WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Форми співучасті і їх характеристика - Курсова робота

Форми співучасті і їх характеристика - Курсова робота

злочину;
2/розподіл ролей;
З/ наявність організатора /керівника/ організації;
4/ прикриття своєї діяльності як своїми силами, так Із допомогою сторонніх осіб;
5/ вербування нових членів;
6/ наявність загальних правил поведінки, ієрархія стосунків, наявність матеріальної бази.
Особливість кримінальної відповідальності співучасників за організовану злочинну діяльність полягає в тому що створення такої організації містить в діях співучасників закінчений злочин.
АЛЕ учасники злочинної організації несуть кримінальну відповідальність лише за ті злочини, в яких вони брали участь. Ті особи, які не брали безпосередньо участі в якомусь окремому злочині, підлягають відповідальності за членство в цій організації.16
Чинне кримінальне законодавство передбачає такі види злочинних організацій:
І/ банда /ст.257КК/-елементарна форма злочинноїорганізації.
Ознаки:
1/ стійкість, озброєність, наявність спеціальної мети;
2/ злочинна група -специфічною ознакою є: наявність мети.
З/ група контрабандистів;
4/ антидержавна організація / ч.З., ст.63 КК/. Мета: повалення існуючого ладу України;
5/ організована група /ч.З.ст.86 КК/.
В останні роки намітилося зростання загального рівня злочинності і зміни в її структурі.
Тому деякі вчені наголошують на закріпленні відповідальності за ті види суспільно- небезпечних діянь, які не передбачені кримінальним законодавством, але криміналізація яких є об'єктивно необхідною.
До них належать: організована злочинність, боротьба з якою визнана сьогодні пріорітетним напрямком боротьби з злочинністю. Організована злочинність повністю охоплюються поняттям складної форми співучас, але проаналізувавши цю форму співучасті з точки зору суб'єктивної ознаки, яка характеризує рівень стійкості взаємозв'язків, можна прийти до висновку, що зміни в структурі злочинності, зародження, та розвиток організованої злочинності - дасть підстави говорити про зиникнення нової форми співучасті, яка відокремлюється вищим рівнем сталості суб'єктивних зв'язків між злочинцями.17
16Див.: Коржанський М.И. Кримінальне право України. К., Наук.думка. 1996., с. 235.
17Див.: Фріс П.Л. Конспект лекцій з кримінального права.
Отже, в кримінальному законодавстві необхідно закріпити псняття організованої злочинності та поняття організованого злочинного /мафіозного/ угрупування, що має відмінності від звичайного організованого переліку співучасників ОЗГ, ввести норму про відповідальність юридичних осіб.
Організована злочинність - це кримінальне, структурне явище, що являє собою сукупність чисельних керованих злочинних формувань /груп, угрупувань, співтовариств/ та злочинного середовища, які, відзначаються здійсненням злочинів, як промислом, і створюють систему власної безпеки, що ґрунтується на використанні комплексних протиправних засобів та методів продукції насильства, погроз тощо.
Під поняттям організованої злочинності розуміють виключно нове явище, те, що на Заході позначається терміном "мафія". Організована злочинність є закономірним результатом розвитку злочинності в будь-якому суспільстві.
Організованому злочинному угрупуванню притаманні такі ознаки:
І/ Наявність в групі не менше п'яти чоловік;
2/ Стійкість;
З/ Озброєність;
4/ Структурність /розподіл ролей.
Загальновідома схема організованої злочинної групи - це пірамідальна структура, на верхівці якої знаходиться керівник /дон/, радник, керівник загонів /"капітани, бригадири"/, керівники груп /"лейтенанти"/, рядові члени /"бики", "торпеди/. Ієрархічність побудови приводить до чіткого розподілу владних і виконавчих функцій всередині структури, що викликає надзвичайні складнощі в питаннях прийняття до кримінальної відповідальності представників корінного ядра злочинної групи.18
18Див.: Фріс П.Л. Кримінально-правові ознаки організованої злочинності. Збір. Юр. Фак., випуск 1 1997., с130
Кримінологічні ознаки:
І/ Високий рівень зв'язків з корумпованною частиною працівників органів державної влади, управління, правоохоронних органів.
2/ Регіональний контроль;
З/ Наявність загальних правил поведінки;
4/ Вербування нових членів;
5/ Тісний зв'язок з верхівкою традиційної злочинності;
6/ Масштабний характер злочинної діяльності;
7/ Політизація злочинної діяльності - тобто встановлення ОЗ відносин з політичними партіями чи окремими політичними діячами;
8/ Проникнення в легальний бізнес, встановлення контролю над банківське - комерційною діяльністю;
9/ Легалізація /відмивання/ капіталу;
10/Встановлення контролю над засобами масової інформації.
Ці ознаки вказують на особливість організованої злочинності, як форми злочинної діяльності. Саме вони підлягають доведенню в пр оцесі.
Розділ III
Відповідальність співучасників.
Підставою кримінальної відповідальності співучасника злочину так само, як і у випадках що індивідуально робляться злочинів, є винне (зумисне) зроблене їм суспільно небезпечне діяння, передбачене кримінальним законом, тобто наявність у вчиненому кожним співучасником ознак визначеного в законі складу злочину.19 Оскільки спільність зусиль і спільного результату мають місце стосовно до того самого злочину, усі співучасники відповідають на одній підставі й в однакових межах, передбачених санкцією застосовуваної до них статті (частини її) Особливої частини КК.
Визнання єдності підстави кримінальної відповідальності як це індивідуально робиться злочині, так і при співучасті в злочині не виключає його особливостей стосовно до останнього. Ці особливості знаходять висвітлення в об'єктивній і суб'єктивній сторонах складу злочину. Так, об'єктивна сторона складу злочину стосовно до організатора, підбурювача і пособника, якщо вони одночасно не виступають і як виконавці (співвиконавці) у злочині, складається з ознак, що характеризують спосіб їхньої злочинної, а також із наслідків, передбачених у відповідній статті Особливої частини КК.
Суб'єктивна сторона складу злочину незалежно від виду і форми співучасті виражається завжди умислом інтелектуальний елемент якого включає проінформованість про суспільно небезпечний характер не тільки своєї власної поведінки, але і поведінки виконавця, охоплюючи при цьому і факт додавання зусиль. Те ж має місце і з боку виконавця злочину.
Вольовий елемент наміру складається з бажання досягти злочинного результату шляхом додавання зусиль або свідомого допущення результату, що наступає від з'єднання зусиль.
19Див.: Кримінальний кодекс України : офіційне видання,- ст.29
Межі відповідальності співучасників злочину визначаються насамперед тим, наскільки правильно зроблена кваліфікація вчиненого

 
 

Цікаве

Загрузка...