WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона - Курсова робота

Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона - Курсова робота

Курсова робота

на тему:

Зовнішня політика адміністрації Білла Клінтона

ПЛАН

Вступ

1. Стислий опис зовнішньополітичної діяльності Білла Клінтона

1.1. Виконавча влада

1.2. Центральна проблема зовнішньої політики

1.3. Політика проти Суті

2. Непереконливе визначення "Успіху"

2.1. Гаїті

2.2. Північна Корея

2.3. Північна Ірландія

2.4. Боснія

3. Стратегічні промахи

3.1. Вакуум у зовнішній політиці

Висновки

Використана література

ВСТУП

Курсова робота присвячена розгляду роботи адміністрації Білла Клінтона та проведення нею зовнішньої політики.

США завжди грали і будуть продовжувати грати провідну роль на міжнародній арені, і її зовнішня політика завжди буде привертати до себе не аби яку увагу з боку не тільки громадськості , а й допитливих журналістів та аналітиків.

Актуальність теми курсової роботи визначається напруженим політичним станом в світі, що без сумніву перш за все пов'язано з проведенням відповідної зовнішньої політики Сполученими Штатами Америки, а саме попереднім президентом та його адміністрацією.

Мета курсової роботи детально описати дипломатичні ходи американської політики по відношенню до всього світу та надати висновків проведеній роботі адміністрації Білла Клінтона в галузі зовнішньої політики.

Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:

Дати коротку характеристику діяльності Білла Клінтона та його виконавчій владі;

Визначити головні проблеми в проведенні зовнішньої політики;

Дослідити "успіхи" та промахи у проведенні зовнішньої політики в таких країнах, як Гаїті, Північна Корея, Північна Ірландія та Боснія;

Визначити головні стратегічні промахи зовнішньої політики адміністрації Клінтона та ін.

В роботі були використані лише американські періодичні джерела, з розрахунку на те, що вони більш за все висвітлюють питання зовнішньої політики Клінтона.

Структурно робота складається з вступу, п'яти розділів, висновків та використаної літератури.

1. СТИСЛИЙ ОПИС ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ БІЛЛА КЛІНТОНА

Вільям Джефферсон "Білл" Клінтон (англ. William Jefferson "Bill" Clinton) (народився 19 серпня, 1946) (Вільям Джефферсон Блайт ІІІ) — 42-й Президент Сполучених Штатів Америки з 1993 до 2001 рр. Він також був губернатором штату Арканзас протягом 12 років. Білл Клінтон — третій наймолодший президент США після Теодора Рузвельта та Джона Кеннеді.

Свою політичну кар'єру Білл почав у штаті Арканзас, коли він невдало балотувався на посаду депутата в Палату Представників Конгресу США у 1974 році. Пізніше він балотувався і був вибраний на посаду губернатора штату Арканзас. Однак у 1980 р. він зазнав поразки і не був переобраний. Незважаючи на це, у 1982 р. його знову обрано губернатором штату. У 1992 р. Клінтон успішно балотувався на посаду президента США від Демократичної партії і виграв вибори, випередивши свого найближчого конкурента з Республіканської партії Джорджа Буша — старшого.

Президентство Клінтона припало на той час, коли в світі відбувалися суттєві зміни спричинені розвалом Радянського Союзу і кінцем Холодної війни. Його адміністрація вживала заходів для урегулювання війни в Югославії та на Близькому Сході. Під час його президентства США разом із НАТО брали участь у війні проти Сербії через конфлікт у Косово. Також за його участю були підписані історичні угоди між Ізраїлем та Організацією Визволення Палестини. У внутрішній політиці під час його правління у Сполучених Штатах почався один з найдовших періодів економічного зросту та стабільності. Його президентство також було відмічене скандалом з позашлюбними відносинами з практиканткою Білого Дома Монікою Левінскі. У 1998 році в результаті цього скандалу і слідства, що за ним слідувало, він був підданий процедурі імпічменту за лжесвідчення та перешкоджання слідству. Процедура імпічменту була винесена Палатою Представників США, а пізніше Сенат США виправдав його звинувачення і йому було дозволено закінчити другій термін на посту президента США.

