WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Форми співучасті і їх характеристика - Курсова робота

Форми співучасті і їх характеристика - Курсова робота

порозумінням.
Співвиконавство без попереднього порозуміння передбачає відчуженість між учасниками злочину попереднього заговору. Воно, як правило, дістає вияв у приєднанні однієї особи до вже розпочатої іншими особами злочинної діяльності.
Співвиконавство з попереднім порозумінням буде мати місце в тих випадках, коли між всіма учасниками злочину мав місце зговір про спільне вчинення злочину до його початку. При цьому між співучасниками такого злочину може мати місце і розподіл ролей. Важливо встановити, що всі учасники злочину до моменту його вчинення дали згоду на виконання.
7 Советское уголовное право. Часть общая / Здравомаслов Б.В., Юрид. лит.. 1982. с.231
8 Фріс П.Л, "Конспект лекцій з кримінального права
Будь-якої відведеної кожному з них ролі для досягнення спільної злочинної мети.9 Отже, при простій формі співучасті кожен з співучасників є виконавцем злочину.
2.2 Складна форма співучасті.
Співучасть з розподілом ролей, має місце тоді, коли один співучасник безпосередньо скоює злочин /виконавець/, інші сприяють йому.
Характер сприяння може бути різним, тому розрізняють організаторів, підбурювачів і посібників. Особливість співучасті організаторів, підбурювачів та посібників в тому, що вони безпосередньо не виконують тих дій, які створюють об'єктивну сторону злочину. Взаємодія винних тут більш тривала, ніж при співвиконавстві, хоч і дія даної форми з типовими випадки короткочасного зв'язку. Для наявності цієї форми співучасті необхідне усвідомлення кожним учасником того, то він бере участь у спільній злочинній діяльності. У складній співучасті відповідальність співучасників залежить від відповідальності виконавця /так звана акцесорність./
2.3 Співучасть без посередньої змови.
Найпростішою і небезпечною формою співучасті є співучасть без передньої змови, коли узгодженість злочинної діяльності співучасників або незначна, або відсутня. Суб'єктивний зв'язок між ними мінімальний і обмежується знанням одного з співучасників про приєднання злочинної діяльності іншого, що звичайно встановлюється чи в момент початку скоєння злочину чи навіть в процесі його скоєння. Все це не дає можливості співучасникам узгодити свої дії, заздалегіть продумати все необхідне, а також прийняти міри до схову слідів злочину. Тому. співучасть у без попередньої змови частіше всього суттєво не підвищує суспільну небезпеку всього скоєного вцілому.
Тільки в деяких випадках в силу певних обставин, місця скоєння злочину, наявність співучасті без попередньої змови підвищує суспільну небезпеку скоєного. В цих випадках дана форма співучасті, що звичайно іменується групою, передбачається в Особливій частині КК в якості кваліфікуючої ознаки відповідних злочинів.10
Ознаки:
а/наявність двох і більше осіб;
б/ участь кожного з них у виконанні дій, охоплюють ознаки об'єктивної сторони складу злочину;
в/ виконання злочину об'єднаними зусиллями спільно;
г/ наявність умислу кожного з співучасників на спільне споєння злочину;
д/ узгодженність дій учасників злочину, двосторонній зв'язком, що
відображає їх взаємну освідомленість про спільне скоєння злочину.11
Отже, співучасть без попередньої змови має місце там і тоді, де і коли діяльність одного співучасника приєднується до діяльності інших в процесі виконання злочину, коли він вже почався, але ще до його закінчення.12
2.4 Співучасть з попередньою змовою.
Намір вчинити злочин виникає передчасно, як і змова. Отже, співучасть з попереднім змовленням моє місце тоді, коли декілька осіб домовляються про спільну діяльність до скоєння злочину. За своїм характером попередня змова може бути різноманітною, може зупинятись тільки на окремих моментах скоєння злочину, не створюючи чисельних зв'язків між співучасниками і не узгоджуючи вцілому їх
10Див.: Советское уголовное право Общая часть.,/ Учебник ред. Кригера Г.А. -2-е., М., 1998.
11Див.: Галиакбаров У.Р., Квапификация групових преспуплений ., М., юрид.лит., 1980. с.80.,
12Див.: Фріс П.Л. Конспект лекцій з кримінального права
діяльність. Але змова може бути і суттєвою, наприклад, в розкраданні майна в особливо великих розмірах.13
Змова може бути про:
І/ час, місце чи способи вчинення злочину;
2/ про розподіл ролей;
З/ про приховування слідів видобутого .
Небезпечна форма співучасті:
1/ згуртованість співучасників, .їх злочинна стійкість, наполегливість;
2/ попередність змови визначає більшу енергійність дій всіх співучасників.14 . Ознаки цієї форми таких, як співучасті без попередньої змови додається: е/ попередня змова на скоєння злочинною групою.15
Отже, співучасть з попередньою змовою - наявність узгодженої злочинної поведінки між співучасниками злочину, яка досягається до початку злочинної діяльності.
2.5 Злочинна організація
Злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (три і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою організувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп.
Злочинна організація найбільш небезпечна форма співучасті. Нормування її
13Див.: Советское уголовное право., Общая часть. Учебник // под рад.Крaйгера Г.А., М., 1988., с. 184
14Див.: Коржанский М.И. Уголовное право Украйни Общая часть., Курс лекций., -Наукова думка. 1996.,
15Див.: Галиакбаров.Р. Квалификация группових преступленій ., М., 1980., с . 80
частіше всього свідчить про наслідки винних скоїти посягання, неможливе для однієї особи.
Злочинною організацією визначається стійке об'єднання двох і більше осіб, що організувалися для спільної злочинної діяльності.
Закон говорить, що злочинна організація є насамперед організованою групою з усіма характерними для неї ознаками. Історичними ознаками злочинної організації є:
І/ згуртованість співучасників - відданість кожного співучасника організації, готовність жертвувати всім для досягнення мети.
2/ стійкість організації - утворення організації для вчинення багатьох злочинів, намір надовго чинити злочини або вчинити один що вимагає спеціальної злочинної діяльності.
Іншими ознаками є :
І/ розроблений і схвалений учасниками організації план злочинної діяльності або вчинення певного

 
 

Цікаве

Загрузка...