WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення - Реферат

Робота координаційних органів ради міністрів внутрішніх справ країн-учасниць СНД з питань боротьби зі злочинністю потребує удосконалення - Реферат

досить пасивну роль, надіславши до нього лише дві інформації.
У взаємодії з органами внутрішніх справ Росії, Білорусі, Казахстану, Киргистану, Таджикистану та України проведено 7 оперативно-профілактичних операцій "Канал" і чотири спеціальні заходи за участю співробітників слідчих підрозділів, які спеціалізуються на боротьбі з незаконним обігом наркотиків, в результаті чого виявлено більше 3 тис. злочинів.
З урахуванням корисності розпочатої справи продовжувалась цілеспрямована робота щодо підвищення ефективності загального спеціалізованого банку даних БКБОЗ. Про це свідчать такі дані - у 1998 році банком було зібрано 553 інформацій щодо злочинних формувань, а в 2002 році - 1523 інформації (майже утричі більше). Використання зазначеної інформації сприяло розкриттю злочинів, розшуку злочинців, викриттю організованих злочинних угруповань, більш ефективному проведенню спеціальних профілактичних заходів.
Бюро проводились також заходи щодо виявлення міжнародних злочинних угруповань та осіб, причетних до їх діяльності. За звітний період скоординована робота оперативних служб МВС Білорусі, Грузії, Казахстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменистану, Узбекистану, а також України з виявлення організованих злочинних угруповань. У резуль-таті цього викрито 21 організовану злочинну групу міжрегіонального характеру, в тому числі 7 за допомогою спеціалізованого банку даних. Крім того, підготовлено і направлено оперативним службам МВС держав-учасниць СНД 447 інформацій для можливого використання щодо осіб, які підозрюються у причетності до організованої злочинності, в тому числі до злочинів у сфері економіки.
Керуючись рішенням Московського засідання РМВС від 18 грудня 1998 року "Про хід реалізації Угоди про співробітництво у боротьбі із злочинами у сфері економіки від 12 квітня 1996 року" Бюро сприяло взаємодії МВС держав-учасниць СНД на зазначеній ділянці роботи шляхом обміну оперативною та іншою інформацією, яка мала для учасниць взаємний інтерес. Досить ретельно координувались і контролювались виконання доручень слідчих. Надійшло і спрямовано на виконання 290 документів, з яких 113 інформаційного характеру, розшукового - 80, з оперативною інформацією - 67 та 31 - доручення слідчих. У спеціалізованому банку даних накопичено дані щодо 788 криміногенних об'єктів у сфері економіки, 48 з них взято на облік у минулому році [15].
Практичні результати свідчать, що значну роль у діяльності БКБОЗ продовжують відігравати правові акти, що регламентують його роботу.
У зв'язку з цим досить важливе управлінське значення повинні мати підготовлені на засідання Ради МВС проекти Положення про БКБОЗ, інструкції з ведення господарської діяльності БКБОЗ та пропозиції щодо внесення доповнень і змін до Положення про Раду міністрів внутрішніх справ держав-учасниць СНД.
Удосконаленню відомчої нормативно-правової бази та взаємодії органів внутрішніх справ мають сприяти: підготовлена нова редакція Інструкції про міждержавний розшук осіб на території держав-учасниць СНД; проект рішення РМВС "Про підвищення ефективності спільних заходів по протидії тероризму", "Про активізацію взаємодії у боротьбі з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин".
Враховуючи міжнародну практику правового забезпечення координації діяльності правоохоронців, суб'єктами взаємодії до Виконкому СНД подані пропозиції та зауваження щодо таких проектів, як Договір про протидію легалізації (відмивання) доходів отриманих незаконним шляхом; угоди "Про захист учасників кримінального процесу"; "Про співробітництво у боротьбі з розкраданням автотранспортних засобів і забезпеченні їх повернення"; "Про співробітництво держав-учасниць СНД з питань повернення неповнолітніх до держав їхнього постійного проживання".
