WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Підвідомчість та підсудність цивільних справ - Реферат

Підвідомчість та підсудність цивільних справ - Реферат

реєстрації ініціативної групи виборців, на рішення Центральної виборчої комісії про визнання виборів недійсними по заявах про скасування рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата в Президенти України ; б) по заявах про скасування рішення окружної виборчої комісії про реєстрацію кандидата в народні депутати України ; в) по скаргах на рішення Центральної виборчої комісії по виборах народних депутатів України про визнання виборів недійсними ; г) по скаргах на рішення державного органу України у справах релігій, прийняте відносно релігійних організацій .
Територіальна підсудність розмежовує компетенцію по розгляду підвідомчих судам справ між однорідними судами залежно від території, на яку поширюється їх діяльність. Таке просторове роз-межування компетенції називається особистою, або суб'єктивною, компетенцією. Вона персоніфікує суди по розгляду справ, визначає, який конкретно суд може розглянути конкретну справу по першій інстанції. |
Територіальна підсудність має декілька видів: загальна, альтернативна, договірна, виключна, по зв'язку справ. Загальна підсудність визначає компетенцію суду по розгляду справи залежно від знаходження відповідача |(ст. 125 ЦПК). Коли ним є громадянин, то позови пред'являються до суду за місцем його проживання , його постійної осілості. Позови до підприємств, установ організацій незалежно від форми власності пред'являються за місцем знаходження їх органу управління. Правила загальної підсудності поширюють свою дію на всі справи позовного провадження, за винятком тих, для яких ЦПК встановлює інший вид підсудності.
Альтернативною називається підсудність, за якою декілька судів є компетентними розглянути справу. Позов може бути пред'явлений до одного із судів, визначених закономЗа місцем проживання позивача або місцем знаходження відповідача можуть пред'являтися позови про поновлення трудових, пенсійних і житлових прав, повернення майна або його вартості, пов'язаних з відшкодуванням шкоди, заподіяної громадянинові незаконним засудженням, незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, незаконним застосуванням як заходу впливу взяття під варту, незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді арешту чи виправних робіт.
Позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну громадян або юридичних осіб, можуть пред'являтися також за місцем заподіяння шкоди. Альтернативна підсудність встановлена для позовів, що випливають з діяльності філіалу юридичної особи, які можуть бути пред'явлені також за місцем знаходження філіалу.
Позови до відповідача, місце постійного проживання якого невідоме, пред'являються за місцем знаходження його майна, або за місцем його тимчасового проживання чи перебування, або за останнім відомим місцем постійного проживання чи постійного заняття відповідача.
Але якщо відповідач не має в Україні місця проживання, то позови можуть бути пред'явлені за місцем знаходження його майна або за останнім відомим місцем його проживання в Україні. Місце знаходження майна відповідача та останнє відоме місце його проживання чи заняття повинні бути в кожному випадку достовірно встановлені.
Альтернативна підсудність передбачена також ст. 127 ЦПК, за якою позови, що випливають з договорів, де зазначено місце виконання, або виконати які через їх особливості можна тільки в певному місці, можуть бути пред'явлені за місцем виконання.
Виключна підсудність встановлює, що пред'явлення позовів у деяких справах можливе тільки у точно визначеному законом суді.
Договірна підсудність встановлюється за угодою сторін, у зв'язку з чим вона ще називається добровільною. Сторонам надається право встановлювати тільки договірну територіальну підсудність , але не родову, а також не дозволяється змінювати виключну підсудність.
Підсудність по зв'язку справ . Цим створюються кращі умови для дослідження всіх матеріалів по справі з метою виявлення дійсних обставин, прав і обов'язків сторін, а також для економії процесуальних засобів і часу. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору між сторонами, пред'являють позов судові, д провадженні якого перебуває спірна справа сторін (ст. 107 ЦПК)
Підсудність справи встановлюється суддею при прийнятті позовної заяви до свого провадження - під час порушення справи в суді. Якщо справа даному судові не підсудна, суддя повертає її позивачеві для передачі до належного суду зі своєю мотивованою ухвалою про неприйняття. Така ухвала може бути оскаржена і на неї може бути внесено подання.)
При надісланні позовної заяви до суду поштою або якщо її непідсудність даному судові була виявлена не при прийнятті, суддя повинен негайно повідомити про це позивача та переслати заяву разом зі своєю мотивованою ухвалою до належного суду після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання скарги, внесення подання - після постановлення ухвали судом касаційної інстанції про залишення скарги, подання без задоволення.
Подана до суду позовна заява з додержанням правил про підсудність повинна бути прийнята ним до свого провадження і розглянута по суті. Справи, розпочаті розглядом по суті, забороняється передавати до іншого суду (тобто змінювати підсудність) за незначними винятками. Зміна підсудності можлива судом, в провадженні якого перебуває справа, і керівниками вищестоящих судів.
Після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі пред'явлення скарги, внесення подання - після постановлення касаційною інстанцією ухвали про залишення скарги, подання без задоволення заява разом з ухвалою пересилається до належного судуУкраїни.
Зміна підсудності - передача справи з одного суду до іншого в межах України можлива також за ініціативою керівників вищестоящих судів з метою забезпечення належного виконання завдань правосуддя.
Зміна підсудності настає також тоді, коли після відсторонення судді замінити його в даному судді неможливо.
Тема. Підвідомчість та підсудність цивільних справ
План
1.Поняття і види підвідомчості.
2. Загальні правила підвідомчості цивільних справ суду.
3. Поняття підсудності цивільних справ судові.
4. Види підсудності.
5. Наслідки порушення правил про підсудність.
6. Зміна підсудності та порядок передачі справи до суду.
Практичне завдання.
Видавництво звільнило від роботи за непридатністю завідувача відділом Піскарьова. Останній звернувся з позовом до видавництва за місцем проживання на роботу, посилаючись на те, що він не заявив би цю вимогу, як би міг влаштуватися на іншу роботу, але з таким формуванням його не хочуть прийняти. Суддя ознайомившись з цією заявою і вважаючи, що її доцільно буде розглядати за місцем перебування видавництва, відмовив у прийнятті заяви, і повідомив позивача, що він надіслав заяву до відповідного суду. А цей суд у свою чергу, зазначив в ухвалі, що такі доводи суду не можуть бути прийняті до уваги, повернув справу назад.
Вирішіть справу. Яка в даному випадку повинна бути застосована підсудність?
Зробіть аргументований висновок з посиланням на статті нормативних актів.
Розв'язок.
Згідно статті 126 ЦПК України позов про поновлення трудових прав може пред'явити позивач за місцем його проживання або за місцем знаходження відповідного органу. З цього випливає, що суддя не в праві був виносити ухвалу про відмову в прийняті позову.

 
 

Цікаве

Загрузка...