WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

посадових злочинів. За перший квартал 2004 року здійснено 899 перевірок кандидатів для призначення на вакантні посади в органи державної податкової служби (по 31 особі прийняті рішення про відмову в призначенні).
Працівниками регіональних підрозділів Управління проведено 580 профілактичних заходів, у ЗМІ опубліковано 47 статей, прочитано 367 лекцій у колективах податківців з роз'яснення положень Закону України "Про боротьбу з корупцією", здійснено 36 виступів по телебаченню та радіо з антикорупційної тематики.
З метою запобігання вчинення посадовими особами органів державної податкової службикорупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, проведено 940 службових розслідування та перевірки. Розглянуто 216 звернень, скарг і заяв громадян на неправомірні дії працівників податкових органів, з них 98 знайшли своє підтвердження.
Так, регіональним підрозділом по боротьбі з корупцією та безпеки ДПА у Хмельницькій області проведено службову перевірку скарги приватного підприємця Шустіна М.Б., за результатами якої встановлено порушення з боку старшого державного податкового інспектора відділу оподаткування фізичних осіб Хмельницької МДПІ "В", який отримавши для виконання заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування не підготував та не направив вищевказаному приватному підприємцю відповідь у строки, передбаченні законодавством. 21 січня 2004р. рішенням Хмельницького міського суду "В" притягнуто до адміністративної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 8 Закону України "Про боротьбу з корупцією" у вигляді штрафу в сумі 255 гривень.
Всього ж за результатами службових розслідувань і перевірок до адміністративної відповідальності за порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією" притягнуто 76 податківця.
Враховуючи вимоги Президента України щодо додержання законодавства з питань адміністрування і відшкодування податку на додану вартість перед регіональними підрозділами по боротьбі з корупцією та безпеки поставлені як першочергові завдання щодо попередження та викриття фактів незаконного відшкодування ПДВ [9].
У минулому році відділами по боротьбі з корупцією та безпеки проведено 886 перевірок правомірності відшкодування ПДВ суб'єктам підприємницької діяльності. За результатами цієї роботи попереджено 74 факти незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 39 млн 537 тис. грн. та викрито 26 фактів незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 75 млн 255 тис. грн., по яких порушено 46 кримінальних справ та складено 18 протоколів про порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією".
Так, 12 березня 2004 за матеріалами регіонального підрозділу по боротьбі з корупцією та безпеки ДПА у Запорізькій області прокуратурою порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ст. 364 ч. 3, 366 ч. 2 КК України за фактом зловживання службовим становищем та службового підлогу посадовими особами ВПМ ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя. Встановлено, що в результаті складання актів, які містили недостовірні відомості, пов'язані з відшкодуванням ПДВ комерційним підприємствам, цими посадовими особами були прийняті неправомірні рішення про списання сум податкового кредиту з особових рахунків підприємств на загальну суму 56 тис. гривень.
27 лютого п. р. рішенням Придніпровського місцевого суду м. Черкаси притягнуто до адміністративної відповідальності на підставі ч.1 ст. 8 Закону України "Про боротьбу з корупцією" державного податкового інспектора відділу документальних перевірок СПД юридичних осіб Уманської ОДПІ "З", старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу пере-вірок відшкодування ПДВ "П", старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу документальних перевірок СПД "Ш", якими при проведенні перевірки заявленої до відшкодування суми ПДВ з боку ТОВ "О ЛТД" не було застосовано необхідних заходів, передбачених за-конодавством, щодо підтвердження взаєморозрахунків з основними контрагентами. За результатами службової перевірки, проведеної відділом по боротьбі з корупцією та безпеки ДПА в Черкаській області, було попереджено незаконне відшкодування ПДВ на суму 65 тис. гривень.
Проведено 183 службові перевірки та розслідування щодо фактів порушень з боку працівників податкової служби України при вирішенні питань про відшкодування ПДВ, за результатами яких до 256 співробітників органів державної податкової служби застосовані заходи дисциплінарних стягнень та дисциплінарного впливу, у т. ч. звільнено з органів державної податкової служби - 21, оголошено догану - 137, затримано до одного року присвоєння чергового рангу або призначення на вищу посаду - 10, попереджено про неповну службову відповідальність - 10, винесено офіційних застережень - 71.
Важливим напрямом роботи в діяльності підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки є профілактика правопорушень при роботі з майном, що перебуває в податковій заставі. УБКБ ДПА України та відділами по боротьбі з корупцією та безпеки в областях протягом 2003 року приділялась увага забезпеченню законності виконання Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-111 в частині зберігання майна, яке знаходиться в податковій заставі, а також повноти та своєчасного надходження грошових коштів від його реалізації [10].
За 2003 рік у ході оперативного супроводження цієї лінії роботи відділами по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби складено 35 адміністративних протоколів про порушення Закону України "Про боротьбу з корупцією". До дисциплінарної відповідальності щодо лінії роботи з податкової застави притягнуто 166 працівників органів державної податкової служби.
Серйозною проблемою є тенденція росту числа фактів протиправних дій щодо самих співробітників податкової служби. Специфіка роботи в податковій службі сама по собі не виключає умови протидії перевіряючим з боку платників податків, бо у багатьох випадках робота податкового інспектора зачіпає найбільш уразливу сферу діяльності платників податків, пов'язану з їх фінансами. У деяких випадках реакцією платників податків є образливі дії або погрози. Тому ставиться питання так, щоб про ці випадки податківці терміново повідомляли до підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки і для отримання відповідної допомоги, а у разі необхідності й захисту.
Враховуючи важливість зазначеної проблеми, всі без винятку факти протиправних дій щодо працівників податкової служби і членів їх сімей (якщо це пов'язано зі службовою діяльністю) вимагають негайного і рішучого реагування. У такому випадку співробітники підрозділів по боротьбі з

 
 

Цікаве

Загрузка...