Після закінчення його терміну в Білому Домі Білл Клінтон займався благодійною діяльністю та виступав з промовами в багатьох учбових закладах та для загальної аудиторії. Він також є засновником Фундації Вільяма Клінтона, яка займається гуманітарною допомогою на міжнародній арені і піклується вдосконаленням системи профілактики та лікування СНІДу та проблемою глобального потепління. Останнім часом Білл Клінтон активно допомагав своїй дружині Гілларі Родем Клінтон в її намірі балотуватися на пост президента США у 2008 році. В разі обрання його дружини він міг би повернутися знову у Білий Дім та стати першим в історії США Першим Джентльменом.

Білл Клінтон - 42-й президент США. Новий президент спочатку намагався усунути акцент із зовнішньої політики, сконцентрувавши увагу на внутрішньополітичних ініціативах. Незабаром після інаугурації він скасував ряд прийнятих адміністраціями Рейгана і Буша обмежень на аборти, через два тижні підписав закон про сімейну відпустку, що зобов'язала компанії зі штатом більш 50 чоловік відпускати співробітників у неоплачувану відпустку з родинних обставин. Перший рік перебування Клінтона в Білому будинку був відзначений також прийняттям закону Брейді про обмеження продажі зброї, що пролежав сім років у Конгресі. Президент не зміг виконати свою передвиборну обіцянку скасувати давню заборону на службу гомосексуалістів в армії; після багатомісячних лютих дебатів усе закінчилося дуже аморфним рішенням, яке дозволяло гомосексуалістам служити в збройних силах за умови, що вони будуть приховувати свою сексуальну орієнтацію й утримуватися від гомосексуального поводження "Вашингтон Посада". - 24 січня. - Вашингтон, 1996. – С. 13..

У вересні 1993 адміністрація почала кампанію за схвалення Конгресом Північно-Американської угоди про свободу торгівлі (НАФТА), який обіцяв протягом 15 років усунути торгові і тарифні бар'єри між Мексикою, Канадою і США, і Клінтону потрібно вступити в жорстоку боротьбу з профспілковими лідерами і захисниками навколишнього середовища, що розглядали цей договір як погрозу інтересам американських трудящих, ринкам і екології. Нарешті, у листопаді 1993 республіканська підтримка НАФТА забезпечила його прийняття палатою представників. Потім законопроект був схвалений сенатом і 1 січня 1994 набрав сили.

У 1994 Клінтон був змушений приділяти усе більше уваги зовнішньополітичним проблемам. У жовтні, коли іракський лідер Саддам Хусейн послав 20-тисячний контингент елітної республіканської гвардії на поміч 50-тисячному угрупованню військ на кувейтські межі, США направили в район Перської затоки тисячі солдат і сотні літаків, примусивши Ірак відвести війська від межі з Кувейтом. Серйозна проблема виникнула на початку того ж року, коли американська розвідка виявила, що Північна Корея форсує свою ядерну програму і, можливо, уже має у своєму арсеналі принаймні одну атомну бомбу. Початкові дипломатичні зусилля і спроби застосувати економічні санкції провалилися, і виникла небезпека спалаху збройного конфлікту на Корейському півострові. Криза минула до середини червня 1994 року, після того як колишній президент Джимі Картер відвідав із візитом Північну Корею і домігся угоди про поновлення переговорів на вищому рівні і заморожуванні всіх робіт на північно корейському ядерному комплексі на невизначений термін Уллман Ричард Х. "Неймовірний Державний діяч" // Економіст. - 16 грудня. – Вашингтон, 1995. – С. 14..

Картер також зіграв ключову роль в успіху зусиль США по скиненню військового режиму генерала Рауля Седраса в Гаїті і відновленню влади президента Жана Бертрана Аристида. До середини вересня американські війська були вже готові до вторгнення в цю вест-індійську республіку, проте необхідність у військовій операції відпала, коли Картер, який був головою Об'єднаного комітету начальників штабів Колін Пауелл і сенатор Сем Нанн домоглися на переговорах компромісного рішення.

1.1. Виконавча влада

Президент Клінтон і його старші радники оголосили список успіхів зовнішньої політики в таких місцях як Боснія, Гаїті, Північна Ірландія, Північна Корея, і Ближній Схід. Бомбометання в Англії й Ізраїлі, проведені Ірландською Республіканською Армією, відповідно, підкреслюють характер дипломатичних досягнень Вашингтона. Випадки в Гаїті, Північній Кореї, і Боснії аналогічно дають мало причин для оптимізму у відношенні зовнішньої політики США "Вашингтон Посада". - 24 січня. - Вашингтон, 1996. – С. 13.


 
 

Цікаве

Загрузка...