Разом з тим, незважаючи на значну проведену роботу в період 1998 - 2002 рр. представники республіки Казахстан на засіданні РМВС (січень 2002 року) при внесенні пропозицій щодо оптимізації органів Співробітництва в частині реформування Рад правоохоронної сфери в Раду силових і спеціальних відомств СНД запропонували ліквідацію БЕКБОЗ, однак підтримки такої пропозиції не знайшли, тому що нічого конкретного на заміну не запропонували.
Важливу роль у боротьбі зі злочинністю має обмін інформацією та досвідом у роботі. Тому Бюро продовжуючи свою роботу розробило і направило до МВС країн СНД ряд матеріалів серед них: збірник про стан боротьби з організованою злочинністю; методичні рекомендації щодо розкриття вбивств, що викликали великий громадський резонанс; щодо проведення підконтрольних поставок культурних цінностей; щодо виявлення, попередження та розкриття розкрадань грошових коштів, кредитних карток з використанням комп'ютерної техніки та підробних платіжних документів; посібник "Боротьба із злочинними групами, що скоюють злочини у сфері нафтобізнесу" та збірник зразків документів з підготовки і проведення оперативно-профілактичних заходів "Розшук".
Під егідою Виконавчого комітету Бюро бере участь у розробці ряду проектів міжвідомчих договорів, угод та інших документів у сфері боротьби із злочинністю. Так, розроблено проект Міждержавної програми боротьби із злочинністю на 2003-2004 роки.
З метою надання правової допомоги Міністерством внутрішніх справ держав-учасниць СНД продовжується робота з питань збору і систематизації національних законодавчих і відомчих нормативних актів, які регламентують боротьбу із злочинністю.
Об'єктивні тенденції, характер злочинності і ступінь криміналізації у країнах СНД вимагають подальшого посилення координаційної ролі Бюро в інтересах консолідації спільних зусиль органів внутрішніх справ з реалізації міждержавних програм боротьби із злочинністю на 2003-2004 роки.
Література:
1. Встреча министров внутренних дел СНГ // Офицеры: Журнал о законе и людях, его охраняющих. - М., 2003. - № 2 (4).
2. Новый индекс говорит о том, что коррумпированные политические элиты и нечистоплотные инвесторы губят устойчивое поступательное развитие // Пресс-релиз TRANSPAPENCY INTERNATIONAL. - Берлин, 2002.
3. Долженков О.Ф. Інфраструктура злочинності: поняття, складові (оперативно-розшуковий аспект). - Одеса: НДРВВ ОЮІ, 2002.
4. Зарецький Ю.О., Лозко В.Я. Створення підприємств та організацій оперативного прикриття - передумова ефективного виконання завдань оперативних підрозділів // Науковий вісникНАВСУ. - 2002. - № 5.
5. Зеленецький В.С., Кальман О.Г. Глобалізація економічної злочинності в світі, її прояв в Україні // Економічні злочини: попередження і боротьба з ними. - К., 2001.
6. Лубенець І.Г. Тіньова економіка в Україні: Стан, проблеми, шляхи її подолання // Науковий вісник НАВСУ. - 2002. - № 5.
7. Матишевский П.С. Преступления против собственности и смежные с ними преступления. - К., 1996.
8. Матусовський Г.А. Экономические преступления / Криминалистический анализ. - Х., 1999.
9. Медведев А.М. Экономические преступления: понятия и система // Советское государство и право. - 1992. - № 1.
10. Перепелица М.І. Уголовная ответственность за хозяйственные преступления в сфере предпринимательской деятельности. - Х., 1997.
11. Стрельцов Е.Л. Экономическая преступность в Украине: Курс лекций. - Одесса, 1997.
12. Тацій В.Я. Боротьба зі злочинністю у сфері економічних відносин як вирішальий напрямок діяльності правоохоронних органів // КРОК. - 2001. - № 23.
13. Яковлев А.М. Соціологія економічної злочинності. - М.: Наука, 1998.
14. Яни П. С. Экономические преступления. - М., 1997.
15. Звіт про роботу БКБОЗ у 2002 році. - М., 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...