WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США - Реферат

Організація захисту неповнолітніх у кримінальному судочинстві США - Реферат

Такі обставини визначають підвищення ролі захисту в кримінальних справах неповнолітніх.

Захист в кримінальному судочинстві у справах неповнолітніх здійснюється адвокатами. Адвокати можуть брати участь як за запрошенням, так і за призначенням. Захист за угодою здійснюється, як правило, приватними адвокатами, яких запрошують або самі неповнолітні, або їх родичі.

Але особливий інтерес у цьому відношенні становить досвід США у організації захисту осіб, які через малозабезпеченість не спроможні запросити захисника, зокрема і у справах неповнолітніх. Шоста поправка до Конституції США гарантує кожному обвинуваченому право на захисника. Це право розуміють так, що у всіх справах, крім справ про малозначні злочини, які не можуть закінчитись ув'язненням, незаможні обвинувачені мають право на адвоката. Причому держава може, попередньо з'ясувавши їх матеріальні можливості, нести частину чи всі витрати на послуги захисника. Вирішення даного питання поставлено в країні на досить серйозний рівень. Досить сказати, що щорічно мають місце в середньому 90 тис. випадків призначення захисників для таких осіб, а розмір компенсації адвокатам за роботу за призначенням щороку досягає 300 млн. доларів [7, с.65]. У країні захист за призначенням здійснюється як через спеціально створені для цих потреб організації захисників, так і звичайними адвокатами. На сьогодні представництво малозабезпечених клієнтів розподіляється майже порівну між працівниками організацій захисників та індивідуально призначеними адвокатами [7, с.69].

В усіх штатах розроблені власні системи забезпечення виконання Шостої поправки до Конституції США. Програми захисту незаможних, наприклад, забезпечують представництво 90% всіх обвинувачених у справах про незаконний обіг наркотиків [8, с.31].

У США існує три базові моделі забезпечення захисту незаможним обвинуваченим: призначення приватних адвокатів у кожній конкретній справі, контрактна система і програми державних захисників [8, с.32].

Перша модель передбачає призначення приватних адвокатів для забезпечення захисту незаможних обвинувачених. Багато менш досвідчених адвокатів, практикантів із задоволенням беруть участь в цих програмах у зв'язку з можливістю отримання досвіду. Призначення адвокатів здійснюється у двох формах – за принципом ad hoc (ad hoc – лат. "для цього випадку") або за скоординованим принципом. Суть першої в тому, що захисники призначаються з-поміж приватних адвокатів без дотримання методу ротації та без спеціальних вимог щодо кваліфікації адвоката. Часто призначаються адвокати, які є присутніми в суді на момент приводу обвинуваченого чи пред'явлення обвинувачення. Оплата послуг адвокатів здійснюється або за погодинними ставками, або за визначеною сумою за справу. Скоординоване призначення адвокатів полягає у наявності певних вимог щодо їх кваліфікації і забезпечує вищий рівень нагляду, підготовки і підтримки адвокатів. Адвокати зазвичай призначаються на ротаційній основі в залежності від галузі їх спеціалізації та складності справи. Друга система визнається пріоритетною щодо першої.

Контрактні системи передбачають укладення штатом, округом контрактів з приватними адвокатами, адвокатськими фірмами чи асоціаціями щодо забезпечення захисту незаможних у кримінальних справах. Є два основні типи таких систем: контракти на загальну фіксовану суму та контракти з оплатою за кожну справу. Суть першої в тому, що адвокат, фірма чи асоціація погоджуються прийняти невизначену кількість справ у межах погодженого періоду (найчастіше одного року). При цьому, навіть якщо реальна кількість справ більша від прогнозованої, контрактник повинен забезпечити представництво по цих справах без додаткової оплати. В другому випадку адвокат, фірма чи асоціація адвокатів укладають контракт на визначену кількість справ з фіксованою платою за кожну. Якщо ліміт справ закінчиться, контракт можна переукласти. Суттєва перевага контрактних систем – можливість запланувати в бюджеті суму коштів, необхідних для цієї мети.

Програми публічних захисників включають державні чи громадські організації, укомплектовані штатними адвокатами на умовах повного чи неповного робочого дня. В цих організаціях працюють добре підготовлені та добре забезпечені різного роду допомогою адвокати, які захищають малозабезпечених у кримінальних справах. Як правило, ці програми переважно діють у великих містах.

