WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України - Реферат

Практика розгляду скарг платників податків в органах ДПС України - Реферат

України" та в інших періодичних виданнях публікації, які зумовлюють збільшення кількості скарг платників податків. Зокрема, в журналі "Вісник податкової служби України" за грудень 2002 року № 47 фахівці Головного управління стягнення податкового боргу ДПА України надали необгрутовану консультацію щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, якщо на підприємстві податковим органом за результатами документальної перевірки встановлено заниження податкових зобов'язань.
Аналіз розгляду скарг платників податків та перевірки, здійснені Головним управлінням апеляцій в державних податкових адміністраціях, свідчить, що більшість скасованих оскаржених рішень були прийняті держподатінспекціями за матеріалами неякісних перевірок (в актах перевірок не чітко викладено зміст порушень, не зазначалися конкретні статті і пункти законодавчих актів, що були порушені платниками податків і документи бухгалтерського і податкового обліку, на підставі яких здійснено фінансово-господарськіоперації, не вилучалися такі документи під час перевірок та не долучались до актів перевірок), а також про поверховий розгляд зауважень платників податків до актів перевірок та їх первинних скарг.
До Головного управління апеляцій ДПА України надходять чисельні скарги від платників, зокрема АР Крим, Житомирської, Запорізької, Закарпатської областей та м. Києва на рішення податкових органів про застосування штрафних (фінансових) санкцій за здійснення поштучного продажу тютюнових виробів. Потрібно зазначити, що працівники регіональних підрозділів Департаменту з адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, які в основному проводять перевірки з зазначених питань та держподатінспекціями при проведенні перевірок та прийнятті податкових повідомлень-рішень про сплату застосованих штрафних (фінансових) санкцій детально не вивчають всі обставини справи, зокрема, в актах перевірок не зазначається про наявність в реалізації асортименту тютюнових виробів, не з'ясовується відображення про це в накладних та інших документах їх одержання, програмування тощо. Зазначене унеможливлює спростування заперечень платників податків.
Зокрема, за розглядом акта перевірки, здійсненої працівниками Хустської ОДПІ в кафе "Кондитерська", яке належить Данилівському сільському споживчому товариству, рішенням Хустської ОДПІ від 26 червня 2002 року (№ 261-23/04634842/3266/23), за продаж однієї цигарки "Прилуки" вартістю 10 коп. з посиланням на статтю 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і статтю 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим алкогольними напоями та тютюновими виробами" застосовано до Данилівського сільського споживчого товариства штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2 100 грн. 50 коп., у тому числі 1 700 грн. (за продаж тютюнових виробів поштучно). За результатами розгляду акта перевірки кіоску, який належить приватному підприємцю С.М. Подоляку, за продаж однієї сигарети "Сарtаіn Вlаск" вартістю 55 коп. за штуку, податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Ленінському районі м. Запоріжжя від 18 липня 2002 року застосовано до приватного підприємця штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 700 грн.
Значно збільшилося надходження до Головного управління апеляцій ДПА України повторних скарг на рішення держподатінспекцій про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки, зокрема, на оплату праці та надання матеріальної допомоги за наявності незначних сум заборгованості на карках особових рахунків з податків і зборів. Так, рішенням ДПІ у м. Рівне від 9 квітня 2002 року, прийнятим за розглядом матеріалів документальної перевірки приватного підприємства "Розвій", за здійснення виплат з касових надходжень на оплату праці та надання матеріальної допомоги працівникам підприємства за наявності заборгованості на картці особового рахунку по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 2 грн. 15 коп., до приватного підприємств "Розвій" з посиланням на статтю 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 5 093 грн. 86 коп.
Неякісні перевірки та невиконання спеціалістами держподатінспекцій вимог нормативних актів щодо оформлення матеріалів перевірок призводять до збільшення кількості скарг платників податків і витрат робочого часу на здійснення додаткових перевірок. Зокрема, тільки в Автономній Республіці Крим по 13 оскаржених рішеннях держподатінспекцій були призначені переперевірки, за результатами яких у 7 випадках донараховані суми податків і застосованих штрафних (фінансових) санкцій були скасовані на 31,6 тис. грн. і в трьох випадках збільшені на 6,4 грн. Внаслідок неякісно складеного головним державним податковим інспектором відділу документальних перевірок юридичних осіб ДПІ у м. Сімферополі Чумаком В.І. акта перевірки фірми "Спика Ойл" за результатами доперевірки, здійсненої під час розгляду ДПА в АР Крим повторної скарги підприємства, скасовано рішення ДПІ у м. Сімферополі від 28 березня 2002 року № 827-23-2-25144556/3616 в частині стягнення 6,3 тис. грн. податку на прибуток і застосованих штрафних санкцій.
Керівники і спеціалісти окремих державних податкових інспекцій не повною мірою виконували вимоги чинного законодавства щодо провадження у справах про адміністративні правопорушення, не приділяли належної уваги оформленню та розгляду матеріалів перевірок, внаслідок чого допускали неправомірне накладення штрафів на посадових осіб підприємств і громадян. У деяких протоколах не викладався зміст порушення, відсутні посилання на закон, що передбачає адміністративну відповідальність за конкретне правопорушення, не зазначалося про відмову порушника від підписання протоколу. У 2002 році за результатами розгляду 540 оскарженихпостанов про накладення адміністративних стягнень скасовано і зменшено розміри штрафу по 167 постановах (31,2 % від загальної кількості розглянутих оскаржених постанов на суму 22,9 тис. грн.). За відповідний період минулого року було скасовано і зменшено розмір штрафів по 143 постановах на суму 18,8 тис. грн. (31,8 %).
Зокрема, за розглядом акта перевірки, здійсненої працівниками Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції, товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інгрес" (акт перевірки від 12 березня 2002 року директором товариства не підписано, акт відмови від підпису не складався) складено протокол про адміністративне правопорушення від 12 березня 2002 року (серія КМ № 286199) без присутності директора това-риства Л.О. Рудоманової і протокол нею не підписаний. Про своєчасне повідомлення порушника про час і місце розгляду адмінсправи відомості відсутні. Постанова по справі про адміністративне правопорушення від 21 березня 2002 року (серія АВ № 261295) винесена без присутності порушника і надіслана з порушенням законодавчо встановленого триденного терміну для її направлення (поштове повідомлення від 26 березня 2002 року № 740, вручене 28 березня 2002 року). Рішенням Державної податкової адміні-страції в Автономній Республіці Крим від 24 липня 2002 року № 1144/25-007, прийнятим за розглядом скарги генерального директора комерційного центру громадського харчування "Ориенс" З.М. Гоголашвілі, скасовано постанову по

 
 

Цікаве

Загрузка...