WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України - Реферат

Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України - Реферат

справі про адміністративне правопорушення від 13 червня 2002 року (серія АВ № 293534), винесену заступником начальника ДПІ у м. Сімферополі Л.П. Бесчетновою з перевищенням двомісячного терміну з дня вчинення правопорушення.
У значній кількості скарг платники податків повідомляють про порушення перевіряючими норм Указу Президента України "Про деякі міри по дерегулюванню підприємницької діяльності" від 23 липня 1998 року № 817/98 та наказу ДПА України"Про затвердження порядку оформлення і реалізації документальних перевірок щодо дотримання податкового і валютного законодавства суб'єктами підприємницької діяльності-юридичними особами" від 1 червня 1998 року № 266 і оскаржують дії працівників держподатінспекційщодо здійснення податкового контролю, вилучення документів, оформлення та узгодження матеріалів перевірок. Зазначені питання не завжди контролюються керівниками структурних підрозділів, працівники яких здійснюють перевірки, та начальниками держ-податінспекцій.
У порушення вимог пункту 2 Порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації документальних перевірок юридичних осіб, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України "Про взаємодію підрозділів органів державної податкової служби України при організації контрольно-перевірочної роботи", від 7 лютого 2000 року № 49 деякі держподатінспекції в посвідченнях на перевірку не зазначали тип перевірки, підстави для її проведення, дати початку перевірки, неправильно вказували посади перевіряючих. Не завжди в актах перевірки вчинялися записи про наявність журналів відвідання підприємств, установ і організацій та їх структурних підрозділів представниками контролюючих органів та не вчинялися записи у зазначених журналах щодо строків та мети перевірки, посад і прізвищ перевіряючих.
У ряді випадків держподатінспекції та держподатадміністрації замість прийняття вмотивованого рішення по суті викладених обставин у скаргах неправомірно залишали скарги без розгляду, не врахувавши вимог підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Зокрема, якщо відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення або відповіді контролюючого органу на скаргу, замість десятиденного строку. Так, Державна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва листом від 6 вересня 2002 року № 1415/10/26-720 без урахування положень абзацу 5 підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" повідомила підприємця Н.В. Куреновську про залишення без розгляду її первинної скарги на податкове повідомлення-рішення райдержподатінспекції від 18 липня 2002 року № 16-2601/0 про сплату застосованих штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Зазначені неправомірні дії працівників відділу податкової міліції райдержподатінспекції призвели до задоволення скарги на користь платника податків у сумі 14 667 грн. 24 коп.
У рішеннях ДПА в Одеській області (начальник відділу апеляцій І.М. Кабанов) від 18 жовтня 2002 року № 16590/25-08 та від 24 жовтня 2002 року № 16850/25-08, прийнятих за розглядом повторних скарг підприємців Т.О. Куралової і Н.В. Слєсарчук на податкові повідомлення-рішення Білгород-Дністровської ОДПІ і ДПІ у Комінтернівському районі про сплату застосованих до зазначених підприємців штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без урахування положень абзацу 5 підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про порядок погашеннязобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначено про можливість оскарження рішень облдержподатадміністрації протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання цих рішень до ДПА України, замість 30 днів від дня отримання рішень облдержподатадміністрації.
У перевірках, за матеріалами яких прийняті рішення (постанови, розпорядження) скасовано в січні-грудні 2002 року, брало участь 1767 працівників. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності та депремійовано 1 158 працівників.
Окремі держподатадміністрації не повною мірою виконують вимоги пункту 8 наказу ДПА України"Про стан роботи податкових органів Дніпропетровської області і
м. Севастополя з розгляду скарг платників податків" від 12 грудня 2000 року № 626 щодо вирішення питань про притягнення до відповідальності керівників держподатінспекції та їх заступників за прийняття неправомірних рішень, що були скасовані за розглядом скарг платників податків. У більшості областей не притягалися до дисциплінарної відповідальності начальники держподатінспекції та їх заступники, винні у прийнятті неправо-мірних рішень і начальники структурних підрозділів за неякісну підготовку проектів рішень.Зокрема, недостатньо вживалися заходи до працівників, які здійснювали перевірки, прийняті рішення за матеріалами яких скасовано, в ДПА у Херсонській області (при скасуванні 63 оскаржених рішень на суму 1270,7 тис. грн. з 91 працівника, які здійснювали такі перевірки, 19 працівникам оголошено догану), в ДПА у Хмельницькій області (при скасуванні 29 рішень на суму 3263,4 тис. грн. з 35 працівників, які здійсню-вали такі перевірки, чотирьом працівникам оголошено догану, одного затримано у присвоєнні рангу або призначенні на вищу посаду та 11 депремійовано), в ДПА в Одеській області (при скасуванні 64 оскаржених рішень на суму 9609,4 тис. грн. притягнуто до дисциплінарної відповідальності 10 працівників з 77, які здійснювали перевірки та 31 депремійовано), в ДПА в Полтавській області (при скасуванні 54 оскаржених рішень притягнуто до дисциплінарної відповідальності 18 працівників з 54, які здійснювали перевірки та 9 депремійовано). Державні податкові адміністрації Вінницької, Волинської, Донецької, Рівненської, областей та м. Києва у відомостях, наданих до ДПА України, про притягнення до відповідальності працівників, які здійснювали перевірки і рішення (постанови) за розглядом скарг платників податків було скасовано за січень-грудень 2002 року, вони неправильно відобразили дані про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників у вигляді звільнення з роботи.
Приведена статистична звітність заставляє задуматись науковців, які розробляють податкову тематику, та практиків-податківців для мінімізації як масових, так і окремих фактів порушень податкового та валютного законодавства, а також виробити спільну стратегію та тактику з практики розгляду скарг платників податків.
Література:
1. Конституція України. - Київ, 1997.
2. Про державну податкову службу в Україні: Закон України.
3. Дані Головного управління апеляцій ДПА України за 1998 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...