WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Стратегія боротьби спецслужб Ізраїлю з тероризмом - Реферат

Стратегія боротьби спецслужб Ізраїлю з тероризмом - Реферат

Стратегія боротьби спецслужб Ізраїлю з тероризмом
Дослідження та аналіз проявів тероризму в Ізраїлі, чинних рекомендацій стосовно діяльності спецпідрозділів щодо забезпечення протидії вчинення нейтралізації актів тероризму і терористів свідчить про той факт, що у державі створено державно-правову систему запобігання терористичним проявам, налагоджено механізм взаємодії спецпідрозділів та громадян з виявлення, обліку осіб та предметів, політику держави зорієнтовано на знешкодження терористів. Реалізацію вищеперелічених заходів, забезпечення напрямів протидії терористам і терористичним проявам згідно із законодавством покладено на спецпідрозділи, які у держави захищені юридично, мають відповідні функції та компетенцію.
У 1974 році для боротьби з тероризмом створено спеціальний підрозділ поліції Ямам (YAMAM), який відповідав за всі антитерористичні дії в Ізраїлі. Аналіз роботи зазначеного підрозділу свідчить, що він досить успішно справлявся з поставленими перед ним завданнями.
На сьогодні його структура зазнала змін і головними суб'єктами боротьби з тероризмом в Ізраїлі стали підрозділи зовнішньої розвідки (Моссад) та контррозвідки (Шабак), що також закріплено на законодавчому рівні. Зазначені організації мають мережу інформаторів із середовища мешканців Ізраїлю та Палестини.
Керівники держави, спецслужб Моссад та Шабак вважають, що дешевше платити агентурі, ніж втрачати життя безвинних людей, будівлі та інші матеріальні цінності. На їх погляд, якщо не бути скупим, то можна перекупити і завербувати навіть фанатиків та осіб будь-якої віри сповідання.
Головними напрямами боротьби цих спецпідрозділів є:
знешкодження терористів;
перекриття джерел фінансування терористів;
виховання громадян у дусі антитерористичної культури.
Аналізуючи напрями боротьби з тероризмом, необхідно відмітити, що у цьому відношенні вона має позитивні результати. Громадяни Ізраїлю негайно повідомляють у відповідні органи стосовно підозрілих осіб, предметів, незнайомих автомашин і т. ін. Ізраїльтяни добре обізнані з приводу, куди і за якими телефонами необхідно повідомляти стосовно підозрілих осіб. Інформація, що надходить від цих осіб, має конфіденційний характер і не підлягає розголошенню за будь-яких обставин. Саме завдяки пильності громадян терористи угруповання "Хамас" примушені здійснювати терористичні акти, як правило, тільки за допомогою самогубців.
Дуже повчальними є дії ізраїльських спецслужб для інших країн щодо запровадження дієвих заходів безпеки як керівництва, так і громадян. Перед святковими днями ізраїльтяни закривають палестинські території, Сектор Газу і Західного Берегу річки Йордан, де проходять основні маршрути терористів. Біля входів усіх великих магазинів виставляється охорона, проводиться ретельна перевірка у підозрілих осіб документів, речей. Регулярно зупиняється підозрілий транспорт для детального огляду. Будівництво споруд і домів здійснюється, враховуючи неможливість паркування біля них автомашин.
При здійсненні терористичного акту головне завдання Шабак - встановлення особи терориста-самогубця. Іноді це стає можливим завдяки аналізу ДНК. У структурі підрозділу Шабак існує картотека генокодів на всіх затриманих у підозрі та причетності до терористичних актів. Негайно підлягають арешту всі, хто знав терориста (члени його сім'ї, друзі, сусіди), які найбільш поінформовані про зв'язки злочинця. Зрозуміло, що це недемократичні міри, але в Ізраїлі вважають, що вони необхідні, справедливі, виправдані і, головне, що населення такі міри підтримує. Терористи повинні знати, що своїми діями вони ставлять під загрозу не тільки себе, але і свою сім'ю. Відомо, що потрапити на допит у Шабак - серйозне випробування. Застосування катувань - складна дилема і практично не існує осіб, які б не зізналися у скоєному. Але палестинці, які зазнали фізичного впливу і залишилися живими, виходячи із в'язниць, розлютовані і нерідко налаштовані на помсту за біль та знущання і переважно знову виявляються замішаними у підготовці терактів. Необхідно зазначити, що інформація, отримана у такий спосіб, дуже часто шкодить справі, тому, що підозрювані нерідко обмовляють невинних осіб. Владні структури Ізраїлю на підставі нормативно-правових актів підтримують вироблення правового механізму, що має дозволити застосування певного фізичного впливу.
