WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Суть цивільно-правових дій та їх види - Реферат

Суть цивільно-правових дій та їх види - Реферат


Реферат на тему:
Суть цивільно-правових дій та їх види
Дії як акти поведінки людини (окремої особи, наділеної волею і здатністю виявляти цю волю) є предметом вивчення психології або інших наук про людину. В тому ж випадку, коли волевиявлення відбувається у взаємодії, спілкуванні однієї людини з іншими, що призводить до су-спільних відносин, дії можуть викликати і юридичний інтерес, причому такий інтерес можуть викликати не лише протиправні, а й правомірні дії.
Під юридична значимими діями розуміють ті виявлення волі однієї особи відносно інших осіб, які приводять до безпосереднього або опосередкованого виникнення юридичних фактів (угоди, делікти тощо). Опосередковано юридичні факти виникають тоді, коли особа не вступає в безпосереднє спілкування з зацікавленими особами, але наслідки своїх дій пов'язує з їх інтересами (складання заповіту, видача довіреності).
Як бачимо, для юриста має значення дія як зовнішнє виявлення волі особи. Внутрішнє виявлення волі дістає своє відображення в свідомості людини; цивільне право не може його зафіксувати, а відтак воно не породжує правових наслідків.
Слід підкреслити, що не кожна дія як волевиявлення є юридичною дією. Більшість дій людей для права "байдужі". Людина спить, їсть, збирає в лісі гриби або ягоди, просто прогулюється - ці дії для права здебільшого є нейтральними. Однак можливі випадки, коли постає питання: а чи має право особа діяти таким чином? Уявімо, вартовий заснув на посту, або громадянин збирає гриби чи ягоди в забороненій зоні. Зрозуміло, такі дії не байдужі для права. Вони можутьбути підставою для виникнення певних правових наслідків. Отже, кожна певна дія в залежності від місця, часу та інших чинників ЇЇ здійснення може мати юридичну силу.
Юридичні дії поділяються на активні та пасивні, законні й протиправні. Активні дії проявляються у виконанні чого-небудь. Початком активної ДІЇ є бажання "хочу", кінцем -"роблю". До активних дій можна віднести виплату платежів, передачу речей, виконання робіт, укладання договорів тощо.
Пасивні юридична значимі дії проявляються в утриманні від виконання того, що слід зробити. Початком пасивної дії є не бажання щось робити ("не хочу"), кінцем - не здійснення чогось ("не роблю"). Не сплачую податки, не виконую роботу, хоча знаю, що зобов'язаний це робити.
Пасивні дії ще називають "бездіяльністю". На нашу думку, термін "пасивні дії" більш придатний для розкриття змісту цього явища. Застосовуючи саме цей термін, ми акцентуємо увагу на вольовому характері бездіяльності, на волевиявленні. Не виконуючи певний обо-в'язок, особа виявляє волю до цього.
Законні дії - це і ті дії, які базуються на певних статтях цивільних або інших законів, й ті, на які особа має право. Законними для громадян є дії, що не заборонені законом, для посадових осіб - ті, що дозволені законом.
Протиправними слід вважати дії, що порушують те чи інше право. Іншими словами, законними діями особа реалізує своє право, протиправними - порушує право інших осіб.

 
 

Цікаве

Загрузка...