WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Судовий розгляд цивільних справ - Курсова робота

Судовий розгляд цивільних справ - Курсова робота

Ухвалами суду першої інстанції вирішуються питання, пов'язані з рухом провадження у справі, різні клопотання і заяви осіб, які беруть участь у розгляді справи, питання про відкладення розгляду справи, про зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду (ст.232 ч.1 ЦПК). Ухвали сприяють виникненню, припиненню, розвитку процесуальних дій. Гл.28 ЦПК. Класифікація: залежно від вимоги, спрямованій на розвиток провадження: 1) ухвали, спрямовані на порушення (ст.136 ЦПК); 2) ухвали, які забезпечують розвиток процесу (майже всі ухвали стадії підготовки судового розгляду); 3) ухвали, які перешкоджають виникненню провадження ( про відмову в прийнятті заяви і т.і., про застосування санкцій за невиконання норм цивільно-процесуального права). За процесуальною формою: 1) самостійні; 2) протокольні. Особливості самостійних ухвал полягають в тому, що вони завжди постановляються в нарадчій кімнаті, мають свою процесуальну форму, підписуються складом суду. Вимоги до процесуальної форм самостійних ухвал в ст.234 ч.1 (час і місце їх постановлення, найменування та склад суду, прізвище секретаря судового засідання, зазначаються особи, які беруть участь у справі, вказується на предмет спору, зазначається суть питання, розв'язуваного ухвалою, мотиви, по яких суд прийшов до своїх висновків і закон, яким суд керувався, постановляючи ухвалу, висновок суду, порядок і строки оскарження ухвали). Фактично всі ухвали мають такій самий зміст, що і рішення суду – 4 складові частини. Протокольні ухвали приймаються з окремих нескладних питань, порадившись на місці, і вносяться до протоколу судового засідання. Відповідно до ч.2 ст.234 ЦПК такі ухвали повинні містити відомості про суть питання, розв'язаного ухвалою, мотиви, по яких суд прийшов до своїх висновків, закон, яким керувався суд і висновок суду. Протокольна ухвала самостійно не оскаржується, але заяву з зауваженнями можна внести в касаційну скаргу. Ухвали, які перешкоджають подальшому рухові справи в суді оскаржуються, ухвали, які не перешкоджають подальшому рухові справи – не оскаржуються.

Висновки

З усього вищесказаного можна зробити наступні висновки:

Розгляд справи провадиться шляхом послідовно вчинюваних судом і учасниками процесу процесуальних дій. Такі дії складають певні частині. Кожна з цих частин має своє завдання і зміст. Таких частин 4.

У призначений для розгляду справи час головуючий відкриває судове засідання і оголошує, яка справа буде розглядатися. Відкривши судове засідання, головуючий оголошує, хто із учасників судового розгляду і викликаних осіб з'явився, і повідомляє про причини неявки відсутніх.

Неможливо змішувати теорію доказів і теорію доказування або доведення як не можна плутати надання суду доказу із самим доказом.

Суттєвою рисою дебатів є те, що під час їх проведення і по їх закінченні, сторони не можуть ставити запитань, за винятком суддів.

Судовий розгляд цивільних справ і вирішення справи по суті є єдиним способом здійснення правосуддя, одним з найважливіших засобів вирішення завдань судочинства, ефективною гарантією прав і законних інтересів громадян.

Використана література.

 1. Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних та цивільних справах (за станом на 1лютого 1995 року)/ Укл.В.Т.Маляренко,М.П.Селіванов.- К: Юрінком, 1995.- 472с.- ("Бюлетень законодавства і юридичної практики України; №1/95)

 2. Ред. Монастирська Л.М., Чикаліна І.О. Проблеми правознавства та правоохоронної діяльності.- Донецьк: Донецький ін-т внутрішніх справ МВС України, 1999.- 324с.

 3. Рябошапко Василь. Менеджмент податкової міліції (теоретико-правові аспекти): Монографія..- Харків: Вид-во Університету внутрішніх справ, 2000.- 72с.

 4. Баулін О.В., Карпов Н.С. Процесуальна самостійність і незалежність слідчого та їх правові гарантії.- К.: Національна академія внутрішніх справ України, 2001.- 233с.

 5. Синєокий О.В. Планування та організація розслідування кримінальних справ про умисні вбивства, які скоені в умовах неочевидності.- Запоріжжя: Дике Поле, 1999.- 137с.

 6. Пивоваров Володимир Володимирович, Щербина Леонід Іванович Взаємодія органів досудового слідства та дізнання при розслідуванні кримінальних справ.- Харків: Право, 2006.-

 7. Україна на міжнародній арені: Збірник документів і матеріалів 1991-1995рр. У двох книгах. Кн.2.- К.: Юрінком Інтер, 1998.- 496с.- Міністерство закордонних справ України.- 17.50

 8. Україна на міжнародній арені: Збірник документів і матеріалів 1991-1995рр. У двох книгах. Кн.1.- К.: Юрінком Інтер, 1998.- 736с.- Міністерство закордонних справ України.- 17.50

 9. Коментар судової практики з кримінальних справ/ Ред. Маляренко В.Т.- К: ЮРінком, 1997.- 176с.- (Бюлетень законодавства і юридичної практики України; №6/1996).- 2.00

 10. Цвігун, Дмитро Петрович Адміністративний нагляд органів внутрішніх справ у сфері забезпечення громадського порядку і громадської безпеки: Спец.:12.00.07.; Автореф. дис канд. юрид. наук.- К., 2002.- 20с.

 11. Комзюк Анатолій Трохимович Заходи адміністративного примусу в правоохоронній діяльності міліції: поняття, види та організаційно-правові питання реалізації.- Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2002.- 336с.

 12. Заклинський, Мирон Дмитро Вітовський:Громадський діяч.Стрілецький ідеолог.Вождь листопадового зриву.Секретар військових справ ЗОУНР.- Ню Йорк: Червона калина, 1967.- 128с.

 13. Савчук О.В. Про деякі питання організації та розгляду судових справ про обмеження прав громадян: (методичний посібник)/ О.В.Савчук, П.О.Гвоздик, А.Ю.Малєєв.- Івано-Франківськ: Плай, 2001.- 36с.- 3.00

 14. Лень Валентин Валентинович, Стецюк Роксолана Іванівна Короткий тлумачний українсько-російський правничий словник до курсу "Застосування норм кримінального права у правоохоронній діяльності органів внутрішніх справ".- Запоріжжя: Юридичний ін-т МВС України, 1999.- 46с.


 
 

Цікаве

Загрузка...