WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Об’єднання громадян - Курсова робота

Об’єднання громадян - Курсова робота

партії.
Форма фіксації членства в політичній партії визначається статутом політичної партії. Закон не допускає створення і діяльність структурних осередків політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.
Політичні партії повинні мати програму. Програма політичної партії є викладом цілей тазавдань цієї партії, а також шляхів їх досягнення.
За ст. 22 Закону про об'єднання громадян політичним партіям заборонено одержувати кошти від державних органів, підприємств, та організацій, крім випадків, передбачених законами України. Отже, ця норма, в принципі, допускає державне фінансування партій, але лише відповідно до спеціального Закону. Про бюджетне фінансування тут мова не йде.
Стаття 15 закону передбачає фінансування політичних партій, які на виборах отримали не менше чотирьох відсотків голосів, з державного бюджету. Примушувати у більшості малозабезпеченого платника податків сплачувати ще й витрати на діяльність партій - є необачним.
1.2 Громадські організації.
Варто згадати те, що наша "оксамитова революція" 1989-1990 років, завдяки якій Україна здобула незалежність, розпочалася і фактично була здійснена не політичними партіями (в той час існувала лише одна політична партія - комуністична), а гро-мадськими організаціями культурологічної орієнтації. Більшість нових українських політиків вийшли на політичну арену на хвилі громадської діяльності1. Саме громадські організації ставали підґрунтям для створення політичних партій. Та й перший Закон України "Про об'єднання громадян" (1992) віддзеркалював тогочасне розуміння громадської діяльності. У ньому будь-яке об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо), визначалося або як політична партія, або як громадська організація. Закон дав поштовх до бурхливого зростання кількості гро-мадських організацій.
Зростання кількості, форм і напрямків діяльності неурядових організацій висунуло на порядок денний питання їх правового врегулювання. Так з'явилися розрізнені документи - "Тимчасові правила реєстрації благодійних фондів" (1993), "Про порядок легалізації об'єднань громадян" (1993), "Про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні" (1993), які мали узгодити бодай найнагальніші аспекти громадського руху, що їх обминув Закон України "Про об'єднання громадян"1.
Отже, Громадська організація - це об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Засновниками громадських організацій можуть бути громадяни України, громадяни інших держав, особи без громадянства, які досягли 18 років, а молодіжних та дитячих організацій - 15-річного віку.
Молодіжні громадські організації - об'єднання громадян віком від 14 до 28 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів;
Дитячі громадські організації - об'єднання громадян віком від 6 до 18 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноправних членів суспільства.2
Рішення про заснування об'єднань громадян приймаються установчим з'їздом конференцією) або загальними зборами. Засновниками спілок об'єднань громадян є об'єднання громадян.
Громадські організації створюються і діють на основі добровільності, рівноправності їх членів (учасників), самоврядування, законності та гласності. Вони вільні у виборі напрямів своєї діяльності. Обмеження діяльності об'єднань громадян може встановлюватись тільки Конституцією та законами України.
Громадські організації України утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим та міжнародним статусом.
До всеукраїнських належать об'єднання, діяльність яких поширюється на територію всієї України і які мають місцеві осередки у більшості її областей.
До місцевих належать об'єднання, діяльність яких поширюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або регіону. Територія діяльності самостійно визначається об'єднанням громадян.
Громадська організація є міжнародною, якщо її діяльність поширюється на територію України і хоча б однієї іншої держави.
Членами громадських організацій, крім молодіжних та дитячих, можуть бути особи, які досягли 14 років.
Вік членів молодіжних та дитячих громадських організацій визначається їх статутами в межах, встановлених законами України.
Членами молодіжних та дитячих громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 28 років, членами дитячих громадських організацій - особи віком від 6 до 18 років. Вступ неповнолітніх віком до 10 років до дитячих громадських організацій здійснюється за письмовою згодою батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників. Особи старшого віку можуть бути членами молодіжних та дитячих громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує третину загальної кількості членів; у складі виборних органів молодіжних та дитячих громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів.
Громадські організації можуть не мати фіксованого індивідуального членства.
Назва об'єднання громадян визначається рішенням установчого з'їзду (конференції) або загальними зборами об'єднання громадян.
Назва об'єднання громадян повинна складатися з двох частин - загальної та індивідуальної. Загальна назва (партія, рух, конгрес, союз, спілка, об'єднання, фонд, фундація, асоціація, товариство тощо) може бути однаковою у різних об'єднань громадян.
Індивідуальна назва об'єднання громадян є обов'язковою і повинна бути суттєво відмінною від індивідуальних назв зареєстрованих в установленому порядку об'єднань громадян з такою ж загальною назвою.
Об'єднання громадян поряд з повною назвою може

 
 

Цікаве

Загрузка...