WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

Профілактика корупції в органах державної податкової служби України - Реферат

близьких родичів (захист від протиправних дій з боку злочинних елементів і злочинних співтовариств).
Виходячи із завдань і правового статусу підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки, їх співробітники мають право:
- проводити гласні та негласні оперативно-розшукові заходи у порядку,визначеному Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність";
- виявляти оперативним та іншим шляхом працівників ДПС, які допускають порушення діючого законодавства, розголошують службову таємницю тощо;
- документувати протиправну діяльність правопорушників з метою притягнення їх до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності;
- організовувати відомчі перевірки з питань діяльності органів податкової служби;
- встановлювати наміри окремих осіб і злочинних груп з підготовки та скоєння протиправних і провокаційних дій щодо ДПС та її працівників.
Найважливішим завданням працівників підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби залишається попередження, виявлення та розкриття посадових злочинів і корупції з боку податківців.
Питання дотримання законності упередження корупційних та інших негативних проявів у діяльності органів ДПС знаходиться під постійним контролем керівництва ДПА України. Так, Головою ДПА України від 06.10.03 р. підписано наказ № 471 "Про антикорупційні заходи державної податкової служби". Зазначеним наказом передбачено посилення профілактичної роботи по боротьбі з корупцією на пріоритетних напрямах діяльності податкових органів, активізацію взаємодії з іншими правоохоронними органами. Вбачається підвищення ролі роз'яснювальної роботи та покращання взаємодії з платниками податків.
З метою активізації взаємодії з іншими правоохоронними органами встановлений єдиний порядок розгляду і реагування на інформацію, повідомлення й заяви про протиправну діяльність податківців при виконанні ними службових обов'язків. Так, з метою кваліфікованого та об'єктивного розгляду такого роду інформації, органи МВС та СБУ направляють її в податкові підрозділи по боротьбі з корупцією або залучають їх працівників для перевірки такої інформації.
Прикладом такої взаємодії з іншими правоохоронними органами можна навести події 5 лютого 2004 року. Під час реалізації оперативної інформації УБОЗ УМВС України в Чернівецькій області, за участю працівників відділу по боротьбі з корупцією та безпеки ДПА та прокуратури області були затримані при одержані хабара від громадянки "М" в сумі 100 доларів США працівники міжрайонного відділу податкової міліції Новосе-лицької МДПІ старший лейтенант податкової міліції "Ч" і капітан податкової міліції "Г" за неприйняття рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за зберігання лікеро-горілчаних виробів без марок акцизного збору. За цим фактом прокуратурою області порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України.
З жовтня 2003 року в рамках Програми модернізації ДПА України розпочато реалізацію довгострокового Плану антикорупційних заходів, розрахованого до 2008 року. Заплановані заходи спрямовані на підвищення рівня довіри з боку платників податків до органів державної податкової служби та її працівників, вивчення громадської думки з метою посилення профілактики корупційних проявів в органах ДПС. Упродовж 2003 року проведено кілька соціологічних досліджень (анкетних, експертних опитувань) як податківців, так і підприємців, працівників ЗМІ. Результати вивчення громадської думки були використані при розробці заходів антикорупційної спрямованості.
З метою підвищення оперативності реагування на можливі порушення та зловживання з боку податківців у засобах масової інформації та на веб-сайті ДПА України в мережі Інтернет розміщено телефони довіри Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби та його регіональних підрозділів у ДПА в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
На виконання вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією", положень "Концепції боротьби з корупцією на 1998-2005 роки", затвердженої Указом Президента України від 24.04.98 р. № 367, а також Указу Президента України від 06.02.03 р. № 84/2003 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" у 2003 році оперативно-службова діяльність підрозділів по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби ДПА України була направлена на профілактику, упередження та запобігання вчинення посадовими особами органів державної податкової служби України корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією [6].
У ході виконання зазначених та інших заходів у 2003 році особовим складом регіональних підрозділів Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби ДПА України проведено 1633 профілактичні заходи. У ЗМІ опубліковано 177 статей, у колективах податківців проведено 1340 бесід з антикорупційної тематики, здійснено 81 виступ по телебаченню та радіо, на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної податкової служби України в Національній академії ДПС України постійно проводяться заняття щодо подолання корупційних ризиків у практичній діяльності [7].
З метою запобігання вчинення податківцями корупційних діянь і посадових злочинів регіональними підрозділами Управління по боротьбі з корупцією та безпеки проведено 3165 перевірок з питань діяльності органів державної податкової служби, за результатами яких керівникам органів державної податкової служби внесено понад 2,5 тис. подань про необхідність вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що призводять до порушень законодавства в роботі підлеглих та інших надзвичайних подій. Здійснено 4,5 тис. перевірок кандидатів для призначення на вакантні посади в органи державної податкової служби. У 140 випадках прийнято рішення про відмову в призначенні на посаду. Розглянуто 1,2 тис. звернень, скарг і заяв громадян на неправомірні дії працівників податкових органів, з яких 520 знайшли своє підтвердження [8].
Однак, незважаючи на вжиті профілактичні заходи, за порушення посадовими особами органів ДПС вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" у минулому році було складено 271 адміністративний протокол, за якими судами прийнято 203 рішення про притягнення винних до адміністративної відповідальності. По 15 кримінальних справах винесено обвинувальні вироки, згідно з якими засуджено 17 осіб.
У поточному році у своїй діяльності підрозділи по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби посилюють профілактику адміністративних правопорушень і

 
 

Цікаве

Загрузка...