WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів - Курсова робота

Роль ОВС в провадженні із застосуванням адміністративно-попереджувальних і запобіжних заходів - Курсова робота

Дільничні (старші дільничні) інспектори міліції, в свою чергу, мають право розглядати та накладати адміністративні стягнення за вчинення адміністративних таких правопорушень: [ 7, 769 ].

 1. придбання самогону та інших міцних спиртних напоївдомашнього виробництва - стаття 177 КУпАП;

 2. розпивання спиртних напоїв в громадських місцях та поява вгромадських місцях в п'яному вигляді, що ображає громадськумораль і людську гідність - частини і 2 статті 178 КУпАП.

Придбання самогону та інших міцних напоїв домашнього виготовлення, розпивання спиртних напоїв чи поява в п'яному вигляді в громадських місцях є грубими посяганнями на громадський порядок. Вони створюють умови для скоєння наступних правопорушень та інших антигромадських дій (хуліганства, скандалів, розбоїв та грабежів тощо).

В процесі попередження та розгляду справ про адміністративні правопорушення дільничні інспектори міліції зобов'язані:

- виявляти причини й умови, які сприяють вчиненню правопорушень, вмежах своєї компетенції уживати заходів щодо їх усунення, брати участь управовому вихованні населення;

- серед осіб схильних до вчинення правопорушення проводитивідповідну профілактичну роботу;

- чітко дотримуватись вимог адміністративного законодавства щодопорядку, місця, методів та складання необхідних нормативних документівпри здійсненні провадження в справах про адміністративні правопорушення.

ВИСНОВОК

Сказане дозволяє визначити запобіжний захід як ґрунтоване на законі примусове припинення діянь, які мають ознаки адміністративного правопорушення, а в окремих випадках — кримінальна правовий характер, спрямоване на недопущення шкідливих наслідків протиправної поведінки, забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення і притягнення винного до адміністративної, а в особливих випадках — до кримінальної відповідальності. Запобіжні заходи застосовуються міліцією з метою припинення порушення правових норм (адміністративна провина, злочин, об'єктивно протиправне діяння), запобігання вчиненню нових правопорушень, створення умов для подальшого притягнення винних до відповідальності, усунення шкідливих наслідків правопорушення й відновлення попереднього правомірного стану.

Можна виділити три стадії провадження із застосуванням запобіжних заходівта адміністративно-попереджувальних заходів:

1) розв'язання питання про застосування запобіжних чи адміністративно-попереджувальних заходів;

2) застосування цих заходів і його процесуальне оформлення;

3) оскарження застосування зазначених заходів.

При цьому слід мати на увазі, що для заходів припинення, які законодавець визначає як заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, процесуальним документом є протокол про застосування заходів, або факт такого застосування слід відбити в протоколі про адміністративне правопорушення чи затримання.

Запобіжні заходи, застосовувані міліцією, можна розділити на дві групи, першу, значнішу, становлять заходи загального характеру, до них належать вимоги до громадянина й державного службовця припинити протиправні дії, адміністративне затримання, вилучення речей і документів, огляд і т. ін. заходи цієї групи є важливим інструментом діяльності міліції.

До другої групи належать спеціальні заходи припинення. До них звертаються тільки тоді, коли інакше припинити протиправну поведінку неможливо, тобто коли інші заходи адміністративно-примусового характеру бажаних результатів не дали. Систему цих заходів становлять заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і застосування зброї. Такі заходи застосовують, як правило, тільки після попередження про намір їх застосувати і за суворого дотримання вимог законодавства.

Застосування запобіжних заходів органами міліції здійснюється тільки на підставі норм чинного законодавства, з дотриманням вимог законності, яке забезпечується систематичним контролем з боку вищих органів міліції та посадових осіб за їх застосуванням, прокурорським наглядом, правом адміністративного й судового оскарження, низкою організаційних заходів тощо.

Використана література:

 1. Інструкція про порядок видачі, переоформлення, зупинення дії та анулювання ліцензії на здійснення юридичної практики: Затверджена наказом Міністерства юстиції України від 23.10.1998 № 57/5 Юридичний вісник України 1998, № 49 (З - 9 грудня). 1 с.

 2. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Збірник кодексів України) том 1 К.,1997.

 3. Кодекс України про адміністративні правопорушення: Науково – практичний коментар К.,1991.

 4. "О борьбе с коррупцией" Закон Украины от 05.10.1995 Голос Украины 1995.16 ноября.

 5. Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад - Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 ЗПУ 1998 № П.Ст.502.

 6. Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі: Затверджено постановою ВР від 23.06.95. Голос Украины 1995 г. 27 июля.

 7. Положення про прикордонний режим: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998. № 11. Ст.501.

 8. Положення про спеціальну економічну зону " Славутич": Затверджено Кабінетом Міністрів України від 27.07.1998. Офіційний вісник України 1998. № 30 Ст. 1134.

 9. Закон України " Про дорожній рух" від 30.06.1993. Відомості Верховної Ради 1993 № 31. Ст. 338.

 10. Закон України "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів і прекурсорів" від 15.02.1995 //Голос України, 1995, 30 березня.

 1. Указ Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно - правових актів та набрання ними чинності" від 10.06.1997 // Урядовий кур'єр 1997р. 14 червня.

 2. Указ Президента України "Про спеціальну економічну зону "Закарпаття"": від 09.12.1998 Урядовий кур'єр. 1998 р. 17 грудня.

 3. Про умови і правила провадження підприємницької діяльності (ліцензійні умови) й створення та утримання гральних закладів, організації азартних ігор та контроль за їх дотриманням: Інструкція Ліцензійної плати від 11.09.1998 // Офіційний вісник України. 1998. № 39. Ст.1463.

 4. Закон України від 20.10.1998 Урядовий кур'єр, 1998. 26 листопада. 16- Щодо державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності:

 5. Лист Ліцензійної палати України № 3 - 312 - 248/1599 від 15.10.1998 // Юридичний вісник України 1998, № 50(10 - 16 грудня), 12с.

 1. Коваль Л.В. Административно - деликатное отношение. К.,1979.

 2. Коренев А.П. Нормы административного права и их применение. М., 1978

 3. Протасов В. Н. Что и как регулирует право. М.,1995.

 4. Самсонов В. М. Административное законодательство: понятие, содержание, реформа. Харьков. 1991 р.

2


 
 

Цікаве

Загрузка...