WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності - Реферат

Теоретичні основи криміналістичного забезпечення слідчої діяльності - Реферат

стендовим і іншим устаткуванням, наявністю кваліфікованих фахівців і науково-допоміжного потенціалу. Такими закладами є науково-дослідні інститути судових експертиз, науково-дослідні лабораторії судових експертиз, підрозділи по розробці спеціальних засобів, у тому числі криміналістичних, кафедри в навчальних закладах, які при здійсненні прямого зв'язку науки криміналістики зі слідчою практикою та на основі її вимог розробляють нові прийоми і методи експертних досліджень, проводять значну методичну і консультативну роботу, дають експертні висновки по завданнях правоохоронних органів;
- реально існуючі фундаментальні проблеми розслідування злочинів вирішуються лише на основі поєднання практичного досвіду і єдиних наукових основ в результаті створення теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності;
- повсякденна слідча практика здійснюється при взаємодії слідчих та інших судових та правоохоронних органів, ЗМІ, громадськості. Участь кожного з названих органів у боротьбі зі злочинністю є тією реальністю, що виступає як самостійний емпіричний факт, який обумовлює необхідність і можливість створення теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності;
- освітянський потенціал визначається можливостями науково-педагогічних кадрів і науково-технічних ресурсів навчальних закладів, що склалися у наукових школах при виконанні досліджень поряд із підготовкою висококваліфікованих фахівців і наукових кадрів. Для здійснення даних можливостей вирішальне значення мають склад і кваліфікація науково-педагогічних кадрів, організація наукових досліджень у навчальних закладах,наявність необхідного лабораторного, вимірювального устаткування. Основними завданнями в сфері освіти є посилення фундаментальності, оптимізація і концентрація навколо вузлових проблем спеціальності; у сфері методів і форм навчання - інтенсифікація на основі поглиблення пізнавальної діяльності; у сфері засобів навчання - модернізація і технічне удосконалення. Підготовка кадрів для слідчих підрозділів здійснюється за замовленням комплектуючих органів, у тому числі у спеціалізованих відомчих навчальних закладах, а також шляхом перепідготовки та підвищення кваліфікації практичних працівників правоохоронних органів. Це покладає на теорію криміналістичного забезпечення слідчої діяльності ще й дидактичну функцію [2, с. 25].
Перелік викладених фактів не є вичерпним, але, на нашу думку, достатнім для висновку про те, криміналістичне забезпечення слідчих органів не тільки існує, але і реалізується в повсякденній діяльності відповідних суб'єктів, що свідчить про наявність цілком реальних фактичних основ для створення теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності. Крім того, наявність проблем забезпечення розкриття, розслідування та попередження злочинів, виступає як самостійний емпіричний факт, що обумовлює необхідність і можливість створення даної теорії. Практика імпліцитно (неявно) входить у зміст фактичних положень і тим самим перетворює їх у достовірну підставу наукової теорії, в елемент, що обґрунтовує і доводить частини системи знання [6, с. 83].
Враховуючи різну якісну визначеність розглянутих фактів, а саме позитивність одних та негативність інших, треба зазначити, що факти не можна усунути зі світу за допомогою теорій, якими б неприємними вони не були [8, с. 111]. Тому для цього потрібна діяльність відповідних практичних органів з розвитку позитивних явищ та усунення з життя негативних. Створення ж адекватних теорій (у нашому випадку теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності) сприятиме досягненню зазначеної мети.
Послідовний розгляд різних видів передумов теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності дозволяє прийти до висновків, що:
- вони існують об'єктивно;
- перебувають у визначеному взаємозв'язку і взаємозалежності;
- у своїй єдності надають якісну визначеність і правомірність створення теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності;
- потребують самостійної і всебічної розробки;
- через відзначений взаємозв'язок самостійність передумов відносна так само, як і відносна їхня стабільність, оскільки те, що зараз вважається дійсним, завтра може бути піддано сумнівові внаслідок появи нових фактів або подальшого розвитку теорії і практики;
- зміна передумов обов'язково спричинить і відповідні зміни в структурі і змісті теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності, оскільки абсолютно коректних проблем не буває: кожна проблема осмислена і коректна лише настільки, наскільки дійсні її передумови. Можливі зміни й уточнення в структурі передумов, потребують і оцінки проблеми щоразу по-новому [3, с. 34].
Підсумовуючи викладене, необхідно зазначити, що вказані обставини потрібно враховувати не тільки в момент створення теорії криміналістичного забезпечення слідчої діяльності, але й у процесі апробації її висновків на практиці, оскільки, якщо передумови правильні і якщо правильно застосовано до них закони мислення, то й результат повинний відповідати дійсності [11, с. 629].
Література6
1. Зеленецкий В.С. Общая теория борьбы с преступностью. 1. Концептуальные основы. - Х.,: Основа, 1994. - 321 с.
2. Ієрусалимов І.О. Забезпечення використання науково-технічних досягнень у слідчій діяльності: Навч. посіб. - К.: Наук.світ, 2000. - 67 с.
3. Карпович В.Н. Проблема, гипотиза, закон. - Новосибирск, 1980. - 96 с.
4. Козлова М.С. Проблема оснований науки // Природа научного познания. Логико-методологический аспект. - Минск, 1979. - 134 с.
5. Коршунов А.М. Теория отражения и творчество. - М, 1971. - 233 с.
6. Косолапов В.В. Информационно-логический анализ научного исследования. - К., 1968. - 99 с.
7. Мостепаненко М.В. Философия и методы научного познания. - Л., 1972. - 196 с.
8. Планк М. Единство физической картины мира. - М., 1966. - 111 с.
9. Чепиков М.Г. Интеграция науки. - М., 1981. - 112 с.
10. Энгельс Ф. Диалектика природы // Маркс К., Энгельс Ф.: Соч. - Т. 20. - 700 с.
11. Энгельс Ф. Материалы к "Анти Дюрингу" / Из подготовительных работ к "Анти Дюрингу" (часть первая) // Маркс К., Энгельс Ф.: Соч. - Т. 20. - 700 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...