WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Юридична природа видворення іноземців та осіб без громадянства - Реферат

Юридична природа видворення іноземців та осіб без громадянства - Реферат


Реферат на тему:
Юридична природа видворення іноземців та осіб без громадянства
З проголошенням незалежної демократичної Української держави, інтенсивним розвитком нею міжнародного співробітництва різко зростає кількість іноземців та осіб без громадянства, які прибувають у нашу країну з різними, не завжди благими намірами. У сучасній період усе більш гострою стає проблема боротьби з незаконною міграцію, тобто з порушеннями іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України. Проблемами правових основ видворення іноземців та осіб без громадянства займалися такі науковці, як А. Мацко, В. Жук, В. Колпаков. Однак питання про юридичну природу видворення іноземців і осіб без громадянства за межі України розглянуто досі не зовсім повно. Метою даної статті є спроба визначити юридичну природу видворення і на цій основі пропонувати зміни в чинному законодавстві, які дозволять більш ефективно протидіяти такому негативному явищу, як незаконна міграція.
Однією із форм реагування держави на правопорушення, що здійснюються незаконними мігрантами стало їх видворення за межі України. Однак виникає питання про правову природу видворення, у випадку застосування його до осіб, що вчинили правопорушення, передбачені ст. 203 КУпАП.
Як указує Колпаков В.К., законодавець не дійшов до однозначного визначення адміністративного видворення як адміністративного стягнення [3, с. 202]. З одного боку, він включив дану норму в ч. 3 ст. 24 КУпАП "Види адміністративних стягнень" -
"...Законами України може бути передбачено адміністративне видворення за межі України іноземців і осіб без громадянства за вчинення адміністративних правопорушень, які грубо порушують правопорядок",
а з іншого - не включив до переліку цих самих стягнень у даній статті. Ні одна із статей особливої частини КУпАП такого стягнення, як видворення, не передбачає.
У ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" вказується, що іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.
Крім вищевказаних випадків, іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані в межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
За санкцією прокурора підлягають затриманню органами внутрішніх справ та органами охорони державного кордону і адміністративному видворенню в примусовому порядку іноземці та особи без громадянства, які ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення, або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Відповідальність за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами, або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку реєстрації, або пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України передбачена статтею 203 КУпАП, у вигляді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Разом з тим, у ч. 6 ст. 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" вказується, що іноземці та особи без громадянства, затримані за незаконне перебування на території України (правопорушення, що передбачено ст. 203 КУпАП), розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на період, необхідний для підготовки їх видворення за межі України в примусовому порядку. Із чого випливає, що вони також можуть бути видворені. Але таке стягнення, як видворення, статтею 203 КУпАП не передбачено.
З одного боку, Закон "Про правовий статусу іноземців і осіб без громадянства" передбачає видворення саме після виконання адміністративного стягнення особами, що вчинили адміністративне правопорушення. Якщо визнати видворення за межі України стягненням, то згідно з ст. 61 Конституції його не можна застосовувати до особи, що вже понесла адміністративну відповідальність за дане правопорушення. Виникає колізія.
З іншого боку, згідно з чинним законодавством видворення з України, крім випадків ухилення іноземців та осіб без громадянства від виїзду після прийняття рішення про їх видворення, або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду, не є обов'язковим.
Законодавець встановив, що, іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного їм покарання чи виконання адміністративного стягнення; іноземці та особи без громадянства, якщо їх дії грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, абоколи це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України, можуть бути видвореними з України. І тільки у випадку, коли іноземець та особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення, або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду, вони підлягають затриманню і адміністративному видворенню у примусовому порядку.
Тобто видворення може і не застосовуватися. У такому випадку після накладення адміністративного стягнення, але без видворення, незаконний іммігрант продовжує незаконно перебувати в Україні, тобто продовжує вчиняти правопорушення, що стає триваючим. В основі триваючого порушення лежить не виконуваний особою протягом тривалого часу правовий обов'язок не порушувати правову заборону або, навпаки, зробити обумовлену нормою права дію. Для нього характерно безперервне здійснення порушення, найчастіше шляхом тривалої бездіяльності. Початковим моментом проступку є дія або бездіяльність, що спричинило тривале порушення правової заборони (незаконне перебування в Україні), або тривале невиконання обов'язку. Воно закінчується фактично - припиненням порушення, або юридично -притягненням винного до відповідальності [1, с. 290-291]. Однак оскільки правопорушник уже залучався до адміністративної відповідальності, згідно з ст. 61 Конституції, його не можна повторно притягти до відповідальності за це ж саме правопорушення, тобто юридично закінчить це правопорушення не можна.
З аналізу складу даного правопорушення витікає, що припинитися фактично воно може за наявності таких умов:
- у випадку зникнення об'єкта правопорушення в результаті або

 
 

Цікаве

Загрузка...