WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Проблеми застосування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво - Реферат

Проблеми застосування кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво - Реферат

закінченим, якщо:
- СПД зареєстровано або перереєстровано в державних органах, у реєстраційні (засновницькі) документи яких внесені неправдиві відомості, (реєстрація на неіснуючих, підставних осіб тощо), чи інші порушення законодавства, що регулює порядок реєстрації або неперереєстрація в державних органах власниками придбаних СПД, з метою використання як прикриття для здійснення незаконної діяльності.
У такому варіанті, умисел осіб, які створюють (придбають) суб'єкти підприємництва, проявляється через дії зловмисників, які вносять неправдиві відомості в засновницькі документи, порушуючи законодавчо встановлений порядок реєстрації з метою створити або придбати СПД, щоб у майбутньому використати його, як прикриття, для незаконної діяльності. Термін "використання" необхідно внести в диспозицію ч. 1 ст. 205 ККУ для підсилення і конкретизації дій винних осіб, які мають на меті використати в майбутньому або вже використали безпосередньо створене (зареєстроване з порушеннями законодавства або придбане у свою власність СПД без перереєстрації), як прикриття, для вчинення інших злочинів.
Прикриття незаконної діяльності - це її приховування, утаювання від контролюючих, правоохоронних органів. Потреба прикриття незаконної діяльності виникає у разі, коли вона здійснюється з використанням приміщень, будівель споруд, різного устаткування тощо. Прикриття, тобто приховування, незаконної діяльності або здійснення забороненої діяльності може мати місце лише в разі здійснення такої діяльності особою, яка створила або придбала СПД (юридичну особу) [13]. Наступне фактичне використання створеного чи придбаного СПД для прикриття здійснюваної ним незаконної діяльності, повторно, або заподіяли велику матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам, може утворювати за наявності підставкваліфікацію складу злочину фіктивного підприємництва (ч. 2 ст. 205 КК України).
Використання СПД за ст. 205 ККУ здійснюється для приховування незаконної діяльності шляхом дій, які створюють видимість занять підприємницькою діяльністю відповідно до статутних документів (заключаються угоди на невеликі обсяги, проводяться інші фінансово-господарські операції, подаються декларації в податкові органи про незначну підприємницьку діяльність тощо).
Особливість використання СПД, у сучасних умовах, для здійснення незаконної діяльності може передбачати не тільки вчинення дій від імені фіктивного підприємства ознак інших злочинів, а й укладання фіктивних угод. Використання СПД для укладання фіктивних угод передбачає псевдорозрахункові фінансові операції, при яких свідомо викривляються облікові та звітні дані про обсяги виконаних робіт про постачання товарів, ціни, якості товарів, затрати використання кредиту та прийняття СПД інших зобов'язань без наміру їх виконувати, здійснення інших дій, які сприяють зменшенню від сплати податків і отримання незаконних прибутків, здійснюються інші дії, які сприяють зменшенню або ухиленню від сплати податків і отримання незаконного відшкодування ПДВ та інших прибутків.
Практика свідчить, що суб'єкти господарювання, використовують у злочинних схемах з вини реальних власників не тільки вчинення інших господарських злочинів, але й використовують для укладання фіктивних угод. У цих випадках такі підприємства за кримінальним законодавством України не є фіктивними [14].
Враховуючи вищесказане, вважаємо за доцільне сттаттю 205 Кримінального кодексу України "Фіктивне підприємництво" викласти в такій редакції:
ч. 1. "Фіктивне підприємництво - реєстрація в органах державної влади новостворених або перереєстрація придбаних суб'єктів господарювання незалежно від виду та будь-якої організаційно-правової форми або форми власності, в установчі документи яких внесені неправдиві відомості про засновників (власників, (співвласників), інших службових осіб тощо), або неперереєстрація власниками придбаних суб'єктів господарю-вання з метою використання, як прикриття, для незаконної діяльності або укладання фіктивних угод."
ч. 2. "Організація (фінансування, керівництво, пошук, cприяння), реєстрації на підставних осіб суб'єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми і форми власності з метою заняття фіктивним підприємництвом".
Частину другу діючої ст. 205 Кримінального кодексу вважати частиною 3 ст. 205 КК України і залишити без змін.
Література:
1. Вісник податкової служби України: - 2000. - № 33. - С. 18; 2001. - № 41. - С. 19.
2. Матеріали про результати роботи підрозділів податкової міліції по боротьбі зі злочинністю у сфері оподаткування на 2003р. - К., 2004. - С. 7.
3. Попович В.М. Економіко-кримінологічна теорія детінізація економіки. - Ірпінь, 2001. - С. 173.
4. Лисенко В.В. Фіктивні фірми. Криміналістичний аналіз: Монографія. - К.: Парламентське видання, 2002.
5. Кримінальний Кодекс України. - Стаття 205.
6. Дудоров О. Тлумачення ознак фіктивного підприємництва у доктрині та правозастосовчій практиці // Підприємство, господарство і право. - 2002. - № 2.
7. Коментар КК України / За ред. М.І. Мельника і М.І. Хавронюка. - К.: Каннон "АСК", 2001.
8. Лисенко В.В. Фіктивні фірми. Криміналістичний аналіз: Монографія. - К.: Парламент-ське видання, 2002. - С. 98-107.
9. Дудник Л.М. Фіктивне підприємництво - створення або придбання чи державна реєстрація, чи перереєстрація? // Науковий вісник. - 2002. - № 2.
10. Опалінський Ю.В. Кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво: Автореферат на здобуття кандидата юридичних наук. - К., 1998. - С. 8.; Андрушко П. Фіктивне підприємництво проблеми кваліфікації // Предпринимательство, хозяйство и право. - 1998. - № 11. - С. 32.
11. Брич Л. Навроцький В. Ознаки посадової особи та кваліфікація господарських злочинів, вчинених нею // Підприємство, господарство і право. - 2001. - № 1. - С. 61-62; Дудоров О. Тлумачення ознак фіктивного підприємництва у доктрині та правозастосовчій практиці // Підприємство, господарство і право. - № 3. - 2002.
12. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України - 2 вид., переробл. та уповн. / Відп. ред. С.С. Яценко. - К.: А.С.К, 2002. - С. 437.
13. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. - 2-ге вид. переробл. та доповн. / За ред С.С. Яценко - К. А.С.К., 2002. - С. 438.
14. Дудоров О.О Тлумачення ознак фіктивного підприємництва у доктрині та правозастосовчій практиці // Підприємство, господарство і право. - 2002. - №2.

 
 

Цікаве

Загрузка...