WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Злочини проти власності - Реферат

Злочини проти власності - Реферат

Такі його ознаки:

1) призначене для зберігання матеріальних цінностей

2) обладнане технічними засобами, огорожею, охороною, що перешкоджає доступу до них.

3) не служать для вирощування якихось продуктів (сади, поля, стави, теплиці)

4) не виступають лише як місткість для знаходження майна (цистерни)

Приміщення є завжди будівля або частина будівлі, а інше сховище – територія з ознаками вказаними вище.

Крадіжка огірків з теплиці не є з проникненням. Тому що теплиця не є сховище, бо це є тимчасова споруда. В ній не було на дверях замків (З однієї справи). В одній із ухвал ВСУ "інше сховище" - відведене для постійного чи тимчасового зберігання матеріальних цінностей ділянка охоронювана, огорожена, забезпечена засобами захисту. Визначальною ознакою має бути не стільки цільове призначення території а наскільки наявність огорожі, охорони...

Телефони-автомати, банкомати і т.п. - повинні визнаватися якщо монетоприймачі, гршоприймачі закриті..

ВСУ: М проник у комору С і викрав таємно майна на велику суму. М просив перекваліфікувати того що комору не можна вважати ін сховищем тому що комора була в загальному коридорі і він не прикладав зусиль щоб проникнути туди. Суд це не врахував. Тут Всу сам себе заперечив вказавши що двері можуть бути обладнані чи необладнані замком, відкриті чи закриті. Клопотання не задовільнив.

Інші корисливі злочини проти власності що не містять ознак розкрадання

До них відносять: ст.192, ст.193, ст.198.

Ст. 192. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою.

Має місце за відсутністю ознак шахрайства. Як відрізнити від шахрайства? Прояви:

1) неправомірне використання чужого майна (наприклад при будівництві використання техніки працює на ліво - екскаваторів, камазів і т.д. для ін потреб (водій не є власником, майно має працювати на власника, а він їде на інші приватні будови і працює використовуючи майно власник, це майно заробляє для нього гроші але ці гроші йдуть не власнику майна а тій особі яка неправомірно використовує це майно)

2) неправомірне використання чужих грошей (наприклад коли гроші належні власнику включаються в оборот, вони приносять певний дохід і цей дохід привласнюється ін особою (гроші мають рпцювати на свого власника))

3) непередача належного власнику майна. Власне ця форма і викликає проблеми розмежуванння від шахрайства. Шахрайство це заволодіння чужим майном шляхом обману, або зловжив довірою. Шахрайство є однією з форм розкрадання а розкрд полягає у тому що майно переміщається зі сфери володіння власника у сферу володіння іншої особи.

Про автобуси дальнього маршруту: якщо уповноважений власником збирати гроші з пачажирів і видавати їм білети за місця то не буде, якшо не уповноважений - то кваліфік за ст.192. Значить має значення на якому етапі і місці є вилучині кошти.

Отже ті кошти що вже надійшли в сферу володіння власника і бути вилучені то це буде розкрадання. Якщо ше не надійшли то це може бути як привласнення або шахрайство

Способи цього злочину є обман або зловживання довірою. Зміст цих ознак такий самий як при шахрайстві.

Цей злочин є злочином із матеріальним складом.

Суспільно небезп наслоідки: полягають у заподіяння значної майнової шкоди. Вміст визначений у примітці.

До доповнення ст 188-1 це діяння (викрадення електичної чи типлової енергії шляхом її самовільного використання) кваліфікувалось за ст.192

Ст. 193.Привласнення особою знайденого або чужого майна що випадково опинилось у неї.

Предмет: не будь-яке чуже майно, а 1) таке яке знайдене чи випадково опинилось і 2) яке має особливий культурну, історичну, художню, культурну цінність а також скарб. Щоб визначити предмет на парктиці потрібно звертатися до ст.338 і ст.343 ЦКУ які передбачають порядок набуття права власності на знахідку і скарб. Скарб може бути той на який особа не мала підстав права набути його. Непотрібно забувати, що якщо майно забуте, загублене у відомому для потерпілого місці то це має кваліфікуватися як крадіжка. Отже до ознак предмету ст.193 можна додати ще те, що власнику не відоме місце перебування цих речей.

Ст.198. Придбання, отримання, збирігання чи збут майна одержаногоо злочинним шляхом.

