WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників - Реферат

Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників - Реферат

безпеці. Нині вони вимушені долати ще з сотню зайвих кілометрів, щоб зупинитися на відпочинок, та й місця біля постів ДАІ для всіх просто не вистачає. Сьогодні 9 із закритих постів ДАІ переобладнані на інформаційні центри. Звідти можна зателефонувати, залишити автомобіль під наглядом, не хвилюючись за збереження вантажу. Водії перестали "боятися" інспектора, добре знають свої права і вимагають їхнього дотримання [4].
Уточнені і конкретизовані функції Державтоінспекції щодо контролю за реалізацією транспортних засобів та забезпечення цієї діяльності спеціальною продукцією (бланками довідок-рахунків, актів приймання-передачі, номерними знаками для разових поїздок). Забезпечення якісної підготовки водіїв, ефективний контроль за організацією їх підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації вимагає чіткого обліку навчальних закладів усіх форм власності, що здійснюють підготовку водіїв, та наявності автоматизованого обліку свідоцтв про їх підготовку. Наявність цих відомостей дозволить контролювати порядок підготовки водіїв та виключити випадки підробки документів про проведення навчання.
У цьому році ДАІ вийшла з пропозицією ввести нові номерні знаки на пасажирські перевезення. Вони будуть звичайні, без присвоєння окремої серії, але на жовтому фоні. І податкова інспекція, і співробітники ДАІ, а також пасажири знатимуть, що цей автомобіль підлягає додатковій перевірці і користуватися його послугами безпечно. З метою приведення даних нормативно-правових актів МВС України відповідно до чинного законодавства відпрацьовується механізм громадських помічників ДАІ шляхомреорганізації їх роботи для досягнення головної мети створення таких формувань: покращання транспортної дисципліни на автошляхах країни, попередження правопорушень і трасових злочинів, зміцнення партнерських стосунків між народом і міліцією, скасовані Положення про організацію роботи позаштатних працівників ДАІ. Причиною такого рішення стали непоодинокі випадки злісного та систематичного порушення Правил дорожнього руху членами зазначених формувань. Але це не треба розцінювати, як дискредитацію самого інституту громадських формувань. Указом Президента України від 6 червня "Про додаткові заходи щодо поліпшення діяльності органів внутрішніх справ та громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону" від 22 червня 2000 року регламентовано існування та активізацію діяльності громадських формувань сприяння міліції.
Скасовано Положення про прес-автоклуб при Управлінні ДАІ МВС України, а також талони до службових посвідчень Кабінету Міністрів України та працівників Адміністрації Президента України, врегульовано постановою Уряду від 12 лютого 2000 року № 231 питання щодо впровадження спеціальних світлових та звукових пристроїв. Несанкціоноване встановлення таких пристроїв призвело до численних випадків ігнорування вимог щодо порядку їх використання, створення аварійних ситуацій на вулицях і дорогах. Останнім часом робота реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції України значно покращилась, стала зрозумілою пересічним громадянам. До новинок у роботі цього підрозділу належить можливість заміни технічних паспортів і посвідчень водія на аналоги міжнародного зразка вже з червня 2002 року. Згадані вище документи зручні у користуванні, мають 17 ступенів захисту і легітивні в усьому світі. Нещодавно були прийняті нормативно-правові акти, що внесли деякі зміни в Правила державної реєстрації та обліку транспортних засобів. Це, насамперед, Закони України: "Про перевезення небезпечних вантажів" (2000); "Про автомобільний транспорт" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки автомобільнобудівної промисловості України" (2001); постанова Кабінету Міністрів України "Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників" (2000); "Про затвердження переліку платних послуг, що надається підрозділами ДАІ МВС" та "Про затвердження Правил дорожнього руху" (2001); Державні стандарти України ДСТУ 3650-97 "Дорожній транспорт, знаки номерні і транспортних засобів. Загальні технічні умови" та ДСТУ 3849 99 "Дорожні і транспортні, кольографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали транспортних засобів оперативних і спеціальних служб".
Крім того, фахівцями МВС створено ряд автоматизованих інформаційно-пошукових систем: АК "Довідка-рахунок", "Митний документ", "Автомобіль", "Національна база даних - "Автомобіль", "Документ" АРМ - Розшук, використання яких дозволяє поставити надійний бар'єр для недопущення легалізації в Україні викрадених транспортних засобів. Нововведеннями в процедурі реєстрації транспортних засобів є заборона реєстрації нових і таких, що були в користуванні, а також вузли, агрегати та частини до них, ввезені на митну територію України суб'єктами підприємницької діяльності або фізичними особами без надання сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання іноземного сертифіката, виданого відповідно до чинного законодавства [5].
В удосконаленні організаційно-управлінської діяльності МРЕВ важливе значення має впровадження у роботу реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ комп'ютерного обладнання, приймання іспитів з Правил дорожнього руху за новими програмами з використанням сучасних методів.
У зв'язку з введенням нових митних правил є всі підстави сподіватися на зростання винахідницької активності злочинних елементів, тому не зайвими будуть детальніші перевірки торговельних установ, що проводять комісійну торгівлю. Значну увагу в роботі підрозділів ДАІ необхідно приділити здійсненню контролю за утриманням вулично-шляхової мережі у безпечному для руху стані. На жаль, малоефективно проводиться робота з використання вимог єдиних правил ремонту і утримання автомобільних шляхів та вулиць щодо контролю встановлення рекламних носіїв, будівництва об'єктів дорожнього сервісу підприємствами, організаціями та установами.
Стан доріг недостатньо висвітлюється засобами масової інформації. Відповідно до вимог Закону України "Про дорожній рух", інших актів законодавства, беручи участь в організації дорожнього руху, ДАІ погоджує проекти на

 
 

Цікаве

Загрузка...