WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Процесуальні та непроцесуальні форми взаємодії податкової міліції з органами внутрішніх справ України - Реферат

Процесуальні та непроцесуальні форми взаємодії податкової міліції з органами внутрішніх справ України - Реферат

позитивних форм і методів діяльності вітчизняних і зарубіжних правоохоронних органів тощо.
Відповідно до чинного законодавства України органи податкової міліції та органи внутрішніх справ можуть співпрацювати між собою, використовуючи процесуальні і непроцесуальні (організаційні) форми взаємодії. Предметом такої взаємодії можуть бути: взаємне виконання доручень, вимог, запитів і прохань по кримінальних справах; взаємне сприяння у проведенні оперативно-розшукових заходів і процесуальних дій відповідно до доручень, вимог, прохань, запитів; виклик або привід свідків, підозрюваних, обвинувачених у скоєнні злочинів, передбачених статтями 204, 207, 208, 209, 216, 218 та 212 КК України; видача предметів, які стосуються до кримінальної справи; повідомлення відомостей про судимість осіб; доставка осіб, які утримуються під вартою по інших кримінальних справах, для допиту як свідків; взаємне співробітництво відповідно до доручень, прохань, запитів, вимог із розшуку осіб, які переховуються від органів слідства та суду, безвісти зниклих платників податків і осіб, які ухиляються від виконання судових рішень за позовами, що були розглянуті при здійсненні правосуддя по кримінальних справах, пов'язаних із податковими злочинами [9, с.12]; встановлення адреси та інших відомостей про осіб, якщо в цьому є потреба, по охороні прав людини і громадянина [10]; взаємне сприяння відповідно до доручень і вимог про затримання осіб, які ухилилися від органів розслідування і правосуддя, від відбуття покарання, про взяття, коли це потрібно, їх під варту [11];
На нашу думку, до предмета взаємодії органів податкової міліції та органів внутрішніх справ необхідно віднести:
- проведення спільних заходів щодо виявлення та попередження правопорушень у сфері оподаткування, що здійснюють платники податків;
- створення інформаційних моделей можливих податкових злочинів і тактики дій слідчих органів внутрішніх справ під час виявлення епізодів злочинних діянь, пов'язаних з ухиленням від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів;
- взаємодія з питань співробітництва з правоохоронними органами іноземних держав;
- проведення спільних заходів щодо виявлення суб'єктів господарської діяльності, які ухиляються від постановлення на облік у податкових органах і сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів;
- розроблення спільних пропозицій щодо удосконалення чинного кримінального, кримінально-процесуального та оперативно-розшукового законодавства.
Питання взаємодії органів податкової міліції та органів внутрішніх справ не можна розглядати без відповідного дослідження правових основ і їхніх форм взаємодії. М.С. Строгович зазначав, що "питання про роль взаємовідносин у правовому регулюванні має не тільки теоретичний інтерес, але й велике практичне значення" [12, с. 92].
Якщо раніше діяльність правоохоронних органів не була законодавчо регламентована (питання взаємодії між правоохоронними органами, в основному врегульовувалися відомчими нормативними актами), то прийняття відповідних законодавчих актів дозволило б урегулювати ці відносини за деякими напрямами.
Суттєве значення для організації взаємодії має своєчасне отримання інформації і організація інформаційного обміну між правоохоронними органами під час оперативно-розшукової діяльності та розслідування злочинів.
Матеріали кримінальних справ, що перебувають у провадженні слідчих підрозділів органів податкової міліції, мають підвищену складність у їхньому розслідуванні через багатоепізодність, обсяг, завуальованість злочинів, намагання обвинувачених різноманітними способами вплинути на результат справи на свою користь і ухилитися від явки в слідчі органи. Слідчому податкової міліції під час прийняття процесуальних і тактичних рішень необхідно враховувати різноманітність факторів, залучати спеціалістів із різних галузей, знати податкове, валютне, цивільне законодавство, вивчати десятки, а іноді й сотні нормативних документів [13, с. 407]. Наприклад, у Україні прийнято понад 50 тис. законів, указів, постанов, правил, інструкцій та інших нормативних актів, що врегульовують діяльність підприємців, які, як показує практика, найчастіше ухиляються від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів.
Важливою умовою успішного розкриття злочинів є взаємодія на початковому етапі розслідування. На стадії порушення кримінальних справ по податкових злочинах якість прийняття процесуальних рішень слідчим податкової міліції за матеріалами органів внутрішніх справ прямо залежить від результатів спільної діяльності оперативних підрозділів вказаних відомств, а також відділів документальних перевірок податкової міліції за правильністю оцінок діяльності платників податків щодо податкового законодавства; якості і повноти проведення оперативно-розшукових заходів зі встановлення та розшуку осіб, які переховуються від слідства, встановлення місцезнаходження свідків по цих справах, а також об'єктивності і всебічності підготовки й оформлення актів податкової перевірки.
Одним із завдань взаємодії органів податкової міліції з органами внутрішніх справ на стадії порушення кримінальної справи є становлення прямого умислу на здійснення ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, який має на меті утримання несплачених у бюджет податків в особисту власність, власність організації або у власність інших осіб. Найчастіше грошові кошти, які були виведені з-під оподаткування, йшли на заробітну плату, на ремонт приміщень, устаткування та інші потреби.
Враховуючи, що діяльність органів податкової міліції разом із органами внутрішніх справ спрямована на виявлення і встановлення обставин справ, які порушують законодавство про податки та збори, важливе практичне значення має своєчасне та якісне проведення документальних перевірок дотримання податкового законодавства господарюючими суб'єктами. Така взаємодія слідчих підрозділів податкової міліції і органів внутрішніх справ із співробітниками підрозділів дослідчих перевірок повинна організовуватись так, щоб акти, складені за результатами перевірок дотримання податкового законодавства, відповідали умовам допустимості доказів і щодо них не виникало б потреби у проведенні додаткових перевірок, оскільки час на такі додаткові заходи негативно відображається на строках і якості розслідування.
Акт документальної перевірки, проведеної податковою міліцією, додається до матеріалів дослідчої перевірки і враховується у процесі прийняття рішення про порушення кримінальної справи.
Після здійснення першочергових процесуальних та інших передбачених законом заходів у провадженні по кримінальній справі настає інший етап. Значення наступних етапів провадження у кримінальній справі полягає у логічному продовженні заходів, розпочатих під час її порушення і першочерговому етапі розслідування. Ініціатива в організації взаємодії на наступних її етапах належить слідчому, начальникуслідчого відділу або керівникам органів державної податкової служби, зацікавленим у ефективному розслідуванні кримінальних справ.

 
 

Цікаве

Загрузка...