Суспльно небезпечні діяння тут названі аальтернативно: придбання, отримання, зберігання чи збут. Вони розяснені В Постанові ПВСУ

Звернути увагу на те що має бути заздалегідь не обіцяне – відрізняє його від співучасті. Ця ознака буде мати місце тоді коли той чи інший злочин уже був закінчений.

Некорисливі злочини проти власності

До них належить: ст 194, ст.194-1, ст.195, ст.196, ст.197.

Всі вони є з матеріальним складом!

Ст. 194. Умисне знищення або пошкодження майна.

Суспільно небезпечне діння: знищення або пошкодження майна. Знищення майна – діяння внаслідок якого якесь майно перестає існувати як об'єкт матеріального світу. Пошкодження – це дії внаслідок яких істостно погіршуються корисні властивості і цільове призначення такого майна, але обєкт не перестає існувати як обєкт матеріального світу.

Наслідки: заподіяння шкоди у великих розмірах. Зміст цих наслідків не визначений тобто не вказано що потрібно розуміти під великим розміром шкоди від умисного знищ чи пошкодж майна. Тоді оскілкьки цей злочин є явно менш суспільно-небезпечний нііж ті злочини що входять в групу розкрадання то визначаючи зміст поняття великий розмір шкоди то маєм виходити з того шо цей розмір має бути однозначно НЕ меншим ніж великий розмір розкрадання.

Кваліфікуючі ознаки:

Спосіб підпалом, вибухом чи ін загальнонебезпечним способом. Загальнонебезпечний спосіб = спосіб небезпечний для життя багатьох осіб і розяснений у відповідгій постанові.

Спосіб в особливо великому розмірі – має бути не менше ніж в розкраданні

Що спричинило загиель людей – в коментарі вказується шо смерть "хоч 1 особи" , але з правил лінгвістикипотрібно розуміти хочаби 2ох людейю

За Брич: смерть людей – це 2 і більше; тяжкі наслідки – тільки 1 людина.

Відповідальність тільки кол загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Ст. 197-1. Самовільне зайняття земельної ділянкт та самовільне будівництво.

По суті цей злочин має відноситися до розкрадання але сформульований не як розкрадання.

Самовільне зайняття – вилучення ділянки у власника і звернення її на свою користь чи користь інших осіб.

Заподіяна значна майн шкода (але в чому полягає невідомо). Потрібьно брати до у ваги вартість земельн ділянки.

Використона література

 1. Кримінальний кодекс України від 5 квітня 2001 року.- К.: А.С.К., 2003.- 224с.

 2. Кримінальний кодекс України з постатейними матеріалами.- К.: Юрінком Інтер, 2000.- 752с.

 3. Молдован Андрій Валеріанович Кримінальний процес: Україна, ФРН, Франція, Англія, США.- К.: ЦНЛ, 2005.-

 4. Кримінальний кодекс України. Науково-практичний коментар.- Харків: Одіссей, 2006.-

 5. Михеєнко Михаїл Макарович, Нор В.Т., Шибко В.П. Кримінальний процес України.- К.: Либідь, 1992.- 431с.

 6. Коваленко Євген Георгійович, Маляренко Василь Тимофійович Кримінальний процес України.- К.: Юрінком Інтер, 2006.-

 7. Кримінальний кодекс України 2001 року.- Запоріжжя: ЗІДМУ, 2001.- 181с.

 8. Кучинська Оксана Петрівна, Кучинська Ольга Анатоліївна Кримінальний процес України.- К.: Прецедент, 2005.- 202с.

 9. Кримінальний кодекс України: зразки процесуальних документів: Навчально-практичний посібник/ П.Біленчук, Ю.Крегул, М.Курко, С.Стахівський.- К.: Основа-ООО"Астарта", 1996.- 352с.- НБУ, УАБС.- 5.00

 10. Кримінальний кодекс України з постатейними матеріалами: Станом на 1 вересня 2000 р.У 2-х книгах. Кн.1/ Упор. Андрушко П.П.- К: Юрінком Інтер, 2000.- 784с.- 70.00

 11. Кримінальний кодекс України (Прийнятий сьомою сесією Верховної Ради України 5 квітня 2001 р.).- К: ЮРінком-інтер, 2001.- 240с.

 12. Кримінальний кодекс України. Кримінально-процесуальний кодекс України. Постанови Пленуму Верховного Суду України із загальних питань судової діяльності та в кримінальних справах.- К.: Юрінком Інтер, 2001.- 800с.


 
 

Цікаве

Загрузка...