (податки на споживання) акцизний збір, податок на додану вартість, мито, державне мито.

Систему податкових органів очолює: Голова державної податкової адміністрації України (Микола Азаров).

Притягти до кримінальної відповідпальності може: суд.

ародне волевиявлення здійснюється через: референдум; обговорення проектів нормативних актів; участь у виборах органів державної влади; загальні збори (збір) громадян; звіти депутатів та виконавчих органів перед населенням.

Державним органом є: відносно самостійна частина держави, яка офіційно наділена певними повноваженнями (компетенцією), має певні завдання і функції, виступає представником держави з цих питань і діє на підставі Конституції і інших законів Укр.

Право законодавчої ініціативи в Укр.належить: През-ту Укр, нар.депутату, Кабінету Міністрів Укр.і Нац.Банку Укр.

Обраний на чергових виборах Президент України вступає на пост: не пізніше ніж 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів.

Господарські спори між суб'єктами голосування вирішує: арбітражний суд.

Яка з наступних ознак характеризує норму права:

-виникають разом з державою і санкціонуються державною;

-об'єднуються в системи права;

-визначені і діють в формі з-ну або підзакон-го акту;

-загальнообов'язк. до виконання;

-вираж. конкретні права і обов'язки;

-забеспечуються держ. примусом;

-узагальнює типові життєві ситуації;

-розрахована на невизначену кількість суспільних відносин;

-адресована неперсоніфікованому колу суб'єктів;

-діє в часі і просторі, за колом осіб безперервно;

-чинність дії правової норми припиняється чи скасовується уповноваженими суб'єктами.

Обставини, які обтяжують кримінальну відповід-ть громадян є: -вчинення злочину особою, що раніше вчинила злочин;

-вчинення злочину організ.групи;

-скористання підлеглого або ін.статусу особи;

-вчин-ня зл-ну з корисливих або ін.низьких мотивів;

-заподіяння злочину щодо малолітніх або престарілих;

-вчин-ня зл-ну з використанням умов гром-го лиха;

-залучення неповнолітніх до вч-ня зл-ну;

-вч-ня зл-ну загально небез.способом;

-вч-ня зл-ну особою, яка перебуває у стані сп'яніння...

Власник має право передати ін.особі право: володіння, користування, розпорядження.

Лише гром-ни Укр. можуть набувати майно у приватну власність шляхом: частка спільного майна пожружжя.

У приватній власності громадян можуть бути: жилі будинки, транспортні засоби, гроші, цінні папери, результати інтелектуальної творчості та інше майно споживчого і виробничого призначення. (приватна власність – майнові та особисті немайнові блага конкретної фізичної особи).

Хто встановлює перелік речей, які не можуть бути у приватній власності громадян: Верх.Рада Укр.(законодавство Укр.)

Який із способів набуття майна у власність властивий лише державі: конфіскація.

Стороною цив-правової угоди не може бути: в залеж-ті від угоди.

Заповіт не може бути укладено: недієздатною особою, в усній формі, без підпису громадянина(спадкодавця).

Об'єктами правовідносин власності є: різні матеріальні блага, засоби виробництва та ін.

Сторонами у зобовязаннях є: боржник та кредитор.

Винести рішення про обмеження дієздатності громадянина може: суд.

Громадяни визнаються недієздатними якщо: або частково дієздатними внаслідок душевної хвороби або недоумства.

Позовна давність не поширюється на вимоги: вкладників про видачу вкладів, внесених в ощадний банк; які випливають із порушення особистих немайнових прав; про відшкодування шкоди, яка заподіяна життю і здоров'ю громадян.

До кримінальної відповідальності може бути притягнута особа: яка винна у вчинені злочину, та має нести зобовязання особистого, майнового чи організаційного характеру; яка є осудною і якій виповнилося 16 років (14 в окремих випадках).

Судом за злочин призначається покарання: 1)Основні: позбавлення волі на строк від 3 місяців до 10 (15) років; виправні роботи без позбавлення волі на строк від 2 місяців до 2 років; позбавлення права обіймати певні посади або на якийсь вид діяльності на строк до 5 років; штраф; громадська догана; 2)Додаткові: конфіскація майна; позбавлення військового або спеціального звання; позбавлення батьківських прав; 3)Виняткова міра покарання – смертна кара

В яких випадках закон має зворотню силу: коли він є пом`якшувальний.

Працівник отримує трудову книжку при звільненні протягом: 1 дня (в день звільнення).

Тривалість робочого часу працівників на тиждень не може перевищувати: 40 годин за нормального робочого тижня.

Роботодавець при звільненні розраховує робітника: і видає йому трудову книжку. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після подання звільненим працівником вимоги про розрахунок.

До місцевого податку належить: до місцевого податку віднесено: податок із реклами; комунальний податок.

Комерційні банки реєструє: Національний Банк України.

Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів: виконавчої влади.


 
 

Цікаве

Загрузка...