WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проблеми попередження нелегальної міграції - Реферат

Проблеми попередження нелегальної міграції - Реферат


Реферат на тему:
Проблеми попередження нелегальної міграції
За останні роки нелегальна міграція вийшла за межі окремих держав і перетворилась у світову проблему, що являє собою реальну загрозу громадській безпеці, сприяє зростанню злочинності, поширенню небезпечних захворювань і розширенню підпільного ринку праці.
Для західних держав ця проблема не є новою, але ті розміри, яких вона набула на цей час, викликають серйозне занепокоєння керівництва і громадськості цих країн стосовно стабільності в Європі й подальшого розвитку всіх європейських держав і відносин між ними.
Щоденно Європа стикається з добре організованим потоком економічних мігрантів. У зв'язку із загостренням цієї проблеми урядами багатьох країн вживаються превентивні заходи, спрямовані на максимальне обмеження в'їзду в країну і перебування там мігрантів й іноземних робітників. Так, США прийняли окремий закон, спрямований на обмеження прав іноземців, які виявили бажання в'їхати в країну. Відповідно до цього закону заступник Держсекретаря має право відмовити у в'їзді в країну будь-якій особі при виникненні будь-якої підозри в тому, що перебування цієї особи може заподіяти шкоду інтересам США. Цей специфічний параграф дає підстави для широкого трактування, одночасно як свідчення (підтвердження) суворих обмежувальних заходів.
Закон Франції 1991 року "Про нелегальних робітників" має таку ж саму мету і спрямований на "посилення боротьби проти незаконного в'їзду і проживання іноземців у Франції, а також проти нелегального найму на роботу". Він передбачає суворі штрафні санкції проти іноземних нелегальних робітників та їх наймачів (вважається, що між ними відмінностей немає).
Новий закон про іноземців, прийнятий грецьким парламентом, передбачає широкі заходи проти нелегальної міграції. У ньому значну увагу приділено правилам переміщення, законності роботи, проживання й захисту іноземців, а також питанню надання їм притулку. Крім того, передбачено заходи, що виключають торгівлю людьми з однієї країни до іншої.
Угорська влада оголосила про суворі заходи, включно до депортації, стосовно тих, хто нелегально проживає і працює в країні. Вжиті заходи були підтримані урядом Чехії і Словаччини. У Данії місцеві власті попросили допомоги в Червоного Хреста у вирішенні проблем, пов'язаних з іноземцями. Італія провела жорсткіші заходи проти албанських іммігрантів, які використовують морський шлях для проникнення в країну. Фінляндія, Норвегія і Швеція, оцінивши ступінь майбутнього напливу іноземців, ввели нові види прикордонного контролю, відкрили "Центри допуску" у своїх країнах і наклали жорсткі обмеження на переміщення іноземних громадян усередині країн.
У звітах поліції різних країн відзначаються спільні закономірності в діях мігрантів. Так, жителі країн Азії й Африки, переконавшись, що в результаті вживаних заходів отримати в'їзну візу однієї з країн ЄЕС складно, намагаються діяти незаконно. У цьому їм допомагають агенти численних туристичних фірм, які погоджуються за велику винагороду дістати візу. Туристичні агенти зв'язуються з ділками, які організують змови з майбутніми мігрантами.
Яскравим прикладом функціонування міграційного процесу може бути Греція. З отриманої грецькими спецслужбами інформації видно, що групи мігрантів формуються в Константинополі, Бейруті, Сайді, Латакії, Аддіс-Абебі, Асмарі й Тріполі. Зазвичай це невеликі групи (5-20 чол.), супроводжувані провідником, які дістаються до місця призначення повітряним транспортом (автобусом, поїздом або морем), потім пішки, в основному в нічний час, перетинають кордон.
У зв'язку з цим західними країнами було вжито жорстких заходів протидії нелегальному міграційному процесу, що призвело до зміщення основного потоку мігрантів з країн Південно-Східної і Південно-Західної Азії на територію СНД.
Основними причинами міграційного процесу з країн зазначених регіонів є: нестабільність соціально-політичної ситуації в країні, складності в політиці економічного розвитку країн, що заважає самостійному розвитку багатьох регіонів. Спонукальними до міграції мотивами є також надія найбідніших верств населення знайти престижну роботу у високорозвинених країнах Західної Європи, покращити свій матеріальний стан, добре поставлена й організована пропагандистська і практична робота "торговців живим товаром" на тлі тяжкого економічного стану окремих країн регіону, збройні конфлікти і небажання брати участь у них, переслідування з боку властей на підставі релігійних і політичних мотивів.
В основі причин збільшення потоку нелегальної міграції громадян "третіх" країн через територію СНД в держави Західної Європи лежать:
- значне розширення зв'язків країн СНД з іншими країнами, спрощення процедур одержання відповідних дозволів на в'їзд-виїзд, що призвело до різкого зростання пасажиропотоку через кордон. Ця обставина, з одного боку, сприяє мігрантам-нелегалам у здійсненні своїх задумів, з іншого ускладнює виявлення їх у пунктах пропуску через кордон;
- розпад єдиної системи обліку в'їзду іноземців на територію колишнього СРСР та їх виїзду;
- послаблення контролю з боку правоохоронних органів за перебуванням іноземців у країнах СНД. Умови "прозорих" кордонів дозволяють мігрантам безперешкодно пересуватися територією держав СНД без відповідного дозволу;
- посилення західноєвропейськими країнами контролю за в'їздом громадян із певних регіонів світу та осіб з груп особливого ризику, прийняття ними законодавчих актів, спрямованих на посилення боротьби з нелегальною міграцією, що змушує мігрантів шукати обхідні канали для проникнення в країни-призначення, у т. ч. через держави СНД;
- відсутність міждержавних (двосторонніх, багатосторонніх угод) у межах СНД, а також із суміжними країнами про зворотне повернення нелегальних мігрантів, співпрацю в організації їх транспортування в країну походження або останнього перебування;
- численні порушення установленого порядку-оформлення й видачі документів на право перетинання кордону посадовими особами організацій, різка криміналізація нелегальної міграції через кордони країн СНД;
- порушення взаємообміну інформацією між службами прикордонного контролю країн СНД, відсутність зразків справжніх документів держав СНД на право перетинання кордону, інформації про зміну кольору і штампів, зразків підробок документів, що найчастіше зустрічаються, тактику дій мігрантів-нелегалів та інше.
Що ж до нашої держави, то для України, так само як і для інших держав колишнього СРСР, нелегальна міграція мала локальний характер (в основному, політичні мігранти з Ірану та Іраку), тому яких-небудь державних програм боротьби з нею не було. З розпадом СРСР, руйнуванням єдиного правового механізму, візового простору та внаслідок ряду інших факторів нелегальна міграція набула для України виключно актуального характеру.
І осягнення тих негативних наслідків, до яких може призвести нехтування проблеми нелегальної міграції, призвело до того, що протягом останніхроків вжито чимало заходів з метою упорядкування суспільних відносин, пов'язаних із протидією нелегальній міграції. 17 березня 1999 року Верховна Рада

 
 

Цікаве

Загрузка...