WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Про правовий і соціальний захист працівників податкової міліції - Реферат

Про правовий і соціальний захист працівників податкової міліції - Реферат

2001 рік" виступила група депутатів Верховної Ради України.
Зважаючи на те, що строк провадження за конституційним поданням не повинен перевищувати трьох місяців (ст. 57 Закону України "Про Конс-титуційний Суд України"), а Рішення Конституційного Суду України було прийняте 20 березня 2002 року, своє право на конституційне подання народні обранці реалізували десь у грудні 2001 року. За цей період, крім матеріальних збитків, працівникам податкової міліції та й усім право-охоронцям завдано величезної моральної шкоди.
Про те, що оплата праці податкової міліції аж ніяк не відповідає її фізичним, психічним, моральним навантаженням, вже згадувалося. А чи може бути в суспільстві повага до податкової міліції, коли держава, чиї інтереси вона у першу чергу захищає, так відверто зневажливо до неї ставиться.
Законом України від 5 квітня 2001 року № 2373-111 було встановлено статус ветеранів органів внутрішніх справ і розповсюджено на них пільги, які раніше були передбачені для ветеранів військової служби Законом України "Про статус ветеранів військової служби та їх соціальний захист" від 24 березня 1998 року.
Пільги, що надаються цим законом ветеранам-правоохоронцям, без сумніву, життєво важливі: здоров'я на службі державі втрачається дуже швидко й багато, а можливості пристойно жити та ще і лікуватись на заслужену пенсію ветеран не має.
Цей закон передбачає:
- безоплатне користування закладами охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших центральних органів виконавчої влади та військових формувань;
- першочергове безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів;
- першочергове медичне обстеження, диспансеризація та госпіталі-зація;
- переважне право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у санаторіях Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших центральних органів виконавчої влади та військових формувань з оплатою 25 відсотків вартості путівок ветеранами та 50 відсотків - членами їх сімей;
- 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги, користування квартирним телефоном ветеранам та членам їх сімей, які проживають разом з ними, в жилих будинках усіх форм власності в межах норм, передбачених законодавством;
- право на безоплатне отримання у власність займаного ними та членами їх сімей житла незалежно від розміру його загальної площі в будинках державного житлового фонду;
- безоплатний проїзд усіма видами пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах України;
- переважне право на вступ до гаражних, садово-городніх, житлових та інших кооперативів.
Закон також встановлює ряд інших пільг, повний перелік яких не є завданням даної статті. Ми ж хочемо звернути увагу на той факт, що у цьому нормативно-правовому акті немає й згадки про податкову міліцію, хоча, без сумніву, всім зрозуміло, що податкова міліція "виросла" з органів внутрішніх справ і своїх ветеранів "у чистому вигляді", зважаючи на вік податкової служби України, просто не може мати. То що ж повинні робити міліціонери-податківці, які відслужили двадцять п'ять років і більше, але разом зі службою в органах внутрішніх справ?
Нормативна база соціальних гарантій, порядок проходження служби, регулювання інших питань функціонування податкової міліції ті ж самі, що і до органів внутрішніх справ. Але розширення сфери дії відповідних нормативних актів, охоплення нею податкової міліції відбулося не механічно, а на основі закону, постанов Уряду, відповідних відомчих актів.
Згаданий Закон "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" записаний так, що його можна неоднозначно тлумачити.
Так, стаття 4 покладає забезпечення виконання цього Закону, інших нормативно-правових актів щодо соціального захисту ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ і членів їх сімей на Кабінет Міністрів України, Міністерство оборони України, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державний комітет у справах охорони державного кордону України, Службу безпеки України, Управління дер-жавної охорони України, Міністерство внутрішніх справ України, Мініс-терство праці та соціальної політики України, інші центральні і місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Те саме підкреслюється і у статті 6 щодо забезпечення конкретних, наданих цим Законом пільг, ще й додаються утворені відповідно до законів України військові формування.
Можна припустити, що у цей перелік потрапляє й податкова міліція як структурний елемент Державної податкової адміністрації - органу виконавчої влади, і як військове формування, що створене відповідно до законів України. Проте згадані статті визначають суб'єктів забезпечення виконання Закону, а що ж стосується осіб, на яких розповсюджено пільги, то стаття 5 зазначає, що ветеранами органів внутрішніх справ визнаються громадяни України, які бездоганно прослужили в органах внутрішніх справ 25 і більше років у календарному або 30 та більше років у пільговому обчисленні.
Таким чином, з одного боку Закон ніби стосується податкової міліції, а з іншого - нібито й ні. За розумною логікою речей його дія повинна розповсюджуватись на працівників податкової міліції, але ж логіка пра-цівників кадрових та пенсійних служб також добре відома. Та й не входить у їх обов'язки тлумачити закони.
Законопроект ініціюється зацікавленою стороною. Міністерство внутрішніх справ України продемонструвало, що воно опікується долею своїх ветеранів, фактом прийняття Верховною Радою Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист". Державна податкова адміністрація України, напевно, вважає це зайвим клопотом, хоча стаття 13 згаданого Закону приписує Кабінету Міністрів України в місячний термін після введення його в дію:
- подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законів України, що випливають із даного Закону;
- розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти.
Остання редакція Закону прийнята 5 квітня 2001 року. Часу достатньо для змін, але нічого не відбулося. Мабуть, хтось вичікує, що Кабінет Міністрів проведе опитування серед центральних органів виконавчої влади щодо потреби у соціальному захисті ветеранів відповідних відомств.
Оскільки правом законодавчої ініціативи громадяни України не на-ділені, працівникам податковоїміліції, які мають вислугу 25 і більше років необхідно на підставі статті 43 Закону України "Про Конституційний Суд України", звернутись із конституційним зверненням до останнього з питання офіційного тлумачення згаданого Закону.

 
 

Цікаве

Загрузка...