Штатами країни розроблено велику різноманітність систем захисту незаможних обвинувачених у кримінальних справах, в яких поєднано наведені моделі у залежності від специфіки штату, традицій та законодавства.

Оплата адвокатам і публічним захисникам компенсації за роботу здійснюється, як правило, за кошти штатів чи округів. В деяких штатах передбачено часткове покриття цих витрат за рахунок судового мита по інших, в тому числі і цивільних, справах, та різних штрафів.

В межах даних систем функціонують також різні програми щодо захисту незаможних неповнолітніх. При цьому однією з основних проблем для забезпечення належного захисту є надмірна кількість справ за участю неповнолітніх, що припадають на одного адвоката. Захисники часто не мають часу для зустрічі з підзахисними; кошти, які виділяються для здійснення юридичного представництва дітей у кримінальному судочинстві, не здатні забезпечити витрат на ведення захисту. Така ситуація вимагає певних удосконалень. Організаціями публічних захисників були розроблені ряд додаткових програм щодо забезпечення неповнолітніх як в дитячих, так і в "дорослих" судах необхідним захистом. В різних штатах створюються спеціальні підрозділи організацій публічних захисників, куди входять поряд з адвокатами також соціальні працівники різних профілів, які надають захисникам спеціальну допомогу з окремих питань, а також можуть виступати як свідки-експерти в суді. Адвокати, які задіяні у цих програмах, наймають для допомоги практикантів з числа студентів, що дозволяє їм займатись складнішими та громіздкими справами.

Наведемо кілька прикладів організації захисту неповнолітніх службами публічних захисників різних штатів країни.

В 1992 році службою публічного захисника штату Меріленд визнано необхідність забезпечувати всебічне представництво для неповнолітніх клієнтів, залучених до кримінальних справ та справ про проступки. Через необхідність вийти за межі суто юридичної допомоги, даною службою було створено Підрозділ з обслуговування неповнолітніх клієнтів (Juvenile Client Services Division), який включає соціальних працівників і адвокатів. Даний підрозділ надає неповнолітнім ряд послуг. Зокрема, під егідою Підрозділу у 1995 році був створений Відділ роботи з неповнолітніми обвинуваченими (Youthful Defendant Unit). Його метою є врахування особливих обставин і потреб неповнолітніх обвинувачених, справи яких розглядаються в кримінальному суді у порядку, передбаченому для дорослих обвинувачених. Хоча справи цих неповнолітніх розглядаються в "дорослому" суді, закон дозволяє звертатись до суду з клопотанням про передачу справи дитини до розгляду в ювенальний суд (суд у справах неповнолітніх). Будучи укомплектованим одним адвокатом і одним юридичним секретарем, Відділ має змогу представляти, звичайно, тільки частину всіх потенційних клієнтів. Проте, зосереджуючись на даній категорії справ, Відділ діє в тому числі і в якості ресурсу для інших адвокатів в Службі публічного захисника, а також і для тих адвокатів, що займаються приватною практикою. Відділ звертає увагу юристів, що успіх в клопотаннях з приводу передачі розгляду справи до ювенального суду часто залежить від усвідомлення суті соціальних програм, які можуть бути застосовані до неповнолітніх, справи яких розглядаються в ювенальних судах, і від здатності адвоката довести доцільність таких програм судові. Відділ також допомагає фахівцям кримінально-правової спеціалізації, які практикують в "дорослих" судах, і які часто незнайомі з питаннями, характерними для справ про передачу справ з однієї юрисдикції до іншої, визначати, які справи можуть бути передані в суд у справах неповнолітніх і які норми застосовуються судом при розгляді клопотань про передачу в іншу юрисдикцію.

В рамках Підрозділу також діє Відділ роботи із затриманими (Detention Response Unit), який складається з молодших публічних захисників і соціальних працівників і працює з неповнолітніми клієнтами, які знаходяться під вартою в очікуванні судового розгляду чи направлення в місце постійного відбування покарання. Одержавши звернення від адвоката, Відділ з'ясовує, чи є які-небудь особливі обставини, що вказують на можливість та важливість застосування альтернативних до затримання заходів. Якщо робиться висновок, що обвинувачений потребує допомоги, Відділ розпочинає як правову, так і соціальну допомогу [6, с.2-3].


 
 

Цікаве

Загрузка...