WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Система професійної підготовки кадрів – запорука успішної діяльності пенітенціарної системи України - Реферат

Система професійної підготовки кадрів – запорука успішної діяльності пенітенціарної системи України - Реферат

здобуття професійно-спеціальної освіти особами, які вперше прийняті на службу в органи та установи пенітенціарної системи на посади рядового і молодшого начальницького складу. На даний час училища здійснюють первинну підготовку молодших інспекторів режиму і охорони, СІЗО та виховних колоній працівників міжобласних підрозділів спеціального призначення.
Щороку в училищах професійної підготовки кадрів проходить курсове навчання з первинної підготовки більше 2 тисяч працівників.
У 2006 році з урахуванням європейських стандартів перероблені та затверджені всі навчально-професійні програми. Термін курсового навчання по деяких категоріям збільшено до 60 діб. У навчальний процес навчальних закладів Департаменту впроваджено елементи кредитно-модульної системи навчання. Програмами Білоцерківського училища професійної підготовки передбачено тижневе стажування безпосередньо в Білоцерківській ВК № 35.
Протягом 2005 року курсове навчання пройшло 2154 молодших інспекторів відділів охорони, нагляду і безпеки установ виконання покарань, відділів режиму і охорони слідчих ізоляторів, виховних колоній (93 % від запланованого). Також 457 молодших інспекторів наведених вище категорій персоналу пройшли курсове навчання з підвищення кваліфікації (91 % від запланованого). Забезпечено підвищення кваліфікації працівників кримінально-виконавчої інспекції соціально-виховної та психологічної служби чергових помічників начальників установ психологів. Всього у 2005 році підвищили свою кваліфікацію 899 осіб середнього і старшого начальницького складу (98 % від запланованого). Разом з тим, у 2005 році не прийнято та відраховано з навчання 150 осіб, з них 96 - за грубе порушення дисципліни та небажання проходити службу в кримінально-виконавчій системі: Донецька - 20 випадків, Луганська - 10, Полтавська - 9, Харківська області - 8 випадків. При проведенні навчальними закладами кримінально-виконавчої служби вхідного контролю молодших інспекторів, які пройшли перший етап первинної підготовки в установах виконання покарань і СІЗО та прибули на курсове навчання, від 70 до 80 відсотків з них показали незадовільні знання з вимог основних нормативних документів, що регламентують їхню службову діяльність, низьку фізичну підготовленість. Викликають занепокоєння випадки відрахувань з навчання за негативними мотивами осіб середнього та старшого начальницького складу. Протягом 2005 року за таких мотивів, в основному за вживання спиртних напоїв, відраховано 7 осіб.
У 2006 році курсове навчання з первинної підготовки та підвищення кваліфікації пройшли 2030 працівників (95 % від запланованого). Відраховано за негативними мотивами 39 осіб.
Під час відряджень працівниками управління кадрів здійснюється перевірка стану професійної підготовки в установах з одночасним наданням необхідної практичної допомоги. Результати виїздів до територіальних підрозділів свідчать про недостатню увагу начальників служб до питань професійної підготовки.
Перепідготовка працівників пенітенціарної системи здійснюється з метою одержання нової спеціальності або в разі їхнього переміщення на іншу роботу, виконання якої потребує нових знань, умінь і навичок. Перепідготовка рядового і молодшого начальницького складу проводиться за місцем служби працівників, а середнього і старшого начальницького складу - за місцем служби працівників або на курсовому навчанні у навчальних закладах кримінально-виконавчої системи. Строки перепідготовки з відривом від роботи в навчальних закладах системи підвищення кваліфікації й перепідготовка встановлюються терміном до 1 місяця. За місцем служби перепідготовка організовується шляхом самостійного освоєння працівниками специфіки роботи на новій посаді тривалістю до 2 місяців, залежно від підготовленості працівника й складності опанування нових обов'язків, за індивідуальним планом під керівництвом безпосереднього начальника або найбільш підготовленого співробітника.
Працівник вважається таким, що пройшов перепідготовку за місцем служби, у тому випадку, якщо він здобув знання, уміння й навички у обсязі, необхідному для самостійного виконання службових обов'язків, і з успіхом склав іспити по питаннях, передбачених індивідуальним планом. Про проходження працівниками перепідготовки складається довідка, яка надсилається у відділ кадрів для приєднання до справи, а також робиться позначка у картці обліку професійної підготовки.
Підвищення кваліфікації кадрів здійснюється з метою послідовного удосконалення професійної майстерності, вивчення найновіших досягнень науки й техніки, використання позитивного досвіду у роботі. Працівники направляються на курси підвищення кваліфікації з відривом від роботи з конкретної спеціалізації або посади один раз у п'ять років. Прямі або безпосередні начальники зобов'язані заздалегідь спланувати відпуски кандидатів на навчання, контролювати вивчення ними нормативних актів, перевірити зовнішній вигляд, екіпіровку та провести інструктаж від'їжджаючих на навчання працівників про правила поведінки на шляху слідування та під час навчання. З прибулими на навчання проводяться співбесіда або тестування для визначення рівня знань нормативних актів, що регламентують діяльність служби, в якій вони працюють. Після закінчення навчання працівники складають іспити або заліки, їм видається посвідчення встановленого зразка, яке приєднується до особової справи, а також за місцем служби робиться позначка у картці обліку професійної підготовки.
Стажування - це вид підвищення кваліфікації, який дозволяє працівникам кримінально-виконавчої системи набути нові знання, практичні навички і уміння, необхідні для успішного виконання функціональних обов'язків на займаній або новій посаді.
Стажування проходять:
- особи, які закінчили вищі навчальні заклади освіти, після їхнього призначення на посади;
- працівники, зараховані у резерв кадрів для просування по службі;
- особи, вперше зараховані на службу на посади середнього і старшого начальницького складу.
Тривалість стажування встановлюється один місяць.
Організація стажування покладається на керівників служб підрозділів кримінально-виконавчої системи, які зобов'язані:
- визначити час, місце стажування, кількість осіб, які підлягають стажуванню, та їхніх керівників;
- затвердити індивідуальний план стажування і звіт про його проходження, які надалі залучаються до особової справи працівника;
- створити належні умови і проводити постійний контроль за ходом стажування.
Керівник стажування зобов'язаний:
- спільно зпрацівником, що проходить стажування розробити індивідуальний план стажування і затвердити його у начальника, на якого покладена організація стажування;
- ознайомити працівника з функціональними обов'язками, організацією роботи служби;
- надавати працівнику необхідну методичну і практичну допомогу у вивченні передбачених планом питань;
- здійснювати постійний контроль за перебігом виконання плану стажування.
Особи, які проходять стажування, зобов'язані:
- спільно з керівником стажування розробити індивідуальний план стажування;
- виконувати у зазначені строки заходи плану;
- брати участь у нарадах, заняттях по службовій і бойовій підготовці, які проводяться за

 
 

Цікаве

Загрузка...