WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

корупцією та безпеки проводять перевірки для з'ясування всіх обставин, усунення загроз, виявлення правопорушників.
Кожний працівник податкової служби повинний знати можливі ситуації погрози, образи, нападу, шантажу або провокації хабара і вміти поводитися в таких ситуаціях. Правильна правова оцінка ситуацій, які можуть відбутися з працівником ДПС при виконанні службових обов'язків, може стати першим кроком на шляху до їх запобігання. Усі працівники податкової служби повинні бути підготовлені до оцінки таких ситуацій, щоб захистити себе та оточуючих.
З цією метою Управлінням підготовлений спеціальний посібник про дії працівників податкової служби в екстремальних ситуаціях. Розробляються спеціальні тести з питань безпеки. Жоден випадок погрози, шантажу чи іншої протиправної дії щодо працівників податкової служби під час виконання службових обов'язків не повинний залишатися не поміченим і без відп-овідногореагування. Безперечно, що кожний, хто підніме руку на податківця, який виконує свої службові обов'язки, повинний відповісти за Законом. Так само як і кожен податківець, який допускає корупційні чи інші правопорушення, повинний відповідати за це.
За 2003 рік оперативна обстановка по лінії "Захист" характеризується збільшенням кількості протиправних дій, скоєних щодо співробітників органів державної податкової служби.
Порівняно з аналогічним періодом 2002 року (399) у 2003 році скоєно 523 протиправні дії. Основна їх частина не несе в собі загрози життю та здоров'ю співробітників податкових органів.
Протягом останніх двох років намітилась тенденція збільшення кількості кримінальних справ, порушених щодо громадян, які скоїли злочини відносно податківців у 2002 р. - 144, 2003 р. - 213.
У зв'язку з малозначимістю та відсутністю реальної загрози життю та здоров'ю співробітників у 178 випадках у порушенні кримінальних справ було відмовлено. У 132 випадках співробітники, відносно яких було скоєно протиправні дії, з письмовими заявами до органів внутрішніх справ не зверталися. З особами, які скоїли протиправні дії, співробітниками ВБКБ проведені профілактичні бесіди і в 74 випадках їм винесено офіційні засте-реження.
Протиправні прояви носять переважно загальнокримінальний характер (пограбування, крадіжки майна, хуліганство тощо) і до службової діяльності співробітників відношення не мають.
Аналіз показує, що переважна більшість тяжких злочинів скоюється відносно податківців у вечірній та нічний час, коли вони знаходяться поза службою (78 випадків). За цими фактами порушено 41 кримінальну справу, з них - розкрито 9, відмовлено в порушені кримінальної справи в 37 випадках, з них у 7 випадках особи, які скоїли протиправні дії, були встановлені. Більшість пограбувань скоєно, коли співробітники поверталися в пізній час із місць масового відпочинку, розважальних закладів.
З 523 фактів протиправних дій, скоєних стосовно співробітників органів державної податкової служби, 121 - пов'язаний з виконанням ними службових обов'язків (46 - погроз щодо податківців та членів їх сімей, 14 - вчинення опору, 41 - втручання в діяльність співробітників органів податкової служби, 1 - шантаж працівника, 8 - завдання тілесних ушкоджень працівникам та членам їх сімей, 4 - завдання шкоди майну). За даними фактами правоохоронними органами порушено 17 кримінальних справ, усі злочини розкрито.
Існує ще одна проблема. Досить поширеними сьогодні стали факти використання підроблених посвідчень працівників органів ДПС або інших документів під виглядом службових посвідчень податкових органів із злочинною метою.
Так, у червні 2003 року регіональним підрозділом по боротьбі з корупцією та безпеки ДПА у Донецькій області затримано громадян, які, використовуючи неуважність підприємців, "проводили перевірки" суб'єктів підприємницької діяльності з метою подальшого вимагання грошових коштів, на підставі звичайного посвідчення на зброю, яке за кольором схоже на посвідчення співробітника органів податкової служби. Відносно псев-доподатківців порушено кримінальну справу за самовільне присвоєння владних повноважень.
Всього у 2003 році виявлено і задокументовано 36 фактів незаконного привласнення громадянами повноважень співробітників податкової служби, щодо яких порушено кримінальні справи. Такі факти виявлені у Донецькій, Запорізькій, Полтавській, Сумській, Херсонській, Львівській та Чернівецькій областях. Для запобігання вищенаведених фактів необхідно уважно перевіряти документи осіб, які приходять на перевірки як працівники органів ДПС. У випадках виникнення сумнівів щодо повноважень перевіряючих чи отримання інформації про корупційні дії з боку податківців звертатись до Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в ОДПС ДПА України або наших регіональних підрозділів в обласних ДПА.
З урахуванням виступу Президента України на Всеукраїнській нараді 29 січня 2004 року з проблем боротьби з організованою злочинністю і корупцією та захисту прав людини Управлінням по боротьбі з корупцією та безпеки в ОДС ДПА України та відповідно до Указу Президента України від 09 лютого 2004 р. № 175/2004 "Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції" намічено та виконуються заходи щодо посилення ролі профілактики з метою упередження та недопущення посадовцями податкової служби корупційних, злочинних та інших негативних діянь у ході службової діяльності [11].
Література:
1. Про державну податкову службу в України: Закон України // ВВР. - 1990.
2. Про створення Державної податкової адміністрації України і місцевих податкових адміністрацій: Указ Президента України від 22 серпня 1996 р. № 760/96 // ВВР. - 1996.
3. Кримінальний кодекс України. Кримінально-процесуальний кодекс України.
4. Про оперативно-розшукову діяльність: Закон України.
5. Про боротьбу з корупцією: Закон України.
6. Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією: Указ Президента України від 06.02.03 р. № 84/2003 // ВВР. - 2003.
7. Звіт Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в органах ДПС України за 2003 р.
8. Статистичні дані Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в органах ДПС України за 2003 р.
9. Необхідна персональна відповідальність // Урядовий кур'єр. - 2004. - 26.03. - № 57.
10. Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами: Закон України № 2181-111 від 21.12.2000 р.
11. Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції: Указ Президента України від 09 лютого 2004 р. № 175/2004 // ВВР. - 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...