WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників - Реферат

Удосконалення організаційно-управлінської сфери діяльності ДАІ, направленої на забезпечення безпеки дорожнього руху та прав його учасників - Реферат

засобів впливу, тому в діяльності органів управління та їх посадових осіб примус застосовується, як правило, у поєднанні з іншими управлінськими прийомами. Авторитарність даного методу незаперечна, проте немає жодної держави, яка б використовувала як найнеобхідніший засіб управління своїми справами.
Важлива функція державного примусу - правоохоронна. Вона полягає в локалізації, нейтралізації, недопущенні правопорушень. Тому державний примус традиційно розглядають з позицій захисту сформованих державою правовідносин і забезпечення неухильного й точного виконання норм конкретних галузей права. Види державного примусу прийнято розглядати як явища, похідні від існуючих галузей права і властиві цим галузям правопорушення, і диференціювати згідно з існуючими правовими галузями.
На цихпідставах виділяють такі види примусу: кримінальний, цивільно-правовий, адміністративний. Держава не бачить необхідності у конструюванні нових видів примусу. Її інтереси перебувають у площині вдосконалення існуючих заходів примусу, підвищення їх ефективності аж до повної реалізації принципу невідворотності покарання за скоєне правопорушення. Серед усіх видів примусу найбільшою питомою вагою, високою мобільністю і здатністю адаптуватися до конкретних умов і потреб держави виділяється адміністративний примус.
Адміністративний примус - це владна, здійснювана в односторонньому порядку і в передбачених правовими нормами випадках застосування від імені держави до суб'єктів правопорушень, по-перше, заходів попередження правопорушень; по-друге, запобіжних заходів щодо правопорушень; по-третє, заходів відповідальності за порушення нормативно-правових положень.
Адміністративний примус має складну, багатоцільову спрямованість заходів впливу. Це, по-перше, покарання за скоєний вчинок; по-друге, заходи припинення правопорушень; по-третє, заходи попередження правопорушень; по-четверте, заходи забезпечення правослухняної поведінки суб'єктів правовідносин. Із останньої, четвертої, позиції випливає, що застосування адміністративно-примусових заходів, звернене не лише до конкретних суб'єктів, щодо яких вони застосовані, а й до інших осіб. Дана особливість закріплена нормативно.
У ст. 23 КпАП зазначено, що метою адміністративного стягнення є попередження скоєння правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами [2]. Правильне розуміння принципу поєднання методів переконання, заохочення й примусу забезпечує досягнення максимально корисних результатів у процесі здійснення державного управління. При цьому поєднання даних методів повинне бути гармонійним. Перебільшення ролі того чи іншого методу керівництва неухильно призводить до соціальних дисонансів, до порушень норм законності.
Гарантією правильного поєднання методів переконання, заохочення й примусу є визнання головної ролі методів переконання і заохочення та методів психічного впливу на свідомість, а через неї на поведінку людей. Ці методи виявляються в системі заохочувальних, виховних, пояснювальних, рекомендуючих заходів, що забезпечують правочинність вчинків і дії учасників управлінських відносин.
Не маючи аналізу скоєння правопорушень на транспорті, суди не можуть повною мірою займатися попередженням та припиненням порушень Правил дорожнього руху, проводити рекомендуючі, пояснювальні заходи щодо безпеки дорожнього руху.
Крім того, недоотримання коштів за штрафи, накладені за порушення Правил дорожнього руху, на 50 % не сприяють вирішенню соціально-економічних проблем держави. У ДАІ сьогодні розробляється автоматизована система - інтегрований національний банк даних про порушення Правил дорожнього руху під назвою "Адміністративна практика", у яку будуть внесені дані про водіїв-порушників Правил дорожнього руху. Це надалі дозволить скасувати талони попередження до посвідчення водія.
Мізерність штрафних санкцій за повторне порушення Правил руху і можливість уникнення їхньої оплати сприяють виникненню відчуття безкарності і не сприяють зміцненню дисципліни серед учасників дорожнього руху.
Правопорядок у державі регламентується не тим, скільки скоюється порушень, а тим, як правоохоронні органи здатні на них реагувати. Якщо реакція буде адекватною, кількість правопорушень зменшиться.
Державтоінспекція - це частина державної системи управління. Але від їх професійної підготовки та особистих якостей значною мірою залежить успіх. ДАІ України за останні кілька років втратила майже половину особового складу, причому не завжди скорочували найгірших.
Не можна час від часу скорочувати кількість особового складу працівників ДАІ. Необхідно чітко визначитися, що, наприклад, на 15 тис. мешканців будь-якого населеного пункту потрібен один працівник ДАІ. Якщо ця цифра буде меншою, то не буде тієї адекватної реакції на припинення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Зросте кількість нерозкритих угонів автомашин. Прикладом цього може бути оперативна обстановка, яка склалася в місті Ірпені та селищах Ірпінського регіону. У результаті некомплекту двох співробітників ДАІ в м. Ірпені за це півріччя зросла кількість нерозкритих угонів транспортних засобів, дорожньо-транспортних пригод, в яких водії зникли з місць їх скоєння.
Сьогодні до низової і середньої ланок інспекції приходять молоді люди, які вже хочуть, але ще не вміють працювати по-новому. Їм просто бракує практичного досвіду. Повинен пройти певний проміжок часу, поки цей досвід буде набутий. До того ж багато співробітників ДАІ, працюючи в структурі міськвідділів, райвідділів на містах, виконують багато різних завдань, не пов'язаних із забезпеченням безпеки дорожнього руху.
Тому на сьогодні є нагальним питання створення Департаменту Державтоінспекції МВС, який являтиме собою незалежний підрозділ, підпорядкований тільки Головному управлінню МВС України. Це підвищить статус центрального органу та дозволить ефективніше впливати на виконання покладених функцій [3].
У зв'язку зі скороченням працівників Державтоінспекції на території України було закрито 37 стаціонарних пунктів ДАІ. Водії-транзитники, які проводять за кермом практично 15-16 годин на добу, раніше могли відпочити під наглядом інспекторів руху і почувати себе у

 
 

Цікаве

Загрузка...