WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правовий статус працівників податкової міліції України - Реферат

Правовий статус працівників податкової міліції України - Реферат

визначення повноважень конкретного державного службовця для кожної посади як складової частини компетенції конкретного підрозділу податкової міліції.
Визначення державно-владних повноважень державного службовця підрозділів податкової міліції, тобто визначення того, що і яким чином повинен робити працівник, який обіймає відповідну посаду в системі правоохоронних органів та органів фінансового контролю, пов'язане з питаннями юридичної відповідальності. Дані питання врегульовані для державних службовців підрозділів податкової міліції в статті 25 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". У ній зазначається, що посадова чи службова особа податкової міліції у межах повноважень, наданих Законом України "Про державну податкову службу в Україні" та іншими законами, самостійно приймає рішення і несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну відповідальність, згідно із Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ, або іншу, передбачену законодавством, відповідальність.
Виходячи з норми статті 25 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", можна зробити висновок, що працівники податкової міліції при виконанні своїх службових функцій несуть будь-яку передбачену законодавством відповідальність. За адміністративні проступки, вчинені при виконанні службової функції, відповідно до частини 1 статті 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вони несуть дисциплінарну відповідальність. Як виняток, за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних із корупцією, неправомірне використання державного майна, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду чи окремої постанови судді, щодо подання органу дізнання, слідчого або протесту, припису чи подання прокурора, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах, але до них не може бути застосовано виправні роботи та адміністративний арешт.
Однак у випадках, зазначених у частині першій статті 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, органи (посадові особи), яким надано право накладати адміністративні стягнення, можуть замість накладених стягнень передавати матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.
У разі завдання шкоди державі під час виконання працівниками податкової міліції службових функцій вони несуть матеріальну відповідальність відповідно до Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженого постановою Верховної Ради України від 23 червня 1995 року № 243/95-ВР [14].
У статті 23 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України [15] зазначено, що співробітники несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну та кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.
Таким чином, державні службовці органів податкової міліції за порушення, пов'язані з виконанням службової функції, несуть кримінальну, дисциплінарну, а у виняткових випадках і адміністративну відповідальність.
Норми, що стосуються відповідальності посадових осіб податкової міліції, носять здебільшого декларативний та відсилочний характер. У ситуації, що склалася, правильним буде висновок про те, що інститут юридичної відповідальності зазначених осіб за порушення законності при здійсненні посадових обов'язків потребує реформування. У зв'язку з цим у Закон України "Про державну податкову службу в Україні" як нормативний акт, що визначає правовий статус державних службовців органів податкової міліції щодо їх відповідальності, необхідно внести зміни, які передбачають можливість притягнення цієї категорії працівників до зазначених видів юридичної відповідальності. Також потрібно на законодавчому рівні вирішити питання про прийняття Дисциплінарного статуту податкової міліції державної податкової служби України, в якому визначити механізм заміни адміністративної відповідальності дисциплінарною в разі вчинення працівником податкової міліції адміністративного проступку.
Література:
1. Петришин О.В. Статус службової особи: природа, структура, спеціалізація. - К.: УМК ВО, 1990. - С. 41.
2. Там саме. - С. 42.
3. Там саме. - С. 42.
4. Общая теория права и государства: Учебник / В.С. Афанасьев, А.Г. Братко, А.П. Герасимов и др. / Под ред. В.В. Лазарева. - М.: Юрист,1944. - С. 291.
5. Манохин Н.С. Советская государственная служба. - М.: Юрид. лит., 1966. - С. 97-98.
6. Про державну службу: Закон України від 16 грудня 1993 року // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 52. - Ст. 490.
7. Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги: Постанова Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 1998 року № 1716.
8. Положення про проходження служби осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, затверджено постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114 // Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. - К.: Друкарня МВС України, 1993. - С. 438-464.
9. Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України, затверджений Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 29 липня 1991 року № 1368-XII // Відомості Верховної Ради УРСР. - 1991. - № 45 - Ст. 599.
10. Про державну службу: Закон України від 16 грудня 1993 року // Відомості Верховної Ради України. - 1993. - № 52. - Ст. 490.
11. Про державну податкову службу в Україні: Закон України // Відомості Верховної Ради України. - 1998. - № 29. - Ст. 190.
12. Положення про проходження служби осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, затверджене постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114: Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. - К.: Друкарня МВС України, 1993. - С. 438-464.
13. Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України, затверджений Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 29 липня 1991 року № 1368-ХІІ // Відомості Верховної Ради УРСР. - 1991. - № 45. - Ст. 599.
14. Василенков П.Т. Органы советского государства и их система на современном этапе. - М.: Изд-во Московск. ун-та, 1967. - 304 с.
15.Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затверджене постановою Верховної Ради України від 23 червня 1995 року № 243/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. - 1995. - № 25. - С. 193.
16. Положення про проходження служби осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, затверджене постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року № 114 // Збірник нормативних актів України з питань правопорядку. - К.: Друкарня МВС України. - С. 438-464.

 
 

Цікаве

Загрузка...