WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Формування комунікативних якостей особистості податківця - Реферат

Формування комунікативних якостей особистості податківця - Реферат

основу не закладені психологічні істини індивідуального підходу до курсанта, враховуючи специфіку закладу. Така проблема є дуже глобальною і вимагає психологічного перегляду навчально-виховного процесу, а також обов'язково включання посади психолога-консультанта безпосередньо на факультеті.
Таким чином, на констатуючому етапі дослідження встановлено, що рівень розвитку комунікативних професійно важливих якостей курсантів є задовільним і потребує впровадження комплексної методики формування професійно важливих комунікативних якостей особистості.
У третій частині "Формування професійно важливих комунікативних якостей майбутніх фахівців податкової міліції" розкрито комплексну методику проведення занять з формування комунікативних якостей у майбутніх працівників податкової міліції, результати формуючого експерименту з розвитку професійно важливих комунікативних якостей особистості слідчого податкової міліції, методичні рекомендації з підготовки майбутніх фахівців податкової міліції до професійного спілкування.
Процес професійної підготовки з формування комунікативних якостей курсантів податкової міліції повинен реалізуватися через окремі види занять. Основними формами такої підготовки є: лекція, семінар, практичні заняття, психологічний тренінг, самопідготовка. Результати досліджень підтвердили, що вивчаючи психологічні дисципліни, необхідно приділяти увагу проблемі формування професійно важливих комунікативних якостей курсантів, і в навчальних програмах відводити спецрозділи з професійного спілкування.
Основним та особливим видом формування комунікативних якостей у професійній підготовці фахівця податкової міліції, є спеціальний психологічний тренінг, який може бути включений у навчальний процес або проводитись психологом-консультантом психологічної служби ВНЗ.
За результатами п'яти досліджень формуючого експерименту за факторами комунікативності можна зробити висновок, що рівень комунікативності у курсантів збільшився: у 74 % респондентів став вищим загальний комунікативний показник, на 27 % збільшився показникдипломатичності, а у 26 % курсантів виявлено показник нонконформізму, який взагалі не простежується при констатуючому експерименті, комунікативний контроль став вищим у 30 % курсантів, також підвищився показник емоційної стійкості і став вищим ще у 30 % курсантів, піддався зміні і фактор тривожності, у 28 % курсантів простежується впевненість у собі, в своїх діях.
Отже, провівши формуючий експеримент та використавши такий комплекс методів: бесіда, дискусія, тестування, психологічні вправи, задачі, ділові ігри, моделювання проблемних ситуацій, психологічна медитація, було встановлено, що у контрольної групи (курсантів, які не брали участі в формуючому експерименті), показники комунікативних якостей залишилися майже незмінними, а у курсантів, які брали участь у тренінгових заняттях, комунікативний показник поліпшився. Результати формуючого експерименту підтвердили результативність запропонованих нами занять і можуть бути рекомендовані, як один із основних при професійній підготовці курсантів.
Вивчаючи проблеми формування професійно важливих комунікативних якостей курсантів податкової міліції, провівши констатуючий та формуючий експерименти було встановлено, що процес формування таких якостей є специфічним і вимагає від психолога спеціальної підготовки та досвіду роботи з курсантами в структурі правоохоронної діяльності. Професійно важливі якості, в тому числі і комунікативні, формуються та розвиваються не тільки при спеціальній психологічній підготовці, а і на інших заняттях. Тому важливо на факультеті податкової міліції мати свого психолога-консультанта, який, крім роботи із студентами, міг би проводити роз'яснювальну роботу по особливостях формування професійно важливих комунікативних якостей особистості та інших психологічних проблем, професорсько-викладацькому та управлінському складу, давати психолого-методичні рекомендації в роботі із курсантами. Адже курсанти податкової міліції навчаються і проживають у досить специфічних умовах, тому і вимагають до себе підвищеної уваги.
Спеціалісту, який проводитиме тренінгові заняття з формування комунікативних якостей курсантів податкової міліції, необхідно враховувати індивідуальні особливості курсантів. Він повинен на основі мотиваційних процесів усунути негативне сприйняття занять, враховуючи, що основи такої мотивації на глибинному рівні закладено в навчальному закладі та колективі курсантів. Головне, щоб кожний курсант ставився до професійного самоформування, самовизначення та самоудосконалення не як до пустих слів, а як до змістовної і чітко зрозумілої діяльності. Проведення тренінгу з формування професійно важливих комунікативних якостей у курсантів вимагає ряду і методичних особливостей.
Отже, в проведеному науковому дослідженні розглянуто комплекс теоретичних і прикладних питань щодо формування комунікативних якостей у професійній підготовці фахівця податкової міліції, результати якого можуть бути використані для вивчення специфічних особливостей формування професійно важливих комунікативних якостей слідчих податкової міліції курсантами та працівниками податкової міліції. Розроблено методичні рекомендації для використання вищими навчальними закладами, центрами підготовки та перепідготовки працівників податкової міліції у професійній підготовці слідчих податкової міліції, викладачами кафедр психології для створення авторських програм спеціальних навчальних курсів і тренінгових занять.
Здійснене дослідження передбачає подальше вивчення проблем формування професійно важливих якостей слідчих податкової міліції, на основі отриманих результатів. Перспективою є можливість впровадження методик з формування професійно важливих комунікативних якостей у суміжних професіях, особливо для оперативних працівників податкової міліції.
Література:
1. Про міліцію: Закон України // Нормативні акти України щодо охорони правопорядку. - К.: Логос, 1998. - 564 с.
2. Про державну податкову службу в Україні: Закон України // Нормативні акти України щодо охорони правопорядку. - К.: Логос, 1998. - 564с.
3. Науковий коментар Кримінального процесуального кодексу України / Проф. Коржанський М.Й. - К.: Атіка, Академія, Ельга-Н, 2001. - 656 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...