Не дивлячись на такі заходи безпеки, мир і спокій не вигідний Хамасу, бо у такому разі терористи не отримують належну фінансову допомогу від мусульман. Теракти для них - це засіб спровокувати Ізраїль на жорстокі заходи проти палестинців, що відбивається на простих палестинцях, породжує ненависть до євреїв та спонукає на чималі витрати багатих мусульман. У лідерів Хамасу для поповнення рекрутами з числа безробітної палестинської молоді є одне приманювання - гроші і надія на війну всього ісламського світу із Заходом, а для початку треба знищити основне Зло - Єврейську державу.
Тактика боротьби Ізраїлю з тероризмом полягає в тому, щоб не вести ніяких переговорів з терористами, не підписувати з ними будь-яких угод, повсюди їх знищувати або відправляти у в'язниці.
В Ізраїлі безпека громадян є національною ідеологією і національним пріоритетом. Всі громадяни усвідомлюють, що небезпека є постійною, і кожний знає, що має робити, щоб зберегти життя собі і оточуючим. Тому будь-яка паніка у разі здійснення теракту практично відсутня.
У Статуті ізраїльської армії серед обов'язків солдатів зазначено, що у разі перебування в полоні, солдат повинен говорити все, що він знає і відповідати на всі запитання. Ізраїльський солдат повинен зберегти своє життя і за свої дії не несе відповідальність, потрапивши в полон, хоча і розкрив державну таємницю.
В Ізраїлі з дитинства навчають тому, щоб громадяни невідкладно, терміново повідомляли про будь-який підозрілий предмет, поведінку особи або групи осіб до поліцейської дільниці або будь-якому солдату.
Для Моссаду та інших спецпідрозділів характерним є те, що вони не прощають тим, хто зазіхнув на безпеку громадян і державний устрій.
У структурі Моссаду створено спеціальний підрозділ - Сейєрет Маткал, що бере активну участь в операціях з визволення заручників, знищення терористів.
Головним принципом антитерористичної політики Ізраїлю є невідворотність миттєвого відповідного удару, піднесеного до рангу доктрини, а також відмова піти на будь-які поступки.
Також у структурі Моссаду функціонують групи, які на територіях, що є підконтрольними Ізраїлю, створюють спеціальні законспіровані групи, які діють як "ділки" під видом потенційних арабських терористів. Саме таємне проникнення до ворожого стану є головним завданням "арабізірованих" груп. Ці групи - складова частина, що виконує особливі завдання командування.
Наведемо декілька характерних прикладів, що свідчать про зміну за необхідності стратегії боротьби ізраїльських спецслужб з терористами та тероризмом.
23 червня 1968 року група з трьох терористів Народного фронту визволення Палестини(НФВП) захопила "Боїнг-707" на аеродромі в Афінах і примусила екіпаж летіти до Алжиру. Розгублений уряд Ізраїлю швидко погодився обміняти арабських в'язнів на 35 пасажирів і екіпаж літака. Ця поступка Ізраїлю надихнула терористів і вже 26 грудня 1968 р. два терористи НФВП, озброєні кулеметами і гранатами, відкрили вогонь по пасажирському літаку, що вирулював на стартову смугу, вбили одного і поранили декількох пасажирів.
Ізраїль на цей раз здійснив акт розплати. Через два дні 150 ізраїльських парашутистів прилетіли на аеродром до Бейрута, замінували 14 арабських пасажирських літаків і знищили 13 (один детонатор не спрацював). Вся акція тривала не більше 30 хв.
27 червня 1976 року семеро терористів, з них п'ятеро Народного фронту

 
 

Цікаве

Загрузка...