WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Таємність інформації та спеціальний принцип у діяльності підрозділів фінансової розвідки - Реферат

Таємність інформації та спеціальний принцип у діяльності підрозділів фінансової розвідки - Реферат

інформацію й у результаті дає їм можливість відсівати несуттєві повідомлення. Це дозволяє установам, що інформують, приймати необхідне рішення в специфічних випадках, наприклад, при закритті рахунку. Загалом, це веде до більш ефективної взаємодії фінансових установ і ПФР [3, с. 9].
Зворотний зв'язок може існувати не тільки в окремих випадках, але й у більш загальній формі (тобто при забезпеченні фінансових установ загальною інформацією щодо способів, які використовуються при "відмиванні грошей"). З цих двох видів зворотного зв'язку останній особливо проблематичний не тільки через можливе порушення законів про збереження таємниці, але також через розкриття поточного розслідування. Тому установи, які інформують, часто одержують тільки повідомлення про одержання інформації. Однак немає принципових заперечень проти обмеженого зворотного зв'язку за результатами проведеного розслідування або пред'явленогообвинувачення.
Зобов'язавши фінансові заклади до співробітництва у сфері протидії легалізації злочинних доходів, забезпечено накопичення величезного масиву фінансової інформації. Більша частина такої інформації в основному залишається в базах даних ПФР без подальшого використання. При цьому виникає досить дискусійне запитання: чи можна використовувати цю інформацію для інших цілей, крім боротьби з "відмиванням грошей". Навіть якщо хтось обмежує використання цієї інформації для боротьби з "відмиванням грошей", може виникнути питання про масштаб правопорушення по "відмиванню грошей" (зокрема, предикатних правопорушень), особливо в країнах, де визначення поняття "відмивання грошей" в адміністративному (профілактичному) законодавстві відрізняється від інкримінування "відмивання грошей" (наприклад, у Бельгії) [4, с. 234]. Повідомлення фінансових установ можуть бути дуже корисні не тільки для пред'явлення обвинувачень у легалізації злочинних доходів, але і для інших обвинувачень, особливо тих, що відносяться до предикатних правопорушень. Однак, можливо, більш важливим питанням є: чи можна інформацію фінансових установ про "відмивання грошей" використовувати для несудових цілей, особливо фіскальних. Фінансові установи, як і багато інших установ і категорій професій, що використовуються для "відмивання грошей", привабливі не тільки для "відмивання" доходів кримінального походження, але також є прекрасним прикриттям для фіскальних шахрайств і приховування або навіть "відмивання" доходів, з яких не сплачені податки. У деяких країнах (наприклад, Бельгія і Люксембург) [4, с. 230] фіскальні організаціїне мають права доступу до баз даних, що належать ПФР; фіскальні адміністрації можуть обійти законні перешкоди, щоб одержати доступ до банківської документації, і законодавство про попередження "відмивання грошей" може стати дуже корисним для боротьби з фіскальним шахрайством. Тільки в обмеженій кількості країн (наприклад, Австралія [4, с. 115]) заходи для боротьби з "відмиванням грошей" приносять зростаючі надходження від збору податків, що офіційно розглядається як заслуга цих заходів.
Це може змінитися в майбутньому, однак на національному рівні час для цього визначено Висновком наради міністрів фінансів "сімки" у травні 1998 року. У цьому Висновку зазначається, що "владі, яка здійснює заходи боротьби з відмиванням грошей (тобто підрозділам фінансової розвідки), повинно бути дозволено в максимальному ступені передавати інформацію фіскальній владі, щоб сприяти розслідуванню податкових злочинів; таку інформацію необхідно передавати іншим юрисдикціям у такий спосіб, що дозволить використовувати її податковою владою" [4, с. 190]. Хоча цим положенням передбачена можливість широкого обміну інформацією між ПФР і податковою владою, його формулювання обмежує використання цієї інформації розслідуванням податкових злочинів, тобто винятково податковою владою, наприклад, з метою оподатковування.
Навіть у цьому обмеженому формулюванні Висновок усуває недоліки Європейської директиви про "відмивання грошей" (European Money Laundering Directive), згідно з якою інформація, що направляється фінансовими установами до ПФР, може бути використана тільки для боротьби з легалізацією злочинних доходів. Таким чином, стаття 6 Директиви формулює спеціальний принцип.
Спеціальний принцип одночасно визначає обмеження цілей для використання інформації, які часто є тими ж, що при збиранні інформації. Використання великої кількості нав'язаних, а також перспективних розслідувань, методів збору інформації, іноді юридично обмежені багатьма умовами. Спеціальна техніка може бути використана тільки для обмеженої кількості цілей (наприклад, розслідування специфічних правопорушень). Іноді аргументовано доводиться, що дозвіл використовувати інформацію або зібрані за допомогою цієї техніки докази для інших цілей, крім тих, для яких ця техніка повинна використовуватися в першу чергу, міг би перекреслити обмеження, запроваджене законом. Такий аргумент не діє автоматично, тому що це змішує обмеження на використання спеціальної техніки для розслідування з обмеженнями на використання інформації, зібраної за допомогою цієї техніки.
Що стосується винятків із спеціального принципу, якому підкоряється будь-яка інформація від фінансових установ, то Директива дозволяє країнам-учасницям забезпечувати умови щодо використання цієї інформації і в інших цілях. Наприклад, у Великобританії інформація, зібрана на підставі обов'язку робити повідомлення, який встановлено Законом про наркотрафік (Drug Trafficking Act 1994) і Законом про кримінальну юстицію (Criminal Justice Act 1993), може бути використана в зв'язку з будь-яким правопорушенням, а не тільки у зв'язку з "відмиванням грошей" [5, с. 19]. Однак інформація, що забезпечується підрозділом Національної кримінальної розвідки (National Crime Intelligence Service - NCIS), яка здійснює аналіз усіх повідомлень про підозрілі угоди, не може бути використана у фіскальних цілях.
Відповідно до статті 16 Бельгійського Закону (Belgian Money Laundering Act of 11 January 1993) ПФР може передавати інформацію до прокуратури, якщо тільки є серйозні

 
 

Цікаве

Загрузка...